Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мобилни климатици Zelmer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #1

    Мобилни климатици Zelmer

    Някой колега да си е купил или да знае що за стока са тези мобини климатици Зелмер дето в момента са на промоция в Метро?Стават ли за през лятото ?Ако някой го има, ще съм много благодарен да сподели става ли за нещо?А ето го и въпросния дето струва само някакви си 330 лева.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-05-17 в 23:17.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:мобилен климатик зелмер

    малко встрани от темата, но в метро преди месец имаше на промоция Midea 09 msr-hrn2 за 300 лв...

    при все уважението ми към zelmer (тяхна прахосмукачка геройски работи вече 6-та година)... мобилен климатик!? не му разбирам от устройството, но ми се струва некоректно да бъде наричан климатик, след като надали принципът му е като на климатиците... греша ли, колеги от климатичния?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #3

    Re:мобилен климатик зелмер

    Климатик като климатик - само че мобилен. По-шумен и по-нискоефективен от сплит системите. Предимно ги ползват за охлаждане.
    Та и този модел тук - става за охлаждане, но мобилността му не компенсира недостатъците му.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Мобилни климатици Zelmer

    Два са кусурите му-понеже компресора е вътре в кутията,шуми много. И за да изхвърли отработения въздух,е необходим отвор с Ф 150-200 за връзка с околноя въздух някъде в стените или прозорците. В краен случай се ползва комина с някои евентуални последици.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Re:Мобилни климатици Zelmer

    За 330 лв. е по добре един японски конвенционален климатик....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Мобилни климатици Zelmer

    venci68 Koлега погледни ми обявата :
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg366030

    Може да се изпробват преди купуване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #7

    Re:Мобилни климатици

    В крайна сметка има ли такова "животно" мобилен климатик? Имам предвид без да се закача към външен отвор. Питам, защото ми трябва за офис-помещение, което вместо външна стена е цялото с прозорци - такава е фасадата на цялата сграда, т.е. няма къде да се закачи външното тяло или да се пробива отвор. Климатикът е необходим само за охлаждане.

  10. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #8

    Re:Мобилни климатици Zelmer

    Има но да знаеш отпред духа студено ... а отзад топло

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #9

    Re:Мобилни климатици Zelmer

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Има но да знаеш отпред духа студено ... а отзад топло
    ха-ха, майтапчия. Остава да се надявам, че студеното е повече от топлото

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Мобилни климатици Zelmer

    Обратното е...топлината от компресора също се губи назад.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: Мобилни климатици Zelmer

    Нали са с тръба/въздухоотвод? Защо изпуска топлия въздух отзад?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: Мобилни климатици Zelmer

    Да, де, отзад през накрайника хакнат във въздуховода от едната страна и в комина или някъде другаде от другата, НО работата е там, че колкото топъл въздух изхвърли през тръбата, толкова трябва да вкара през вратите, цепнатините и т.н., който пак е топъл и влажен. И става работата танто за кукуриго. Защо да не е един вентилатор за 25 лв, горящ 50 W вместо 1000?
    Един познат ги ползва само за изсушаване на складове, без да ги свързва никъде, просто си правят едно хубавко течение, а въздухът в помещенията се усеща свеж, макар и топъл.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    1
    #13

    Отговор: Мобилни климатици Zelmer

    Мислих да отворя тема за един нов тип охладители, в търсачката нищо не открих, но тъй като е по темата и ще запитам тук. Ясно е, че този тип мобилни климатици с отвеждане на топлия въздух имат много минуси, ниско ефективни са, естествено, че няма как да се сравняват с конвенционалните.

    Има обаче един друг тип охладители (те само могат да охлаждат), не знам от колко време ги има на пазара, но не мога да намеря мнения до колко са ефективни за охлаждане. Това са охладители+овлажнител на принципа на изпаряване на вода и няма отвеждане на топъл въздух навън с тръби и т.н.

    Вентилаторът засмуква въздух от помещението през противопраховия филтър и изпарителния панел, следкоето го подава в помещението. Засмуканият топъл въздух се охлажда и овлажнява и се подава отново впомещението
    Ако желаете да поддържате температурата на водата по-ниска от стайната температура, поставете 1 от синтетичнитеторбички във фризера и когато водата в нея замръзне я поставете в контейнера с вода.Препоръчваме употребата на лед за по добър ефект.
    Ето това е пълната инструкция на този модел-

    http://www.klivento.net/files/files/POLIFEMO%20BG.pdf

    Аз имам една малка стаичка която ми е фитнес зала и ще ми трябва охлаждане около 5 дни седмично по 2 часа или малко повече ако трябва да го пускам по-рано от час преди тренировката да охлади. А и по други причини, това лято няма да може да се монтира външен климатик.

    Искам да знам, дали този тип охладител ще ми свърши работа. Само това не знам как да го разбирам и колко време ще е нужно да мине 75% влажност.


    Мобилният изпарителен охладител Polifemo регулира влажността в помещението: ако помещението е сухо, процеса на изпарeние на водата увеличава влажността на въздуха.
    Ако влажността в помещението надвиши 75% изпарението се преустановява и охладителят работи само като вентилатор.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-06-17 в 19:47.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: Мобилни климатици Zelmer

    Няма ли начин да се сложи някакво нормално климатиче са 500...600лв. Това адиабатно охладителче като ти вдигне влажността в стаичката не знам дали ще ти хареса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. zelmer 616
    От мариягеоргиева във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 29-12-09, 12:30
  2. Продавам 2 бр мобилни климатици "Suntec"
    От kris11 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 17:15
  3. Кафемашина Zelmer Maestro
    От erix във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 14-06-09, 14:17
  4. Прахосмукачка AEG или Zelmer ?
    От isho във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-08, 15:58
  5. Знаете ли къде има мобилни климатици?
    От DerekMTN във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 01-08-07, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе