Страница 9 от 111 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1664

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #121

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Моите си работят перфектно, но тука е в момента 12 градуса и 90% влажност. Ще видим като почне да вали и да е около 4-5 градуса. За българските условия не знам-става по-студено, но тук е много по-влажно...Има много добри отзиви от Украйна, четох от 2012 насам и там също е студено...За мен решаващ фактор бе че ми дават 3 години гаранция независимо кой е инсталирал, разбира се ако има теч идват и го отстраняват и допълват за 100 евро. Реномираните марки не дават гаранция ако климатика не е инсталиран от лицензиран техник, слагат едни метални етикети с премерено налягане и други параметри и машината се регистрира online ,освен това задължителна профилактика и т.н. То така и трябва да бъде,но аз просто исках да видя дали е по-евтино от газ-и да засега е много по-икономично

    Най-добрият климатик е добре работещият климатик

    П.П. Студената плазма си работи и въздуха не е много сух или дразнещ, никакви миризми след лятото. Филтрите си ги почиствам веднъж месечно, вътре всичко изглежда и мирише на ново...
    Този пост е редактиран от stainway; 21-10-17 в 01:32.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #122

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Казваш не пукат при вкл.\изкл.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #123

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Моите си работят перфектно, но тука е в момента 12 градуса и 90% влажност. Ще видим като почне да вали и да е около 4-5 градуса. За българските условия не знам-става по-студено, но тук е много по-влажно...Има много добри отзиви от Украйна, четох от 2012 насам и там също е студено...За мен решаващ фактор бе че ми дават 3 години гаранция независимо кой е инсталирал, разбира се ако има теч идват и го отстраняват и допълват за 100 евро. Реномираните марки не дават гаранция ако климатика не е инсталиран от лицензиран техник, слагат едни метални етикети с премерено налягане и други параметри и машината се регистрира online ,освен това задължителна профилактика и т.н. То така и трябва да бъде,но аз просто исках да видя дали е по-евтино от газ-и да засега е много по-икономично
    При твоите условия (липса на люта зима) винаги ще е по-икономично на климатик. Не знам какви са цените на природния газ и на ел.ток в Холандия, но в България са такива, че на климатици е по-евтино определено. Един колега като мен с газово парно беше написал, че никой в България не използва локално парно на газ за икономия, а за комфорт. Аз съм изключително доволен вече 8-ма година от парното на газ в частта за комфорта. Всички помещения в къщата - стаи, бани и тоалетни, антрета са топли програмирано по температура, ден от седмицата и час от деня.
    В последно време, обаче с навлизането на последното поколение модерни кондензни газови котли с много ниска минимална мощност, добре сметнати и изпълнени системи с радиатори, с прецизни стайни управления в изолирани апартаменти, вече имаме потребители, които дадоха в темата за газовите цени сметки, които просто "убиват рибата". Комфорт много над климатиците на подобна цена.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #124

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Момчета давайте впечатления как се справят зимата тези клима.
    Информацията ще е полезна за хора търсещи подобни машини
    Работят точно по същия начин, както и близнаците им от GREE!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #125
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    При твоите условия (липса на люта зима) винаги ще е по-икономично на климатик. Не знам какви са цените на природния газ и на ел.ток в Холандия, но в България са такива, че на климатици е по-евтино определено. Един колега като мен с газово парно беше написал, че никой в България не използва локално парно на газ за икономия, а за комфорт. Аз съм изключително доволен вече 8-ма година от парното на газ в частта за комфорта. Всички помещения в къщата - стаи, бани и тоалетни, антрета са топли програмирано по температура, ден от седмицата и час от деня.


    Съгласен съм, живея 20 години тук и винаги съм бил на газ, просто всички имат локално парно. Последните години цената започна да се качва сега е около 60 цента м3 електричеството е под 20 .Разбира се че става много топло с парното, но ако го намаля вечер, минава повече време докато се стопли примерно сутрин. И да има термостати с програмиране и т.н. Но просто исках да видя разликата. Освен това имаше монтиран много стар климатик от 1991-който работеше на охлаждане само - не беше развален, но след 26 години, му беше дошло времето и оттам почнах да се интересувам. И под комфорт имах предвид сега през есента-бързо и приятно затопляне.Ако стане много студено ще си пускам парното разбира се. По принцип стремежа е към енергийна неутралност, хората слагат слънчеви панели и термопомпи на мястото на газовия котел....Новите жилища са без газ и перспективата е да не се ползва за отопление или минимално (за топла вода).Но да съгласен съм, че е по комфортно а и сигурно по-евтино ако температурата падне под нулата на газ, ще пробваме...
    ...Колкото до икономия, ще видим през юни тогава ми идва изравнителната сметка през останалото време си плащаме на равни вноски според потреблението от миналата година. Мога и поглеждам дневния разход и изглежда много прилично.

    - - - - - - - - - -


    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Казваш не пукат при вкл.\изкл.


    Не съм казал такова нещо
    Пукат ако е много студено, при режим оn/off не ми е направило впечатление, само ако е бил изключен дълго време.
    П.П. Днеска специално се заслушах-когато е на вкл/изкл. няма пукане. Ако в помещението е много студено и го включа-да има препукване... на най-ниска степен на вентилатор.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Работят точно по същия начин, както и близнаците им от GREE!
    Тризнаци са Gree,Tosot и C&H

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Момчета давайте впечатления как се справят зимата тези клима.
    Информацията ще е полезна за хора търсещи подобни машини
    Днес се зачетох в сервизните на Gree и намерих " близнака" на моя модел Veritas :
    Gree Lomo GWH12QB-K3DNA6D/O и Cooper and Hunter Veritas CH-S12FTXQ (Wi-Fi) са идентични.
    Разликата все пак има- при C&H студена плазма,температурен датчик в ДУ ( I feel) и Wi-Fi , при Lomo не ( Дават студена плазма само за 18 и 24 ).
    Иначе параметри, размер топлообменници, килограми и т.н. абсолютно идентични. Но дявола е в детайлите


    При C&H Alpha 12 има друг модел компресор..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 23-10-17 в 03:01.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #126

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Някой може ли да постне SCOP на моделите Cooper and Hunter АРКТИК моделите(или снимка ) и дали знае дали отговарят на описаните от производителят ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #127

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Това е на CH-S12FTXLA

    Ето и сервизното на 9 и на 12.http://www.cooperhunter.pl/media/pro...4d0802b570.pdf

    SCOP-
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #128

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Мерси !За информацията ! Намерих това видео за модела .
    https://www.youtube.com/watch?v=A4L9OYAHmiQ
    Този пост е редактиран от asa77; 23-10-17 в 20:21.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #129

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не изглежда зле.
    Вътре 2двоен и на места 3 топлообменник вън цял 2 ен топлообменник.
    850 вата компресор,
    Гледам и цената е под 1000лв за 12 ка и 1500 за 18 .....добре е

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #130

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    Мерси !За информацията ! Намерих това видео за модела .
    https://www.youtube.com/watch?v=A4L9OYAHmiQ
    Тука го дават разглобен и т. н. Модела е 09
    https://youtu.be/5Iyz61mvk8w

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #131

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Е, кой питаше за обороти на компресора някъде из темите-на клипа се вижда, от 900 до 7200.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #132

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Климатикът в спалнята продължава да не работи много добре. Имам чувството, че датчикът смята, че температурата е достигната. Задал съм 25 градуса и след около 20 минути като натискам Temp и ми показва 25 градуса, демек, достигнало е температурата, климатикът е минал в много тих режим, а в стаята не се усеща топло. Възможно ли е датчикът да е дефектен?
    Сложих на 26 градуса и като натискам Темп показва, че в стаята е 25, докато настройката е 26. Когато качих градусите и започна да работи. Но сигурно пак ще ги стигне бързо-бързо.
    Сега сложих една метеостанция да засека температурата в стаята и дали отговаря на това, което показва климатика и ще пиша допълнително.
    P.S. Час по-късно, климатикът харчи 503 вата, а температурата стана 24.3. 10 минути по-късно температурата падна на 24.1 градуса и продължи да пада плавно. Може би за да достигне поне донякъде желаната температура, преди да почне да пада помогна и това, че изместих едно перде, което беше близо до климатика, а вероятно и до датчика му. Почвам да си мисля, че сякаш не успява да поддържа температурата, някъде се бърка.
    Този пост е редактиран от Terko; 25-10-17 в 00:12.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #133

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Просто мястото е неудачно, до перде, предполагам и ъгъл... Бяхте споменали и телевизор под климатика... Аз продължавам да твърдя, че с датчика на ДУ е много по-точно,ще мери температурата на по-ниско и по отдалечено място и ще подава информация на вътрешното тяло. Няма проблем и ако е леко обдухвано ДУ пак си мери и ще се включи по-често с по-малко амплитуди на температурата.

    - - - - - - - - - -

    Ето малко снимки на C&H инсталирани в начално училище в Холандия (не от мен разбира се ). Съчетава се ползването на слънчева енергия .

    Източника е от тук :https://www.facebook.com/cenhkoeling...11371472280420
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 25-10-17 в 02:25.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #134

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Така монтирани ако се ползват за отопление като натрупа един снежец не ми се мисли.И нагревателя в тавата няма да ги спаси.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #135

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Като ги гледам са Ломо 9/12 които нямат нагреватели в тавата.В Холандия са си студове зимата, но сняг пада по 5см мах.Та предполагам се справят със задачата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 111 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 16:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 04:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе