Страница 64 от 111 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #946

    COOPER AND HUNTER

    Gyokov, и ти не си съвсем прав. МХИ имат каталог на r32 за високия си клас. Suzumi е на r410 и почти няма разлика в килограмите на външното тяло, спрямо наследнила си Shorai, който е на r32. Avant не мисля, че е към средния клас. Моделите на Фуджи, които цитираш, са на r410, а новите, на r32 са с нови компресори и т.н. (поне KGTA). Другото не е по темата. Panasonic не съм го споменал, понеже не съм се интересувал много от него, може и да съм пропуснал някой производител.
    Съжалявам за off-topic-а, няма да се отклонявам повече от темата.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-04-18 в 23:33.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #947

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Gyokov, и ти не си съвсем прав. МХИ имат каталог на r32 за високия си клас. Suzumi е на r410 и почти няма разлика в килограмите на външното тяло, спрямо наследнила си Shorai, който е на r32. Avant не мисля, че е към средния клас. Моделите на Фуджи, които цитираш, са на r410, а новите, на r32 са с нови компресори и т.н. (поне KGTA). Другото не е по темата. Panasonic не съм го споменал, понеже не съм се интересувал много от него, може и да съм пропуснал някой производител.
    Съжалявам за off-topic-а, няма да се отклонявам повече от темата.
    Извинявай, ама не си прав:
    - МХИ имат каталог на r32 за високия си клас. Кой е този висок клас и честно кажи ти него ли визираше като си написа поста?
    - Suzumi е на r410 и почти няма разлика в килограмите на външното тяло, спрямо наследнила си Shorai - 5 кг малко ли са?
    - Моделите на Фуджи, които цитираш, са на r410, а новите, на r32 са с нови компресори и т.н. (поне KGTA) - аз за компресорите на новите нищо не съм казал. Просто давам пример че и тази марка може да мине към "3-ти вид производители, които пък почти не променят хардуера и килограмите".

    Нямам претенции да разбирам от климатична техника, но смята че е хубаво да се ползват конкретни аргументи.
    Нали затова е форума, да се учим един друг.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #948

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ще ти пиша на л.с. Не искам да спамя повече.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #949

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    milanov къде си бе, подарък ще ти правим?
    Аз давам 50 кинта ако Миланов ще тества.

    Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
    ccankov73 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #950

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    milanov къде си бе, подарък ще ти правим?
    Какво да го тествам. При мене е "драмата", че климите не могат малкото отдаване да постигнат. 700-800W като минимално отдаване за моите условия е много. И това дето са го написали 75W..55W като минимална консумация просто няма да се случи. Минималната ще е около 230..250W за да станат тези 700...800.

    П.П.
    Може предположенията да не са ми верни и да консумира 55W, а да отдава 850W. А дано.
    Или пък на отопление, цока 130W отдово 900W. Я дано.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #951

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Миланов, за втори път го пиша: тези таблици и графики с консумациите са аналитични, никой не си играе да мери! Когато дават 300W топлоотдаване на минимум и COP 6, значи, че КОМПРЕСОРЪТ работи в този момент с ефективна мощност от 50W. Изчисленията включват САМО загубите в самия него, т.е. взета е под внимание неговата ефективност. В тези сметки НЕ ВЛИЗАТ:
    - загубите в IPM (ефективността му);
    - еленергията, която изразходват двата вентилатора;
    - еленергията за захранването на цялата електроника и електромеханика.
    Когато машината работи на номинал или около него, нези мощности са пренебрежимо малки, сравнени с тази на компресора. Затова ги пренебрегват. Но когато мощността му падне на минимум, тези допълнителни мощности някой трябва да седне и да ги сметне точно колко са, след което да ги добави. И тогава никой няма да се чуди, защо ефективността на машината пада с пъти при този режим.
    cable, Ventsislav Negentsov и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #952

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Според един, минимумът на Gree Amber 12 на отопление е 170 вата, на охлаждане 100.
    milanov одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #953

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    100W на охлаждане при външна +20...+24°.
    Хевито при такива условия пада на 140W, ама то по добре да си отвориш прозореца.

    dodo, така е написано в таблицата. Консумирана мощност 55W. Щом не е уточнено за кое точно се отнасят тези 55W, трябва да се разбира за целият климатик, т.е. на щепсела. Таблицата е за технически характеристики на съответният модел климатик, не за част от него.
    Както и да е, минимално отдаване 700...800W мене не ме интересува.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... И тогава никой няма да се чуди, защо ефективността на машината пада с пъти при този режим.
    Мене ме устройва такъв режим, компресора 60W, отдават се 250W и всички допълнителни вентилатори и пр. още 60W. Като се тегли чертата на щепсела 100...120W, отдавани 250W. COP 2,5. Ама да си лъха тихичко и да не разбираш че работи.
    Така по ми допада отколкото да работи on/off с COP 4 мерено на щепсела.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #954

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ами то знаеш кои го могат това...
    Aleksandars и SPSt харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #955

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Миланов търси си Саньо,само то ще те удовлетвори.
    milanov и Genadi80 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #956

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Necata2, разтягат им се ремъците на саньотата след 15-тата година и почват да влачат! Особено с батерии на тошиба
    necata2 и gangstera харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #957

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов, за втори път го пиша: тези таблици и графики с консумациите са аналитични, никой не си играе да мери! Когато дават 300W топлоотдаване на минимум и COP 6, значи, че КОМПРЕСОРЪТ работи в този момент с ефективна мощност от 50W. Изчисленията включват САМО загубите в самия него, т.е. взета е под внимание неговата ефективност. В тези сметки НЕ ВЛИЗАТ:
    - загубите в IPM (ефективността му);
    - еленергията, която изразходват двата вентилатора;
    - еленергията за захранването на цялата електроника и електромеханика.
    Когато машината работи на номинал или около него, нези мощности са пренебрежимо малки, сравнени с тази на компресора. Затова ги пренебрегват. Но когато мощността му падне на минимум, тези допълнителни мощности някой трябва да седне и да ги сметне точно колко са, след което да ги добави. И тогава никой няма да се чуди, защо ефективността на машината пада с пъти при този режим.
    Няма какво да отговоря на това.Може би просто да си направят преговор ония дето все пишат за мин. мощности и др. неща,все едно,че ''експертите''от форума ще измислим нещо повече от Mitsubishi и Daikin.И не знам за кой път да кажа,че когато климатика е направен с акъла си никой няма да разбере кога е on и кога off,освен ако това не е единствената цел на живота му.А енергията която потребява може да замери всеки.
    Темата е C&H(може би се покрива частично с Gree).Ако някой може да сподели впечатления-ако иска дори за установен минимум и комфорт -wc,ако не,общи въпроси за климатици или кво е тва к2у и.т.н. мисля не са интересни.

  16. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #958

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Вчера като отворих приложението за управление на климатика през wi-fi получих следното съобщение:
    20180508_200724.jpg
    До колкото разбирам приложението е спряно от подръжка март 2018 година и ме подканва да го деинсталирам и да инсталирам друго.Аз отхвърлих предложението и направих тест.Приложението си работи перфектно,пробвано през мобилна мрежа и wi-fi
    Има ли някой който е пробвал новото приложение да сподели как се държи.Във гугъл плей отзивите са,че новото е боклук и старото е по добро.Имено това ме спря да го инсталирам.Ще чакам отзиви.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #959

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Вчера завърших инсталирането на ВИП модела (Gree-U Crown).
    Бях се засилил да пробвам Supreme, но го видях на живо и се разколебах-малко шумен ми се стори.
    Интересно, но Supreme e и по-евтин от VIP (поне тук в Холандия). Доверих се на финландския тест и добрите отзиви в техните форуми.

    За съжаление в темата за Грее на този форум-има много малко лични впечатления , но и те бяха само положителни.
    Така че продължаваме на "стария" R410A Първи впечатления-много тихо вътрешно и външно, ДУ с радиочестота и много точно мери температурата.

    Иначе си е стара новина и модел, но поне е тествано и цената беше много съблазнителна




















    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 14-05-18 в 16:46.
    VanDan, bobovo, Aleksandars и 7 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #960

    Re: COOPER AND HUNTER

    Директно ли е вързан? с един ват метър би било интересно до какъв минимум може да работи, за топленето ще топли много

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 111 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе