Страница 70 от 111 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1664

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1036

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    За малка стая, ако е и изолирана добре, според мен климатика Никога няма да се изплати.
    Въпрос на предпочитания и желание/нужда от охлаждане.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1037

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За малка стая, ако е и изолирана добре, според мен климатика Никога няма да се изплати.
    Въпрос на предпочитания и желание/нужда от охлаждане.
    Напълно съм съгласен,Всъщност може и да се изплати,но кой знае кава икономия да очакваме...
    И когато питат някои..''Имам малко дете,ще го гледам в малка стая.Какъв климатик да си купя''...
    Та да гледаш малко дете в малка стая на климатик е ....Вие довършете.
    Много се отклонихме от темата.Аз спирам до тук с общите приказки.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1038

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не знам как е съставена тази таблица.Казах,че преди време гледах данни от които също излизаше ,че cop не пада много драстично.Затова помолих,ако някой има данни за няколко от по-разпостранените климатици и смята,че са достоверни да ги покаже.Тези които даде stainwai за моделите в теста наистина показват друга картинка и сигурно са точни.
    Трябва да сложа електромерчето за месец в най-студеното време да видя как е.
    Реших да си направя малко теоретични сметки.

    При външна температура -15° и вътрешна 24° максималният теоретичен коп е 6,615.

    Приемаме, че компресорът върти с мощност 1 киловат.
    При -15° има големи топлинни загуби от компресор, тръби и т.н. Не знам колко са, но приемаме, че са 25%
    За да се постигне коп 6,615 трябва да се вкарат от външната среда още 6,615-(1-0.25)= 5,865 киловата.

    При -15° и 60% влажност, според калкулатора съдържанието на вода във въздуха е 0,66 грама на килограм. Приемаме, че половината количество кондензира по топлообменника под формата на скреж.

    При дебит 6200 кубика на час:
    латентната топлина, която би се отделила е 6200 х 1,3666(плътност) х 0,33г/кг х 2837,55 джаула/грам = 7933970 = 2,204 киловата
    активната топлина е 6200 х 1,3666 х 2 х 0,0001991 киловат/кг/С° = 3,374
    Получава се 2,204 + 3,374 = 5,578 киловата общо. Пак не достигат до необходимите 5,865 киловата.


    Значи казано просто за да се постигне коп над 6 при външна -15° и вътрешна +24 градуса
    трябва външният вентилатор да има дебит доста над 6200 кубически метра на час.



    До сега не съм чувал за климатик с толкова мощен вентилатор. Ако някога направят такъв ще трябва да е нещо като турбина на реактивен двигател.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-05-18 в 13:27.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1039

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    По-голям дебит на отопление и оттам по-високи мощности. На охлаждане не мисля, че има толкова значение.
    Как пречупи тръбата, не я ли огъваш плавно? Каква изолация сложи?
    Плавно огъвах разбира се и плавно я пречупих на няколко места С 1/4 и 3/8 съм нямал никога проблеми, но все пак не ми е всекидневната работа При мен има 2 чупки по 45 градуса и после малко завъртане, за да станат 3 метра. Както и да е тогава ми направи впечатление, че се ползва по-дебела тръба.
    След пъвия опит си взех line set bender- и нещата станаха много добре.


    Тръбите са си фабрично изолирани и не съм виждал други да се продават тук.


    По-принцип си имат UV защита, но за всеки случай ги облепих...

    П.П. Мерси за отговорите за диаметъра -на мен също ми направи впечатление, че 9-ка и 12-ца с 1/2" е много екзотично Дори новия Supreme си е със стандартно 3/8" при по-голяма мощност( на хартия). Но доколкото разбирам не е недостатък.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 19-05-18 в 16:47.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1040

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Хубава изолация, японците използват такава. Но не мога да намеря откъде да си купя.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1041
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хубава изолация, японците използват такава. Но не мога да намеря откъде да си купя.
    На сайта на Ромстал съм виждал подобни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1042

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хубава изолация, японците използват такава. Но не мога да намеря откъде да си купя.
    Ами то няма друга в Холандия-всеки магазин продава само такава-на метър или по 25-30 метра. Аз пазарувам обикновено тук :
    https://www.ts24.nl/index.php/cat/235/Airco-Leidingen/
    Черната се ползва само за вътрешно изолиране на тръби за локално парно, топла вода и т.н.
    Сигурно се продава и в БГ...

    А за 1/2" се обзаведох с това:


    Идеално за тръби с готова изолация. Само не знам дали някога ще го ползвам отново
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 19-05-18 в 18:15.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1043

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Прави ми впечатление,че в новите серии някои климатици ном. мощност е много близо до максималната,а Supreme е с висока максимална.
    Напр.
    -18/Alfa NG r32-Мощност отопление: 5.30(0.70-5.28) kW
    -18/Sigma-Мощност отопление: 5.50(1.10-6.80) kW
    -12/Supreme-Мощност отопление: 4.20 (0.88-7.20) kW;

    Да оставим настрана.че в първия случай има нещо сбъркано-ном.5,30/макс.5,28
    Не знам номинала от какво точно зависи и напр. защо Supreme след като има 7,20 макс. не е напр. 4,5-4,8 ном.....избор на производителя чрез софтуер или?
    Ако трябва да избирате за използване където отоплението не е постоянно кое м/у двата които са на подобна цена напр. м/у 18Sigma/12Supreme(Gree Amber) е за предпочитане с тези мощности.Или казано по друг начин ако температурата не е достигната дали климатика ще стои повече до максимала или след известно време ще мине на номинална?
    И кое ще е по-комфортно,а пък при ниски температури(-10 напр.) си мисля,че Supreme/Amber ще е по-топлещия от двата въпреки,че е 12/с-у 18.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1044

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    За какво са ти 7kW максимал при външна +7°.
    При -10°...-15° какво остава от тях, ама не според сервизните, а с очите си да го видиш.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1045

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    >milanov
    Това е добре ,но на практика няма как да стане.Не съм чул някой да дава климатици да ги видиш за месец например.А 7kw щом мислиш за климтик 14/18 сигурно не е зле.
    Другото е,че аз и да ги видя едва ли ще мога да направя изводите като в тази статия,на един модел от сравняваните е почти единтичен единия.Аз питам по-скоро теоретично кое Ви се струва по-добре....по-голямата максимална или номинална мощност,като това ,че климатика се натоварва повече на макс. е отделно(пък то и другия когато макс. е близо до номинала сигурно не му е лесно).....
    Или казано по друг начин ако не мислим за сигурността на климатика кое е по-комфортно и повече ще топли.
    Cooper&Hunter Украина | Тепловой насос Сooper&Hunter уверенно побеждает DAIKIN и PANASONIC в независимом тестировании Финляндии

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #1046

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Благодаря за инфото
    Съжалявам, че питам тук, но просто тук е споменат модела. Та въпроса е, този въздухопречиствател, може ли да обезвлажнява, или само овлажнява?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1047

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Обратното, големият диаметър е по-важен за охлаждането.
    Предполагам е така-днес беше 30 градуса тук и климатика охлаждаше изключително тихо и комфортно.Поглеждах го от време на време дали работи
    Да видим дали така ще се държи и при минусови температури
    Този пост е редактиран от stainway; 02-06-18 в 00:46.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1048

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Прежалих 10 евро и току що инсталирах sonoff pow r2


    Пуснах го на охлаждане и стигна плавно до 500 вата, след това почна да спада до 270 и се задържа така ,а на мене ми омръзна да го гледам


    Ще го видим зимата, какво ще консумира.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 03-06-18 в 19:41.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1049

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Добре, добре. Без ватметър не те взимат на сериозно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1050

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Предполагам, че това му е минимума на охлаждане -външното работи много тихо:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 111 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 16:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 04:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе