Страница 11 от 348 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #151

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Легенди са, че сега се спазват каквито и да са строително технически норми. Че се влагат материали в количества и качества, според проектите. Дано Бог ни пази от природни катаклизми. Едно време за некачествено строителство, за спестяване на материали се лежеше в затвора. Сега това е норма. Гони се само кратък срок и ниска цена. End of off.
    Aleksandars, popov, ponyasd и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #152

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Сега е относително - зависи от строител, инвеститор, цена, район. В Сф и някои други големи и по-богати градове има качествено строителство, има и плява. В провинцията плявата е повече.
    Бетоните са като цяло далеч по-добри, арматурата много често също.
    А на времето ми е много интересно как със заплати 150 лв. и вили са си построили. Около магистралите всичко е от бетон и дебела мостова арматура. Крадяли са се даже и електродите, а фугите между панелите са пълни с вестници и т.н. И като прибавим вродения инженерен гений на българина да пеустроява (махайки всичко каквото му пречи) - наистина богбда ни е на помощ.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #153

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Съжалявам SPSt,
    но това абсолютно не е вярно. Сега се строи много по качествено от когато и да било в БГ. Във високото строителство и за сгради над Vта категория не се правят никакви сериозни компромиси. Дори мога да кажа, че сегашните инженери много по малко мислят и много повече преоразмеряват сградите. Това е вече и липса на опит и благодарение на новите софтуери, които ползват и, за съжаление не влагат никаква критична мисъл, относно получени резултати.
    Да не говорим за сгради проектирани по еврокодове - там преоразмеряването е жестоко в полза на сигурността. Това се получава и поради принципни разлики в самата теоретична основа, която се ползва там.
    Реално компромиси най много се правят при сгради от Vта категория, защото там най често се работи по "стопански начин", т.е с частни майстори на черно и реално никой не е съвсем наясно спазват ли се проектите или има компромиси. Все пак, обаче, авторският контрол е задължителен, а никой уважаваш себе си инеженер няма да разпише протокол, без да е видял армировка и кофраж, за мижави стотинки. Ако, все пак, му се плаща сериозно, за да си затваря очите, то пък спестяването от материали се обезмисля.
    Това всичкото, по отношение здравина и надеждност на конструкцията, която и определя основно годността и живота на една сграда.
    При довършителните работи вече, нещата са доста по зле.
    Mega одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #154

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    tony34al ,трябваше да добавиш че написаното от теб се отнася за хипер дупер нещожен брой сгради,предимно офис,предимно в столицата,от западни инвеститори,които лично ще ползват сградата или част от нея за бъдещите си проекти.В Прованса фундаменталното ново жилищно строителство ( доколкото го има,то е като бяла лястовица),е под всякаква критика,като се започне още от изкопните работи,дренажа,армирането,типа бетон,впоследствие всичките влагани материали,технологичния процес,съотношенията,подходящото време за изпълнение на определена дейност и т.н...Значи темата е безкрайна и могат да се напишат томове.Строил съм лично в Германия преди близо 25-30 години подземни гаражи на по няколко етажа,зала Арена в Мюнхен,разликата е космическа,тук в България към момента си вадя хляба също със строителство,макар и не като пряк участник в процеса,и категорично ти казвам,че нито сега нито преди сме имали качественно такова,няма смисъл да се лъжем.Да ти кажа че закриват с гипскартон пкнатина коклкото пръст в носеща колона в нова жилищна сграда в София,денивелация на под от 15 сантима на 14 квадрата как ти звучи ? Ползва се повсеместно евтинджос и сурогати,лее се менте бетон при неподходящи температури,не се вибрира нито шлайфа,да не говорим че и не е армиран по правилата,шпаклова се масово у сред зима на духалки от 15 лева,никой не е и чул за промишлен влагоуловител,масово се наемат хора без никакъв опит,не ми се пише просто ,зле са много нещата,и истината е,както някой по горе каза,да се молим само на Господ да ни пощади от катаклизъм,че тогава просто не знам
    SPSt и milanov харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #155

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Някой ако си купува ново жилище може да му е от полза - едва ли е много по-зле отколкото у нас :

    https://m.youtube.com/watch?v=rJCtuZ5kLGY

    https://m.youtube.com/watch?v=21koOhRDr38

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #156

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    tony34al ,трябваше да добавиш че написаното от теб се отнася за хипер дупер нещожен брой сгради,предимно офис,предимно в столицата,от западни инвеститори,които лично ще ползват сградата или част от нея за бъдещите си проекти.В Прованса фундаменталното ново жилищно строителство ( доколкото го има,то е като бяла лястовица),е под всякаква критика,като се започне още от изкопните работи,дренажа,армирането,типа бетон,впоследствие всичките влагани материали,технологичния процес,съотношенията,подходящото време за изпълнение на определена дейност и т.н...Значи темата е безкрайна и могат да се напишат томове.Строил съм лично в Германия преди близо 25-30 години подземни гаражи на по няколко етажа,зала Арена в Мюнхен,разликата е космическа,тук в България към момента си вадя хляба също със строителство,макар и не като пряк участник в процеса,и категорично ти казвам,че нито сега нито преди сме имали качественно такова,няма смисъл да се лъжем.Да ти кажа че закриват с гипскартон пкнатина коклкото пръст в носеща колона в нова жилищна сграда в София,денивелация на под от 15 сантима на 14 квадрата как ти звучи ? Ползва се повсеместно евтинджос и сурогати,лее се менте бетон при неподходящи температури,не се вибрира нито шлайфа,да не говорим че и не е армиран по правилата,шпаклова се масово у сред зима на духалки от 15 лева,никой не е и чул за промишлен влагоуловител,масово се наемат хора без никакъв опит,не ми се пише просто ,зле са много нещата,и истината е,както някой по горе каза,да се молим само на Господ да ни пощади от катаклизъм,че тогава просто не знам
    Ок, но с една малка забележка. Никъде не съм казал, че в БГ се строи супер дупер качествено. Казах, че сега е много по добре отколкото преди. И аз говоря от личен опит, около 30 годишен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #157

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Интересното е че когато българина е в БГ ред няма .... когато иде в чужбина става примерен гражданин.
    Имам един познат, който решил да изпушил цигарка до една спирка в Лондон ...поогледал се и изхвърл фаса на земята ...след 5 мин. се хвали със снима из ФБ от глобата. От някъде му изскочил полицай и го глобил 100 паунда. Сега даже и не палел на открито Само в дома си и на работния обект където е позволено.
    По един или друг начин нещата се следят малко повече отвъд. Начини има ....желание няма, а самосъзнание още по малко.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #158

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Бях решил повече да не дискутирам по темата със строителството, още повече, че се включиха и хора професионалисти по темата, а аз изнасям само лични впечатления. Та ето и случая: Преди около 2 години в близост до нас построиха "Търговски дом". Сградата е на 3 етажа и не много голяма площ и добре, че не е жилищна сграда, но все пак и там пребивават хора-фитнес, сладкарница, оптика и т.н. За около 20 дена се отляха 4 плочи. През декември, като нощните, а понякога и дневните температури бяха под 5 гр. Не зная какви пластификатори и втвърдители слагат в бетона, но без да съм специалист си мисля, че 4-5 дена е крайно малко време за кофраж, арматура, изливане, втвърдяване и декофраж на плоча. Кофражът се сваляше на следващият ден след изливането на плочата и веднага се почваше новата. Повечето неща, които пишете за панелите са верни - и чувалите над касите и кривите стени и тавани, но масовото ново строителство на жилищни и други сгради има много повече и по-големи кусури. Сигурно има и добре и качествено построени сгради, но общото ниво, поне според мен е под всякаква критика. А иначе от времето през което се строяха панелките, технологиите напреднаха много и не би трябвало да е така. Просто както навсякъде на тази територия липсва контрол, къде от мърлящина, къде от "стимулирана липса на контрол".

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #159

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    И на други места е така, всяка седмица плоча, на -5 в тъмното бетон се налива. На по 9-10 етажа са.

  12. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #160

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Гледка за 1 милион, 1318 лева (1001318 лв.) :
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Genadi80, stainway и Mig82 харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #161

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Да... 1318 лв за 2 -те Трео, останалото си струва милиона

    П.П. Не намери ли в Поморие магазин за отвертки?
    Този пост е редактиран от stainway; 22-08-18 в 14:56.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #162

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На панелките най-малкият проблем са им хартиите около вратите - между самите панели няма никой. Ако уцелите тръбния път на климатика да мине оттам - може да излезне няколко етажа по-надолу. За това казвам, че грозните монтажи на климатици са им най-малкият проблем. Фасадите също. Сега има и добро и лошо, но доброто струва пари. Даже и довършителни работи почнаха да правят като хората тук таме. Вярно че се случва тръбите за климите, оставени от строителя, да са посмачкани, но...
    Чисто нормативно няма място за сравнение особено спрямо периода преди 87-ма, да не говорим за преди 78-ма.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #163

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    На панелките най-малкият проблем са им хартиите около вратите - между самите панели няма никой. Ако уцелите тръбния път на климатика да мине оттам - може да излезне няколко етажа по-надолу.
    Това как го измисли? Наложи ми се да преместя сам климатик и да го монтирам в кухнята. Понеже терасата е остъклена, исках външното тяло да е извън нея, в страни. Това предполагаше дупката отвътре навън да се пробива почти в ъгъла и под ъгъл от около 45 градуса. Не ти пожелавам ти да пробиваш такава дупка-на снадката между 3 панела, с дълбочина около 50 см. и пълно с арматура с най-различен диаметър. Кремъчните камъчета са бонус. Толкова по въпроса за това, че няма никой покрай панелите. Има-доста и здрави заварки. Така е при мен-при теб може да е иначе.
    VeleV.Klima одобрява това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #164

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На нашите панелката е от най-последните.
    Преди това са ги издавали на собствениците на паркет, плочки и замазка, вграден гардероб и врати.
    Като влязохме в т.нар. зелен блок в Габрово - между панелите от всички страни имаше фуги по 20см. Буквално опасно за живота. Хората по 2г '''довършваха' сами.
    А цената остава същата - някаква фиксирана от партията.
    Тъжно...
    В София такава изродщина не е имало, но Габрово е бил 'бачкаторски' град и са мачкали здраво. Затова от как има демокрация Партията не могат да хванат и 1% там...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #165

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Как пък не ми уцелиха тази кухина. Уж между панелите тръгнаха, а една арматура излезе та даже прекараха тръбите без изолацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 348 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе