Страница 119 от 348 ПърваПърва ... 69109117118119120121129169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,771 до 1,785 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1771

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Приказката беше за охлаждане ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1772

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Прав си - така е, но и на охлаждане ще е нещо подобно. Бях постнал един линк към изследване на ефективността на климатиците в зависимост от товара преди време. По памет на максимум и минимум всичко отиваше по дяволите. При около 30-50% от номиналния беше над номиналната.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1773

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ще ти го кажа чо друг начин , кога машината ще работи по-разтоварена :

    Когато постига комфортна Темп.(на охлаждане) на височина 1.5м. или когато я постига на височина 2.7м. при външна 50° на слънце ? Студения въздух само "насила"(много духане и работа на компресора) можеш го качи на тавана , ти като потребител виждаш ли смисъл и усещаш ли комфорт лежейки на спалнята ?

    Пп:
    Обаче Vizi , в тази (и не само) тема има хора "изпъкващи" със "знания" за закони и "умения" по термодинамика ... НО най-вече с бутането на мокри фитили

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1774

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Моите цепеници на охлаждане си слизат до много ниски минимуми и работят c най-безшумната възможна скорост.
    Дори и да минат в офф, продължават да вътрят турбината, което е приятно на охлаждане и подсушава вътрешното.
    За Вип-а разликата е много малка ако го накарам да духа по-силно-мисля около 10 вата, така, че не си струва духането
    Carrier-a и в двата режима при Silent си достига минимума...Другото дръвце (Веритас 7-ца) не съм го мерил, но като усещане ръботи пак по този начин
    Този пост е редактиран от stainway; 11-02-19 в 01:26.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1775

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    По памет на максимум и минимум всичко отиваше по дяволите. При около 30-50% от номиналния беше над номиналната.
    Дааа г-жа Донг грижливо е помислила за сметките на своите клиенти като им е завишила обявения в сервизните минимум на отопление ... с над 100% в някои случаи до 400% за да работят по-икономично. Дефакто за тяхно добро е направила този компромис.
    Как пък всички останали не са се сетили ... еле пък DR серията на Тошиба

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1776

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не знам каква е причината Гри да имат висок минимум на отопление. Факт е, че Amber за някои други страни има нисък минимум. Ясно съм писал, че този висок минимум разваля комфорта в малки стаи по мое мнение, но има и модели на японските марки, които имат висок минимум.
    Аз ще прекратявам този безмислен спор, защото уж не било за отопление, а като се изчерпят доводите на охлаждане, пак минахме на отопление. На всички ни е ясно какви са причините да се препоръчват определени марки за щяло и не щяло. Почнаха даже и kaisai да се препоръчва вместо Гри, а то kaisai си е Midea, но видиш ли Midea не стават.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1777

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    За мен, единственият проблем е, че представят невярна информация. При това са излъгали с доста. На хартия минимумът изглежда много привлекателен и според мен, много хора могат да се подведат. Не всеки следи форума. Разбирам, да се отклонява с 50-100W от каталозите, но разликата е в пъти. Хората остават излъгани и доста от тях, сигурно изобщо не биха избрали дадения модел, ако беше даден реалния минимум...
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-02-19 в 11:13.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1778

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Споко, не си офтопик, ей тука имам една от истинските:

    Абе и моят е от истинските, ама не работи в 20 кубиково помещение, а в каквото трябва. Ако тая хубава снимка е от машината ти в помещението с 6 външни стени, правилно си пропуснал горе "офтопик" [emoji4]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1779

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Спор ли ? Всеки да си ползва каквото иска както иска. Аз никога не съм препоръчвал нищо. Единствено не се съгласих да се оплюе "за спорта" или от невежество поредния читав модел.

    Пп: Да живее Starlight и Tesla , напред към прогреса
    PAM контрола кучета го яли ... народа иска 2 за лев.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1780

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Дойде ми сметката за Януари 2019 и сравнявайки я с тази за Декември 2018 се чудя дали е базирана на реална проверка на електромера или си пишат прогнозни стойности:

    Декември - 2018 - 282.44 лв
    Януари - 2019 - 282.14 лв
    Този пост е редактиран от Gyokov; 12-02-19 в 07:58.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1781

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Дойде ми сметката за Януари 2019 и сравнявайки я с тази за Декември 2019 се чудя дали е базирана на реална проверка на електромера или си пишат прогнозни стойности:

    Декември - 2018 - 282.44 лв
    Януари - 2019 - 282.14 лв
    При мен разликата е около 100лв. повече, за тазгодишния. С един климатик повече съм, но и този декември си беше зима, за разлика от миналия.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1782

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    При мен за декември 2018-174,34лв
    За януари 2019-177,97лв.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1783

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Фанатик говори за невежество и термодиманика. Това виц ли е? Тъп и упорит най-добрата стратегия за успех в собствените си очи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1784

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Машина която не ми харесва просто я свалям от стената и сменям с друга вместо да "бръмча" че модела не ми "чете мислите и желанията" Дали съм "еди какъв" си в очите на "еди кой си" ме вълнува колкото това което виждаш в скобите ( ).
    Моля продължете.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1785

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Хубаво е и да се сподели "не ми харесва това, защото еди какво си..., харесва ми това защото така и така..."

    Моите и двата климатика съм ги купувал 3..4 години след като е излязал модела. Ако някой беше видял и споделил това което аз видях....май нямаше да ги купя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе