Страница 128 от 348 ПърваПърва ... 78118126127128129130138178 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1906

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    За елиминиране на шума е най-добре едното стъкло да е триплекс.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1907

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Някой да има наблюдения дали външните ролетни щори имат някакво влияние върху шума? При нас години наред беше абсолютна тишина, но това започва да се променя. София става все по-пренаселена от хора и най-вече коли. Да не забравяме, че и все повече цепеници се монтират по блоковете.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1908

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Имат донякъде ефект, съдейки от личния си опит, но вероятно зависи и от вида шум, който искаш да намалиш.Моите са най-обикновени ПВЦ.Не ти пречи да сложиш, евтини са и ще има и ефект през лятото и през зимата при отопление и охлаждане.
    Vizi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1909

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Шумът освен повече, почна да става и разнообразен. Така или иначе мисля да сменя стъклопакета с триплекс/4 сезона, но си мисля и за щори външни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #1910

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Някой да има наблюдения дали външните ролетни щори имат някакво влияние върху шума? При нас години наред беше абсолютна тишина, но това започва да се променя. София става все по-пренаселена от хора и най-вече коли. Да не забравяме, че и все повече цепеници се монтират по блоковете.
    Има ефект, но не очаквай чудеса.Никога не съм ги харесвал, но се принудих преди три години да взема.Взех възможно най-скъпия модел и съм доволен.Както казва edi1 има и ефект през лятото и през зимата при отопление и охлаждане когато е плътно спусната.Вече съм излориан вътре и вън и е винаги вдигната да ми влиза някакъв макар и фонов шум.Откак се пакетира къщата и пусна щорите нищо не чувам отвън обаче всичко отвътре.Много рядко преди чувах нещо от първия етаж, сега чувам дори разговори на малко по-висок тон.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1911

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    При нас няма практически шум от съседите. И външен шум почти нямаше, но вече не е така. Като си свикнал на хубаво - трудно се отвиква.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1912

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Някой да има наблюдения дали външните ролетни щори имат някакво влияние върху шума? При нас години наред беше абсолютна тишина, но това започва да се променя. София става все по-пренаселена от хора и най-вече коли. Да не забравяме, че и все повече цепеници се монтират по блоковете.
    Добре си се ориентирал.В твоят случай това е по-добрия вариант от триплекс.

    Не мен дойдеха за оглед за външни ролетни, пък тръгнаха да ме баламосват за триплекс, едва ли не "да ми сменят дограмата" , след това стана само "да ми сменят стъклопакета с триплекс" и когато и този номер не мина се примириха само със продажбата и монтажа на външни ролетни щори.След това се оказа, че монтаж на триплекс на дограма за дуплекс е пълна щуротия, защото дограмата не е дебела като за триплекс...Моите са от българските Ролпласт.Монтирани преди 8-9 години.Зимата поддържат с около 4-6 градуса по -топло, лятото с до 9 градуса по -хладно.
    Това го пиша от собствен опит 2 зими и лета без и останалите с щори.Моите обаче са алуминиеви със термоизолация от запад и ПВЦ от изток, но там отгоре имам покрив на терасата и е закътано.

    За шума - има разлика, по седембална скала я оценявам на 3.Тоест някъде към 30%-40% по шумоизолирано е.Преди тях чувах и лято и зиме боклукчиите между 3.30ч и 5 часа сутринта, макар че минават по съседна улица, а не по моята, след като ги сложих не ги чувам и не ме будят.

    Сега имат още по-добри предложения от преди 10-на години.

    Но внимавай:

    1.при избора - огледай щори на фирмата производител монторани из града поне преди 6 години, дали (а)имат ръжда по водачите (б) щорите им са увиснали или запецнали от едната страна/на една страна накриво (в) дали от нитовете/винтовете им са ръждясали .

    Имаше някога идиоти които продаваха и монтираха дограма с водачи от тенекия...


    2. има много идиоти монтажници - гледат нещо да краднат или ти казват "за какво ти е това, дай да го хвърлим, то само ще ти създаде проблеми". При мен си бяха харесали пластмасовите ръкохватки и се опитаха да ме излъжат да не ги слагат, "щото протърквали шнуровете и се скъсвали заради тях". И изобщо се опитват да ти създадат страхове, за да си спестят работа или да спечелят от платени от теб материали като ги вземат те.

    Стар соц манталитет да краднеш нещо от "обекта" та да си на далавера за деня и да "прибавиш нещо към надника" ...

    Ама за тези пари/заплати толкова- такова качество "работници" остана да работи тук...И по-зле ще става...
    Този пост е редактиран от justify; 23-02-19 в 03:52.
    bobovo, stiv13, Mega и 5 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1913

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Вземи духалките за всеки случай.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Мочета малко отзиви.
    Климите са 2 -50 и 2- 12 ки FTXS старите му клими от офисите.
    Снощи , а и днес температурата е около -10-12 градуса и снеговалеж.
    Че си дефростват така е, но не е на 30 мин.
    Отделно не се разбира , че дефростват . Вътре си е топло и приятно.
    В баните са конвектори.
    А ако спре тока има генератор 12 киловата ( стар дизелов )
    За момента съм впечатлен .
    п.с.
    все пак днес бях до ПЛовдив и взех баничарката с малко дърва .
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1914

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това уредче за отчитане на консумацията става ли? PM 231 E Hugo Brennenstuhl GmbH
    Може и друго около тази цена особено, ако с по-голям дисплей. WiFi няма там където ще го слагам иначе щеше да ми харесва да си има статистика по дни. 16А
    Този пост е редактиран от bobivg; 23-02-19 в 16:19.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #1915

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Доста от колегите ползват това: Щайнбергер ООД: Измервател на мощност KWE-PMB02
    Аз ползвам това: https://praktis.bg/taymer-digitalen-...vatmetar-p5821
    Може да му задаваш дневна и нощна тарифа, като направо ти ги смята двете заедно, не ги показва по отделно, като сума.
    Най- малкото отчитане е 100 вата, което е доста добре, на някои уреди е 1киловат.
    Показва общо изразходените киловати, може да показва за изразходените за 1 ден, но моакс до седем дни.За 7 седмици назад и 7 месеца назад.
    Показва волтажа на контакта, ампери, херци, вредни емисии, косинус, може и още нещо да показва, ама аз да не знам.
    Ааа и момента консумация естествено.
    Като плюс е по-големия диспей.
    bobivg одобрява това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #1916

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Боби, не препоръчвам Брененшула, наистина му е много малък дисплея, имам и от Щайненбергското, и като шрифт и като статистики е по-добро, виж какъв ситнеж са му буквичките:

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1917

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Доста от колегите ползват това: Щайнбергер ООД: Измервател на мощност KWE-PMB02
    Аз ползвам това: https://praktis.bg/taymer-digitalen-...vatmetar-p5821
    Благодаря за мнението.
    Горния (КWE-PMB02) до колко разбрах от инструкциите на сайта не подържа хронология? Ако е така ще се почудя малко. От друга страна КWE-PMB02 ми го препоръча и друг потребител и явно е сполучлив модел, та въпроса е дали ще ми трябват екстри, ако съм разбрал правилно.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1918

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Благодаря за мнението.
    Горния (КWE-PMB02) до колко разбрах от инструкциите на сайта не подържа хронология? Ако е така ще се почудя малко. От друга страна КWE-PMB02 ми го препоръча и друг потребител и явно е сполучлив модел, та въпроса е дали ще ми трябват екстри, ако съм разбрал правилно.
    Вземи този https://praktis.bg/taymer-digitalen-...vatmetar-p5821.
    Малко по скъп е но е чешко производство.Моите и двата са такива.

  17. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #1919

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Генади, не зная дали си го отварял, ама ми се чини, че вътре ще е толкова чешки, колкото Елмарк е български... Което не го прави лош Емоса, де,(не го казвам да разпалвам спор, в бранша съм, просто отбелязвам), но е тип компания като Конрад, Викиват и т.н. - поръчват в Китай под собствен бранд, което правят и всички наши "производители" на Led крушки, примерно. Но пък наличието на време-реле(таймер) си е опция, прав си.


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    SPSt и rosswen харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1920

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе