Страница 13 от 348 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #181

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не знам на какво ново си попаднал. В Сф има сгради с бетон, в който ще имаш зор да сложиш каквото и да е (класът все по-често е 30 и нагоре). За панелите и тяхната здравина - проектният е 20 при най масовите, но при обследване излиза 25, което е нормално като се има предвид, че са правени в домкомбинатите, а не на място. Що се касае до незамонолитените фуги - има ги, иначе нямаше да ги има тези течове през няколко етажа. Има едно интересно четиво в интернета от 96-а, до когато са правили мащабна програма за проследяване на живота на панелните сгради. Там са обследвани много сгради в Сф и масово са констатирали незапълване на фугите. До един от блоковете, описани там, съм живял и съм констатирал същото като правихме ремонт. Фугите не са замонолитени и от 8-мия етаж течеше на първия. Някъде в БГ може и нормално да са си свършили работата. На теория ЕПЖС има много плюсове включително и конструктивни. И аз съм виждал и панелки, които и външно се вижда, че са направени качествено.
    Тухлите нямат отношение към здравината на конструкцията при съвременното строителство, но при лошо изпълнение и кофти четворки има опасност зидовете да се изсипят върху главите на живеещите и минаващите при силен трус.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #182

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Кога пак започнат да строят със зид 48 см, тогава ми хвалете ново строителство.
    Mega одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #183

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    И що трябва да строят със зид 48? И никой не хвали новото - то си има не малко кусури. Проблемът е, че се харчат пари от нашия джоб за глупости. На панелките слабото място са им заварките и те трябваше да се проверяват, но....

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #184

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    За да не се чудите какво да слагате по фасадите и кое горяло и кое не и да не се харчи милиард за нищо.Живял съм във всички видове строителство, та къща със зид 48 см ми пасна най-добре на организма.
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #185

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Днес монтажа ни беше баш на такъв зид 47см.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #186

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    И най-калпавото ново строителство е по-добро от луксозна панелка. По-зле от панелките са само сградите, строени между 1996 и 2000 година. Всяка цепеница си знае гнездото.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #187
    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И що трябва да строят със зид 48? ...
    Еди, както и аз, знаем термоизолационните свойства на 48 см зид, както е при него по мои спомени, и 60 см, както е при мен. При мен е така наречения по нашия край ”беч” - етаж, полувкопан в земята, като прозорците са на нивото на пътеките около къщата. Термоизолацията в моя случай, на този етаж е напълно излишна и безсмислена, освен, ако не си маниак.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #188

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Старите зидове с такава дебелина са изградени предимно от единична плътна тухла, с плачевни термоизолационни свойства. Обикновено външната мазилка на зида служи за някаква мижава топлоизолация, която си е пак пълен смях. Други са му предимствата на дебелия зид и те нямат много общо с някаква изолация.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #189

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ела да видиш по София, колко от старите сгради в центъра са с външна изолация. Познай защо нямат такава?
    Kasap и SPSt харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #190
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Старите зидове с такава дебелина са изградени предимно от единична плътна тухла, с плачевни термоизолационни свойства. Обикновено външната мазилка на зида служи за някаква мижава топлоизолация, която си е пак пълен смях. Други са му предимствата на дебелия зид и те нямат много общо с някаква изолация.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Да, при мен зидовете са от плътни единички над ниво пътеки. Надолу е камък. Термоизолацията на 60 см градеж с елементи без видимо обособени въздушни кухини я приемам за незадоволителна и ...отивам да спа.
    Този пост е редактиран от avast3; 22-08-18 в 23:08.
    zxc0 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #191

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    @ Mega,
    Нямат, защото имат или вътрешна, или собствениците им разчитат на мазилката. Имам такава къща и, повярвай ми, знам много добре какво пиша. 6 см. външна изолация свалиха енергийните разходи с 35% А като направих и на покрива, подминах 50%. Нямаш си и бегла представа какво се случва с такъв зид, изложен на слънчевия пек.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #192

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @ Mega,
    Нямат, защото имат или вътрешна, или собствениците им разчитат на мазилката. Имам такава къща и, повярвай ми, знам много добре какво пиша. 6 см. външна изолация свалиха енергийните разходи с 35% А като направих и на покрива, подминах 50%. Нямаш си и бегла представа какво се случва с такъв зид, изложен на слънчевия пек.
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Аз дори сложих и вътрешна .. и станаха около 70см. Но avast говори за вкопан етаж там наистина лятото е супер а зимата държи добра температура и без изолации...

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #193

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    При полувкопаните етажи температурните колебания са много по-малки. На дълбочината от повърхността 80-120 см в зависимост от зоната на БГ и надморската височина се приема например, че никога не може да има замръзване независимо от външната температура.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #194
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Аз да споделя малко вътрешна информация.
    Техно..... вкарват 10 тира клими от Унгария .
    Това е за Септември .
    За марки и модели не ме питайте ......
    Знам само ,че по план Октомври ще има още 5-10 за доставка .
    Явно доста продават Есенно-зимния сезон .
    От Унгария по-добре отколкото от Гърция ... чакаме цепениците

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #195

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Да се включа и аз в темата за зидарството -тука стана като масонска ложа
    Не знам как се строи в момента в БГ, но тук в Холандия от първата петролна криза през 70-те са си взели поука и всички нови къщи са със сериозна изолация.
    Помагах миналата година на приятели с монтажа на един C&H и стената беше над 45 см. От вътре на вън-25 см плътен не много твърд белгийски варовик, после 10 см EPS++перли в едни малки торбички, за да не се разсипе всичко ако някой като мен започне да пробива. После има плътна тънка плоча от нещо синтетично и накрая завършва с традиционните 10 см плътни тухли, който си ги ползват от векове тук.
    Тотално е около 45-47 см и е строено през 2000-2002 година. Сега може да ползват и по-добри материали, но всички домове имат и енергиен етикет , както уредите и има различни класи.

    Вътрешна изолация не се препоръчва ( поне тук) -единствено ако няма никакъв друг начин и е много скъпа, защото трябва много да се внимава с вентилацията иначе след време могат да станат поразии, който са вредни за здравето. Освен това никой не иска да си намаля обема обитаема площ. Но може и от влагата да е-просто се прави само в много стари къщи-архитектурни паметници...А така просто да се лепи нещо-не съм виждал. Винаги от вън е тухла или камък-за да не гори при пожар.
    П.П. Моята къща е от 30-те години на миналия век. Тогава стандартно са правени 2 стени-външна и вътрешна от по 10 см плътна тухла. Между двете стени се оставя 6-7 см пространство за вентилация (отива до основите и се вентилира и под пода, заради подпочвената вода). Сега масово се изолира това пространство и се запълва с EPS++ перли примесени с лепило. Прави се отвън с малки дупки между тухлите, под налягане и се получава изолация между двете стени. Много бързо и удобно решение
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 23-08-18 в 00:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 348 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе