Страница 38 от 348 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #556

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Да наистина е време са рефлашване...След последния им firmware upgrade се губят и тези последни 3 месеца, дневното потребление се отчита през август... нещо са прецакали, но нямам сега време да се занимавам...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #557

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Най-вероятно се е наложило да ограничат историята на потреблението заради милионите бройки, които са продали. Сигурно базата им данни на сървъра е прекалено голяма и се е наложило да я орежат. Затова не ги харесвам техните сървъри и разчитам на моя си
    stainway одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #558

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз съм с Broadlink SP3S и дава възможност за история 2 години назад по месеци , седмици и дни макар че го ползвам от месец май. SonOff не ги предпочетох понеже имаше ревюта в ютуб че не отчитат коректно(по-ниска) консумацията на електроенергията спрямо реалната.

    Откакто стопирах всички ъпдейти на приложения съм много по-доволен от телефона си



    Между другото в следствие на пренапрежение при буря ми изгоря телевизор на същия токов кръг а климатика оцеля ... дали е благодарение на маймунката незнам
    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 28-09-18 в 19:13.
    Genadi80 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #559

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Sonoff-a е доста точен. Ако има отклонение е минимално и пренебрежимо, но ако държиш на точността фирмуеъра, който съм му флашнал има опция за калибрация.
    Освен това, повтарям се, но пак да кажа най-големият плюс е отчитането на дневна и нощна консумация, понеже както знаем най-голяма част от всяка месечна сметка за отопление с климатик е натрупана през тъмната част от денонощието.

    П.С. за да не бъда голословен ето графика за седмичната консумация. На нея в тъмносиньо е нощната а в светлосиньо е дневената консумация. Като цъкнеш на някой от цветовете си показва и съответната стойност.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от alextk69; 28-09-18 в 19:40.
    Gyokov, JOKVN, Genadi80 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #560

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това което си показал фабричното/фирменото приложение ли е колега ?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #561

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това, което аз съм показал е сървър за домашна автоматизация с потребителски http интерфейс. Към него се свързват префлашнатите Sonoff-и и те му дават информация за консумацията. а в сървъра се създават таймери и се оказва да следят и записват стойности за дневна и нощна тарифа. Освен това графиката за последните 24 часа е изключително подробна, като данните се записват на всеки 5 минути и може много добре да се проследи цикъла на работа на всяка една машина.



    Ето какво имам предвид. Това е цикъла на работа на климатика ми снощи. За цялата нощ е изхабил около 1100вата, като е работил от 4:25 до 6:00, като цъка по графиката с мишката ми дава на всеки 5 минути каква точно е консумацията във ватове и ватчасове за съответният момент от време.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от alextk69; 29-09-18 в 00:18.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #562

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това е много хубаво , но то е заслуга на твоите знания и умения колега ! не на продукта и апликацията които получаваш от търговеца в момента на покупката.

    Аз писах за неща които sp3s си ги има на приложението с което идва с инсталация за 30 секунди без да са необходими сървъри флаш хак калиброване и най-вече задълбочени познания.

    Има си почасово задаване на дневна и нощна и пресмята в лева , има си контролни точки по диаграмата за проверка на консумацията през 30мин.на 24ч.7дни за 2 години назад(за сега 6м). Има и доста други неща но мен ме интересува основно мониторинга от телефон.

    А какво е EnergyUsage:1488Wh под датата ? Обща консумация за 24ч ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 29-09-18 в 01:16.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #563

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    EnergyUsage:1488Wh е общата консумация във ватчасове за периода от 00:00 на 28 септември до селектираната точка в 08:00 на 28-ми септември. Сиреч климатика за 8 часа е излапал 1488 ватчаса. За същият период от време климатика в спалнята беше излапал 1716 ватчаса уж вратите са отворени между хола и спалнята, и поддържаната температура е еднаква в двете помещения, но явно имам по-големи топлозагуби в спалнята.

    Интересно устройство е това sp3s. Аз дълго време търсих такова устройство, което да ми смята и нощната консумация и бях останал с впечатление, че никое устройство от този тип не може да го прави, но явно съм се объркал.

    Аз също имам въведени цени за дневна и нощна тарифа и сървъра си смята цената на изразходваната енергия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #564

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Само че не пише дневна и нощна а пикова и непикова тарифа , заданията за цени и часове са примерни. W на 2та снимка е поредна седмица.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    mystikalrs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #565

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Добър вечер господа.Днес за пореден път се убедих че тъпите хора на този свят съществуват.От няколко седмици един мой колега се чуди с какво да се отоплява с климатик или с конвектор.Днес звъни по телефона и ми се хвали че си взел машина от Техното,и при въпроса какво взе получих отговор Bosch за 1080 лв,щях да падна от смях.
    Да се чуди човек да се смее или да плаче,пожелах му успех с новата машина с малко присмех.
    Иван Вълков одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #566

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Зависи от Бош-а, едно време, преди 10- има години, ги правеше Шарп и бяха хубави машини, сега не знам как стоят нещата.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #567

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Сега са минали покрай шарп...чисти мидей или аукси....все ташак

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #568

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    И преди 10 години бяха Мидеи , сега сигурно пак са Мидеи не знам , но ако е правилно оразмерен човека ще си се грее и лади без да му дреме на ташаците за минимуми , максимуми , дефрости и др.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #569

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Той да беше си купил Грии, та поне да знае какво има вътре - и отделно ако се наложи ремонт да знае какви резервни части да купува.Сега за БОШ ли ще търси???

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #570

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Той да беше си купил Грии, та поне да знае какво има вътре - и отделно ако се наложи ремонт да знае какви резервни части да купува.Сега за БОШ ли ще търси???
    Незнам,да се оправя.Аз само му казах защо не пита преди да отидеш да го купиш.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 348 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе