Страница 43 от 348 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #631

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #632

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Едва ли. Ако имаш предвид София, сигурно са повече, нооо София е 1,5млн, има тецове, има газ. Та сравнено с Европа, сигурно само в Македония и Албания се продават по малко.
    А, ако мръднеш малко из БГ, особено по малките градчета, за села да не говорим, ще видиш дърва, въглища, отработено масло, дрехи, кашони, гуми....
    София не е 1,5 млн. По последни данни толкова са с регистрация по лична карта тук, но отделно и почти толкова са с временна и без никаква. Като добавиш Пловдив, Бургас, Варна, Стара Загора и Благоевград, където е пълно с климатици и това покрива 90+% от населението.
    В Сф газ има на много малко места и Люлин например сигурно 90% от ЕПК-тата са със спряно парно (а там живее многоооо народ). Подобно е положението и в други крайни квартали. Аз например имам климатици, въпреки че не ми е основно отопление и не съм само аз.
    А пък в Англия например, климатиците са истинска рядкост, но цените май по-ниски от в БГ.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #633

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    София не е 1,5 млн. По последни данни толкова са с регистрация по лична карта тук, но отделно и почти толкова са с временна и без никаква. Като добавиш Пловдив, Бургас, Варна, Стара Загора и Благоевград, където е пълно с климатици и това покрива 90+% от населението.
    В Сф газ има на много малко места и Люлин например сигурно 90% от ЕПК-тата са със спряно парно (а там живее многоооо народ). Подобно е положението и в други крайни квартали. Аз например имам климатици, въпреки че не ми е основно отопление и не съм само аз.
    А пък в Англия например, климатиците са истинска рядкост, но цените май по-ниски от в БГ.
    Линк с цените в Англия пуснах преди малко.
    Vizi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #634

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Хитачи Перформанс 3,5 киловата, в Англия го продават за 1200 лева, в България за 1400 лева.
    То затова в нормалните хора се изнасят от България, щото вече почти няма смисъл да работиш, да спестяваш или да си купуваш каквото и да е от тук, освен ако не си политик, ченге или държавна администрация. Само картели и монополи останаха, липсва свободната конкуренция, която е присъща на пазарните икономики в развитите държави и регулира цените.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-10-18 в 10:35.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  6. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #635

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Тези са скъпи, в ebay.co.uk има яки оферти. Примерно 18LFCA нов сме взимали за 600 паунда за приятел. Това с доставка до офиса не Габко в UK. После транспорт с Габко до София + Еконт : 120лв до офис на Еконт. Но трябва да се дебне за промоции. Естествено няма гаранция. Може да си изгориш с 1500лв
    Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #636

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Правете сметка и за пазара, тук ако се продават 100 единици, там се продават 1000.Така е и при инструментите, затова цените там са доста по-ниски на доста инструменти, а други тук хич ги няма от гамата на производителя.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #637

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Какво очаквате в страна, където 50% от бизнеса се занимава с нискокачествено лепене на още по-нискокачествен стиропор по фасади и то за сметка на редовия данъкоплатец. 40% се занимават със строене на пътища и други държавни поръчки пак за сметка на данъкоплатеца, а 10-те % останали трябва да плащат масрафа. Тук ако тръгнеш да правиш конкуренция на картелите те почват едни комисийки и ти ......
    Това за количествата въобще не е вярно - особено за Англия. Да не говорим какви са им разходите там. Истината е, че има много вносители и истинска конкуренция.
    dodo_pv, Jack Krauser, corsairman01 и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #638

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Този пост е редактиран от Genadi80; 03-10-18 в 11:20.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #639
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Правете сметка и за пазара, тук ако се продават 100 единици, там се продават 1000.Така е и при инструментите, затова цените там са доста по-ниски на доста инструменти, а други тук хич ги няма от гамата на производителя.
    Е като се продават 100 единици, печалбата трябва да е като за продадени 100 единици а не като за продадени 1500.
    Нагли са си нашите вносители.
    Ама така е. Докато има телета, ще има и касапи!

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #640

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е като се продават 100 единици, печалбата трябва да е като за продадени 100 единици а не като за продадени 1500...
    Тази глупост как ти дойде на акъла? Българските вносители да не би да не са хора и да карат на фотосинтеза? Разходи нямат ли? Данъци и осигуровки не плащат ли? Аз съм зает човек и нямам време да търся тънки лайсни и да си правя тънки сметки. Искам машина и монтаж след кратък телефонен разговор, без да се занимавам с надзор и тем подобни истории. Вносителите трябва да работят за мен, което не ме прави теле.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #641

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това е точно така - само дето климатиците не са по 100 на месец на вносител или поне не са при основните. Търсех да видя колко жилища са въведени в експлоатация в Сф за тримесечие, но статистиката ни е като всичко останало - 41 жилища според нея.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #642

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    За Холандия мога да кажа, че цените са сходни с тези в БГ, но услугата е много скъпа и профилактиката . Както трябва и да бъде, защото това си е квалифицирана работа.
    Иначе хората чак сега започват да се интересуват от термопомпи и климатизатори, заради решението да се прекрати добива и ползването на природен газ в следващите години.
    И все пак се набляга повече на термопомпи, които в много случай могат да заменят съществуващите газови инсталации. Много често се ползват хибридни варианти-при ниски температури минава на газ...
    https://www.intergas-verwarming.nl/e...daikin-hybrid/
    necata2 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #643

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Абе, скоро на всички ще им дойде акъла в главите и ще започнат да се строят все повече АЕЦ, ама на двойни от сегашните цени.А ние като сме п..ки, ще се чудим защо 10 години само разтягаме тъпотии, не ние, ами оня умник Бойко и неговото сие и не си построихме 50% готовата АЕЦ.Та, истината винаги ще си остане в електричеството и то не с източник жалките напъни към слънце и вятър.А че са жалки,всички разбраха, но никой не го признава.
    necata2, vadim, SPSt и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #644

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Абе, скоро на всички ще им дойде акъла в главите и ще започнат да се строят все повече АЕЦ, ама на двойни от сегашните цени.А ние като сме п..ки, ще се чудим защо 10 години само разтягаме тъпотии, не ние, ами оня умник Бойко и неговото сие и не си построихме 50% готовата АЕЦ.Та, истината винаги ще си остане в електричеството и то не с източник жалките напъни към слънце и вятър.А че са жалки,всички разбраха, но никой не го признава.
    Моля те, на мен, като човек завършил ядрена енергетика и работещ в АЕЦ-а, това ми е много болна тема. Хората трябва да престанат да се информират от некомпетентни и подкупни журналя и политици, а да вземат да почетат малко и да разберат, че истината е тази, която ти опоменаваш. "Зелената" енергия е добра, като допълнителен източник, но никога не може да бъде ефективен и постоянен такъв. И на зелената мафия това и е ясно, обаче някой трябва да трупа състояние, използвайки като аргумент глобалното затопляне. Но нека не задълбаваме...
    dodo_pv, necata2, Mega и 3 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #645

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Има начини да се добива енергия и без АЕЦ. Но всяка страна си решава как да си осигури баланса. Зависи от природните дадености...
    Тука се правят в момента огромни паркове от вятърни турбини-на 80 км навътре в морето и не пречат на никого.

    А иначе нищо лошо да се правят и АЕЦ или по-скоро нещо да се прави, защото само с приказки, няма да има достатъчно електроенергия
    Аз ще си сложа следващата година 8-10 слънчеви панела-каквото не мога да изразходя ми го изкупуват обратно. Много мои познати го направиха и са доволни. Инвестицията се изкарва за няколко години и си сравнително независим енергийно.

    П.П.Важното е да има някаква стратегия и план-дали ще е АЕЦ, дали вятър или слънце-просто да се върви напред:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser, corsairman01 и Vizi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 348 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе