Страница 92 от 348 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1366

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Додо, имам го това в предвид. Зная, че топлообменникът се намира горе-долу над отвора. Така или иначе, няма да перфорирам сега, а след 2 години, като изтече гаранцията. Само малкото Хеви се запушва по-бързо, в кофти условия, като от последните 3-4 дни. То прави и най-редките дефрости. Последните 2 дни работи със запушени отвори, нямаше никакви проблеми, тече отзад. Но ме дразни така.
    Няма никакъв смисъл тавата да се кълца или пробива. Промуши едно парче нагревателен кабел в отвора и няма да ти замръзва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1367

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Венци, прави се с малка ножица за ламарина. Медната тръба на панасоника е на 2mm или опира в долната ламарина. Одма си срязал и нея. С флекса само се започва отстрани разреза и се довършва с ножицата. И не сеправи сега.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1368

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не съм привърженик на нагревателите. МЕ-то никога не ми се е запушвало, с един отвор ф42. ZSX е перфориран под целия топлообменник, с 5 отвора ф20, там също не са замръзвали до сега всичките. Знаем и за Нордика на Дайкин, който изобщо няма ламарина под топлообменника. Не мисля, че оголемяването на един отвор от ф20 на ф44 или пробиването на повече, но по-малки, под топлообменника, е някакъв проблем. Повече ми допада, в интерес на истината.
    П.п. Додо, отстоянието между пластините на топлообменника и тавата хич не е малко, около 10-15мм е.
    mystikalrs одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1369

    Re: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз като пробивах свредлото на боркороната се дупчи до оригиналния отвор, после като реже самата бор корона трябва бавно задачи не отиде на тръбите аз даже спирам преди съвсем да се пробило и махам парчето с клещи. Намацал съм с лак затова изглежда така и самото дъно е с неравности, не е много красиво, но е много по добре.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1370

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Абе вие хубаво си режете и пробивате, но не се ли компрометира дъното като структура? Все пак производителят е преценил колко дупки могат да се направят. Пести се от дебелина на материала и всяка допълнителна интервенция може да доведе до деформация-не незабавно, но все пак сигурно някой се е занимавал да изчислява и тества...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1371

    Re: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз като пробивах свредлото на боркороната се дупчи до оригиналния отвор, после като реже самата бор корона трябва бавно задачи не отиде на тръбите аз даже спирам преди съвсем да се пробило и махам парчето с клещи. Намацал съм с лак затова изглежда така и самото дъно е с неравности, не е много красиво, но е много по добре.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1372

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не съм привърженик на нагревателите. МЕ-то никога не ми се е запушвало, с един отвор ф42. ZSX е перфориран под целия топлообменник, с 5 отвора ф20, там също не са замръзвали до сега всичките. Знаем и за Нордика на Дайкин, който изобщо няма ламарина под топлообменника. Не мисля, че оголемяването на един отвор от ф20 на ф44 или пробиването на повече, но по-малки, под топлообменника, е някакъв проблем. Повече ми допада, в интерес на истината.
    Недей да кълцаш тавата, че ще си предобриш машината. Ще прилича на току-що извдена от скрапа.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1373

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Абе вие хубаво си режете и пробивате, но не се ли компрометира дъното като структура? Все пак производителят е преценил колко дупки могат да се направят. Пести се от дебелина на материала и всяка допълнителна интервенция може да доведе до деформация-не незабавно, но все пак сигурно някой се е занимавал да изчислява и тества...
    Накратко - не .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Венци, прави се с малка ножица за ламарина. Медната тръба на панасоника е на 2mm или опира в долната ламарина. Одма си срязал и нея. С флекса само се започва отстрани разреза и се довършва с ножицата. И не сеправи сега.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Не съм се сещал за ножица, вероятно става. Ти колко тави си изрязал така ?
    Защото аз по моята схема съм правил 2.
    Ламарината е 0.7 или нещо такова, секачките я ядат като кашкавал. Правят се 4 диагонала (за 10 секунди) и после се подгъва с нормални клещи навън. Няма никаква опасност да се прецака каквото и да е.
    А напролет вече с демонтаж на тялото - културно по описаните начини.
    И това съм го правил.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1374

    Re: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    То това Да не е самолет, че един по голям отвор да му оказва влияние, хитачита ми има два големи елипсовидни и никога не са се запушвали за 7 години, с нагревател също става въпрос на избор, но за наше условия с един малък отвор замръзването му е гарантирано.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1375

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Като питаш за тави, рязал съм такива за фурна! Иначе, подобни структурни изпълнения съм рязал много. Специална ми е ножичката, малка, да влиза и реже навсякъде. С обикновена голяма ножица, трудно ще стане работата.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1376

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Може ли снимка на ножицата ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1377

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Недей да кълцаш тавата, че ще си предобриш машината. Ще прилича на току-що извдена от скрапа.
    Не го мисли, ще го изпипам. Обичам нещата да са естетически издържани. Както казах, интервенцията няма да е скоро.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1378

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Може ли снимка на ножицата ?
    Заповядай!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1379

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Да ползвам раздумката.
    Знаете ли дали при sonoff paw 2 може да се свърже температурния датчик.
    Ако да.На приложението изкарва ли стоиностите плюс консумацията
    https://s-deal.eu/produkt/am2301-sonoff/

    п.п.
    и ако някои случайно знае дали WiFi an Фуджи нокрия показва подобни стойности.
    п.п.
    Дали има място в климатика да го “ скрия “ тоя соноофф

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #1380

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Да не ти развалям кефа за Sonoff-а.
    Първо Pow не работи с датчици. Pow Р2 мери консумация, ампери и волтаж - толкоз.
    Ако искаш датчици вземаш TH16, но тогава нямаш консумация а и май schedule-а не е кой знае колко гъвкав в комбинация с датчика за влажност и температура.

    като човек монтирал 3 Pow R2 на 3 различни климатика. Да го криеш зад климатика ако захранваш външното тяло както обикновено се прави е сложна задача. Особено ако модела ти е нископрофилен.
    два от климатиците ми са с Sonoff-и в една кутия с 4 кабелни изходи PG11 и всичко е IP65 или IP66.
    Единствения климатик с вътрешен sonoff ми е Daiseikai 6 който се захранва отвътре тъй като същесвуващия захранващ кабел и вкопани тръби изискваха това . та зад климатика където е платката има кюшенце точно за един sonoff . Мога да си представя че и при други модели с такъв обем на вътрешните тела може да се понамери място, но трябва тока да минава през вътрешното.

    Едит: .. всъщност ако си със щепсел . тока може пак да минава отвън и през сонофа и да е скрит и да излиза пак щепсел. имай впредвид че соноф-а за безопастност трябва да прекъсва фазата тоест щепсела не трябва да се обръща ТОЕСТ .. соноф-ите са за твърда връзка. (като цяло тоя вариант може и да не се получи много естетично щото едни кабели около вътрешното тяло ще вървят)
    Rafailiev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе