Страница 118 от 348 ПърваПърва ... 68108116117118119120128168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1756

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Додо май е писал за режим отопление ....

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1757

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    И аз се забавлявам с 50-ватовите "минимуми" при отопление, което си е пълен смях, че чак дразни [emoji1787] И днес малката ми тошиба беше забила на 60W, но я хванах навреме и и дръпнах щепсела!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Само да не забравя, ако се постопли още малко времето ще ти направя едно фото да се посмееш. Това, че ти си мислиш, че няма смисъл машината да работи на 50W, изобщо не означава, че е вярно. Без да се засягаш, но дълбоко се съмнявам да си значително по-умен от развойния отдел на Тошиба. Моята пък си работи и не я изключвам, дори почистването на филтрите го правя в движение. Освен, когато веднъж на месец - два ги сваля за миене.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Офтопик!
    Пак не си разбрал, истинските девятки (десятки) падат на 50W, ама не на отопление.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    И ти не си разбрал-истинските 7, 9, 13 падат на 45 W и то на отопление.
    milanov одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1758

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Офтопик!
    Пак не си разбрал, истинските девятки (десятки) падат на 50W, ама не на отопление.
    Споко, не си офтопик, ей тука имам една от истинските:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1759

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Боже, колко простотия се изля само и само на един шумен климатик да се изкарат някакви достойнства.
    Миг, пак ще те питам. Има ли по тих климатик за охлаждане на цената на лмса?
    Vizi одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1760

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Незнам , предполагам че има много и то под неговата цена (за охлаждане). Това какво общо има с факта че модела беше обявен за бръмчилним в режим охлаждане ?
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-02-19 в 20:39.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1761

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ми върни се назад в тема, както и от къде почна и ще разбереш. Препрочитането ще ти дойде доста отрезвяващо, но това е въпрос на личен избор.
    Vizi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1762

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Додо май е писал за режим отопление ....

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    За отопление писах, но и при охлаждането ефективността е пропорционална на оборотихе на турбината. Май, пак съм за офтопик [emoji1]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1763

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз имам 12 lmca и не ми се струва хич шумен.Ползвам го само за охлаждане и щом нощем съм спал с включен климатик значи наистина е безшумен имайки в предвид факта че съм доста изнервен и болезнено чувствителен към всякакви шумове
    Mig82 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1764

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    dodo_pv, не се скръндзи, остави климатика да си работи на 60W. И 5стотинки ток няма да изхарчи. Твоето е все едно като ходиш да пикаш да спираш телевизора. Да не се хаби и ток да не арчи.
    SPSt одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1765

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    dodo_pv, не се скръндзи, остави климатика да си работи на 60W. И 5стотинки ток няма да изхарчи. Твоето е все едно като ходиш да пикаш да спираш телевизора. Да не се хаби и ток да не арчи.
    Миланов, май интервенциите ти по климатика се оказаха успешни. Няма никакви оплаквания от теб в последно време.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1766

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не е изключвала тошибата от незнам си кога, 4м. май. Моята като работи on/off дразни - припуква, форсира при тръгване повечко турбината. Така както е сега е добре, малко по шумничка идва, но куейта вече работи и някой път го пускам на тихо ауто. Дефростите малко зачестиха, но пък работи с чиста пита. Еми това е. За първа зима имам инвертор.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1767

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    За отопление писах, но и при охлаждането ефективността е пропорционална на оборотихе на турбината. Май, пак съм за офтопик [emoji1]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Да но пропорционалноста е обратна на тази в режим отопление пишем за машина за стенен монтаж ...

    Тая енергия дето на охлаждане ще изхаби за да вдигне готовия охладен въздух на височина 2.70 кой ще я плаща ? Освен ако не си прилеп и не висиш на полилея нямаш нужда от това упражнение - чист преразход. Друго няма какво да накара студения въздух да се катери нагоре към нагрятата плоча само за да я разхлади


    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-02-19 в 21:43.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1768

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Без значение каква е машината, колкото по-силни са потоците на въздуха през изпарителите и кондензаторите, толкова са по-ефективни. Икономичността е друго нещо, тя е най-голяма, когато им е дръпнат щепсела.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1769

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Без значение каква е машината, колкото по-силни са потоците на въздуха през изпарителите и кондензаторите, толкова са по-ефективни. Икономичността е друго нещо, тя е най-голяма, когато им е дръпнат щепсела.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Ние с Vizi за икономичноста пишехме , е нали беше пропорционална как сега е друго нещо ?

    Ефективност на височина 2.7м. за чий ми е ?

    Шперцовете по "законите и термодинамиката" забавляват ли се сега
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-02-19 в 21:54.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1770

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    При отопление при външна 0 градуса и вътрешна 20 - един градус нагоре е грубо 5% по-голям разход в една условна стая обградена само от външни стени (да не изпадаме в подробности - за това пиша условна). Обаче той климатикът няма да работи постоянно с 1 градус нагоре, та е средно 0,5, демек 2,5% повече загуби. Сигурен съм, че разликата в ефективността на първа и втора степен е много над 2,5%. Може и да има някакви условия, при които нещата не седят по този начин, но в най-общия случай е така. Ако не беше така машината щеше да си слиза на auto на минимум. Иначе аз лично щях да си го пусна на най-ниска при спане, за да не ми пречи без особено да ми пука колко харчи.
    На мен шумът от климатика не ми пречи стига да няма големи форсирания, спирания, дрънкане и т.н. На охлаждане практически няма как да ме събуди Грито, а то е шумна машина сравнително. Виж на отопление не е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе