Страница 127 от 348 ПърваПърва ... 77117125126127128129137177 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,891 до 1,905 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1891

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Е аз също съм го правил и го правя - и става.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1892

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Кво се занимаваш тогава,
    човек без проблеми си търси такива....

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1893

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Не е вярно, че няма закони и наредби. Има и трябва да се съберете и да действате. Сертифицирана лаборатория за шума (имам съмнения относно това, което ще свърши РИОКОЗ и за това частна). Жалби до общината с копие до полицията, сигнали, обаждания на спешния телефон и ако не стане - съд.

    Много упоритост и така - като не ги глоби съответния орган, подавате жалба по-нагоре и така.
    Сигурно и в Дядо Коледа вярваш... Мнението ти очевидно е на човек, нямащ опит с ефективността на институциите.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1894

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Сигурно и в Дядо Коледа вярваш... Мнението ти очевидно е на човек, нямащ опит с ефективността на институциите.
    Не, не вярвам в дядо коледа. Докато се оплакваме по форумите, един е глух, втори тъп, трети не му се занимава, а на четвърти не му пречи (на всички не им се плаща - това е ясно) - така ще е. Имам опит и с заведение - уредихме (нашият блок) им доста актове и даже и да не си спазват работното време, вентилацията не работи след 10, външните маси не работят също след 10 и не позволяват на клиентите си да паркират пред нашия блок. Има по-близък блок до тях и ако тях не ги мързеше - щяха и работното си време да спазват, но на нас сега не ни пречат. И с незаконно строителство съм си имал работа и с хиляди други неща. Тъй че имам опит - както като гражданин, така и като професионалист. Много добре знам колко са корумпирани институциите, но и тях ги е страх да не си изгубят работата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1895

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Аз не живея там,просто се продава жилище там на много добра цена и се чудех дали да го купя,ако има възможност да се шумоизолира . Просто собственика не издържа, в такива случаи от личен опит знам че най подходящото решение е продажбата.Безапелационно ! Иначе влизаш в голям филм.Аз навремето като си продадох апартамента заради оня олигофрен, много ми казваха ,защо така,защо иначе,трябвало е да го пребиеш,аз бих го застрелял,все от тоя род мисли.Но нещата в действителност не са толкова еднозначи и елементарни за изпълнение когато се гледат през погледа на истинския потърпевш а не през погледа на външни хора.Отстрани е лесно.
    @vizi,всичко описано от теб хората са го правили.Без успех.Случаят не е толкова елементарен...
    Пони аз преди години като се настаних в апартамента ( ергенския ми ) в блока имаше 2 ма тариката.
    Един дето се водеше ,че е луд и един дебел дето се мислеше за як.
    В началото аз не съм ги закачал нито пък те ме и е нямало проблеми .
    Чувах от време на време разни скандали във входа ,но като мен не ме засяга да се оправят.
    Проблема при ме дойде от това ,че излизайки от входа видях тоя “ лудия “ да тормози и псува една баба при което му повиших Тон и той я остави ..
    След това като се разминавахме ме гледаше на криво ,но нищо не казваше .
    Един ден обаче бившата ми се прибра плачейки как тоя келеш я обарал в асансьор и хубаво ,че спрял та слезнала.
    При което аз запалих моторетката ( по принцип лесно паля ) и тръгнах да се качвам на 8 мия етаж да го видя господин тариката.
    За мое щастие той си се возеше в асансъора .
    Влезнах затворих врата ( моя каза че се е чувало псуване аз не помня ) и му показах откъде изгрява слънцето.
    Незнам колко бе луд ,но по после много зор видях да го издърпам от асансьора и да го оставя на площадката да си поспи .
    След това той взе ,че се оправи пък и другия дебелак се кротна.
    Сега Верно после полиция това онова ,но аз какво да направя като човека се е спънал и е паднал по стълбите .
    Нямам вина .
    Понякога само това оправя .
    Затова на жената и викам докато съм още млад и тъп може в апартамент ,но след 10-20 години ще дойде някакъв дето и аз ще трябва да си мълча .Така ,че избора за мен е къща .Да няма разправии или поне ще са по- малко.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1896

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Нищо лично към всички пишещи (и към мен тоже) ама май требе позачистване на темата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1897

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Нищо лично към всички пишещи (и към мен тоже) ама май требе позачистване на темата.
    Само от ниско-бюджетните холивудски сценарии или изцяло?
    Не съм съвсем сигурен, че нещо ще остане...

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1898

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз давам пример с нещо, което работи. Трудно е, много нерви и понякога се налага и да се плаща, но върши работа. Разбира се в БГ трудно може да се съберат хората и да се защитят от поредните уроди и точно поради това е пълно с такива. Просто не сме дорасли. Проблемите със заведенията са толкова разпространени, че ако пострадалите си направят партия - ще спечелят изборите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1899

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Сега да се върнем на цепениците .
    Преди малко разбрах ,че тази седмица ще сме на Планина в една вила която се топлела с клими и за екстремни случай имало камина ,но нямало дърва ,че го мързяло лятото да се разправя Това на надморска височина около 1500-1600 метра в гората .
    Аз съм малко скептичен ,но моя приятел каза да не се притеснявам ,че климите били Дайкин и нямало. Да ми е студено .
    Гледах прогнозата и го дават да падне до -18,19 градуса ,а през деня да стигне макс до -5 .
    Това със снеговалеж .
    Викам да си взема 1-2 духалки за всеки случай ,че да не слизам по спешност от гората с замръзнала жена и дете

    Та ще ги видим тия Дайкин кви са и изобщо ще тръгнат ли .

    п.п.
    Питах нещо за модел това онова ,но той каза ,че не ги знае .

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1900

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Сега да се върнем на цепениците .
    Преди малко разбрах ,че тази седмица ще сме на Планина в една вила която се топлела с клими и за екстремни случай имало камина ,но нямало дърва ,че го мързяло лятото да се разправя Това на надморска височина около 1500-1600 метра в гората .
    Аз съм малко скептичен ,но моя приятел каза да не се притеснявам ,че климите били Дайкин и нямало. Да ми е студено .
    Гледах прогнозата и го дават да падне до -18,19 градуса ,а през деня да стигне макс до -5 .
    Викам да си взема 1-2 духалки за всеки случай ,че да не слизам по спешност от гората с замръзнала жена и дете

    Та ще ги видим тия Дайкин кви са и изобщо ще тръгнат ли .

    п.п.
    Питах нещо за модел това онова ,но той каза ,че не ги знае .
    Вземи духалките за всеки случай.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1901

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Вземи духалките за всеки случай.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Чесно казана мисля да взема една от баничарките и да мина от някъде да взема малко дърва освен духалките .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1902

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Или поне една щилка в багажника ,ама не за "цепениците" де ... за дървата

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1903

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Чесно казана мисля да взема една от баничарките и да мина от някъде да взема малко дърва освен духалките .
    Определено взимай дърва, че ако спре тока, няма значение дали е дайкин, фуджи, и т.н.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1904

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Нищо лично към всички пишещи (и към мен тоже) ама май требе позачистване на темата.
    Тази тема не се чисти и нека си остане така. В другите нека да има ред и дисциплина.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1905

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Аз не живея там,просто се продава жилище там на много добра цена и се чудех дали да го купя,ако има възможност да се шумоизолира .
    Аз съм доволен от дограмата, относно шумоизолацията. Аз сложих 3-ен стъклопакет 40мм. Чудех се как да се даде реално количествена оценка колко намалява шума. Да ти запиша клип с отворен затворен прозорец, ама не е същото като с дограма някаква и с дограма с 3-ен стъклопакет.
    В стаята работи усилвател 2х120W номинал истински (не PMPO), почти на макс, отвън се чува все едно се гледа телевизор, колкото да се чува.

    ПС: Предната дограма си беше зле, щото беше с единични стъкла.
    Относно шума - разположението на стаята е все едно концентратор на шум. Комшиите от около 60-70м, през къща ги чувам какво си говорят, кучетата като лаят ми бъркаха в мозъка.
    Сега почти нищо не чувам.
    Този пост е редактиран от zxc0; 21-02-19 в 22:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе