Страница 129 от 348 ПърваПърва ... 79119127128129130131139179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,921 до 1,935 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #1921

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    US $14.01 50%OFF | Digital Wattmet Power Meter Energy Meter Voltage Chart Power Measuring Socket Indoor Countdown Timer Socket Grounded
    https://s.click.aliexpress.com/e/cskg2LFw

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #1922

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Мерси на всички. Поръчах Емос P5821 от тук, че е малко по-евтин.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1923

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Чукам, влизам....то заключено.
    Еми тука ще да е.

    Screenshot_20190224-074228_Gallery.jpg

    Screenshot_20190224-074518_Weather.jpg

    (185W/-10°)

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1924

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Чукам, влизам....то заключено.
    Screenshot_20190224-074228_Gallery.jpg
    Мда Миланов, заключено е от вчера.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1925

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Продават ли се още?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1926

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Milanov сбъдна мечтата си. Доколкото знам, си излъгал датчика за външна температура на въздуха, с различно съпротивление? Не се ли отрязява това по някакъв начин на дефростите? Имам спомени, че на Дайсейкай 8, се следеше основно температурата на топлообменника. Ако и при 6-цата е така, предполагам, затова няма проблем да работи, с отчитане на "лъжлива", доста по-висока температура?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #1927

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    При тоя сих студ, и при това слабо натоварване то и не са му нужни.зс с си пуска контролни на 4 он офф цикъла.без да са нужни, ама нали си му е такава системата.

    - - - - - - - - - -

    Май го напече слънцето моя
    20190224_090048.jpg
    Този пост е редактиран от raptor1987; 24-02-19 в 10:02.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1928

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    При тоя сих студ, и при това слабо натоварване то и не са му нужни.зс с си пуска контролни на 4 он офф цикъла.без да са нужни, ама нали си му е такава системата.
    Ако не ти е проблем, вдигни му градусите. И ZMX го има условието за 10 on/off цикъла. Дефрост още не съм хващал, откакто застудя времето, а спя под него. Работи, без да изключва, на около 300W, но съм му задал 24-25гр. и silent. На 24, при затворена врата, понякога влиза в офф, но през нощта е на 25 и не се сеща. Много са ми ниски загубите явно, щом на задание 24, при -7 -8, си слиза на 280-300W и понякога изключва, а в стаята е също 24+гр.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1929

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Минимума пак се вдига, но вече при няколко градуса по ниска температура. Просто тази сутрин беше много удобна за тест - стоплена сграда от онези дни и рязко падане на външната. Всъщност сутринта работеше на 380W, а снимките са шега. Стоплен с ръка сензор. Е нямаше как поработи on/off малко. Ако се задържи времето няколко дни с ниски температури сградата ще изстине и няма да изключва, ще заработи в режим на регулиране.
    Повече от тези 200кОм не смея да слагам, защото си прави дефрости по често. Така е добре.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Продават ли се още?
    Не, но ако ме изкуши някой с две хилки , колкото и да ми е мъчно ще се прежаля.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Milanov сбъдна мечтата си. Доколкото знам, си излъгал датчика за външна температура на въздуха, с различно съпротивление? Не се ли отрязява това по някакъв начин на дефростите? Имам спомени, че на Дайсейкай 8, се следеше основно температурата на топлообменника. Ако и при 6-цата е така, предполагам, затова няма проблем да работи, с отчитане на "лъжлива", доста по-висока температура?
    Вчера като почнаха да падат температурите и вдигна по някое време на 380W направи един сух дефрост и повече не е пускал. Ако обаче навън е висока влажността и около и малко под нулата пуска на 3часа. Питата не е достатъчно побеляла, малко вода изтича.

    - - - - - - - - - -

    Обаче друго забелязвам, когато е в режим на регулиране ( работи без да изключва) примерно вътрешният вентилатор е на авто и е между първа и втора степен, задавам му т.н. тихо ауто ( ограничено до една идея под 1-ва) ватметъра не променя показанието. Т.е ако е бил около 230W остава на толкова. Някога увеличаваш вентилатора - намалява консумацията, намаляваш вентилатора - вдига консумацията.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1930

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    При тоя сих студ, и при това слабо натоварване то и не са му нужни.зс с си пуска контролни на 4 он офф цикъла.без да са нужни, ама нали си му е такава системата.

    - - - - - - - - - -

    Май го напече слънцето моя
    20190224_090048.jpg
    Това пише ли го някъде ?
    Такова нещо за пръв път чувам , в сервизното пише на 10 спирания на компррсора ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #1931

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Хм...не съм го засичал, но спомен са четири, затова съм написал толкова.Може би се бъркам нещо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1932

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    milanov, пробвал ли си как се променя работата на MHI-то ти ако приложиш номера с резистора?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1933

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ето , при отчитане 0rps на компресора 10 пъти + другите условия.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1934

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    @Mig82, има го при някои бройки, това явление, обикновено при температури малко над нулата. Ако влезе 4 пъти в офф, в рамките на един час и отиде коня у барата. Моят също го е правил, ама аз го вкарах в правия път, писал съм няколко пъти как. (Ако Ако удължиш он или офф циклите (аз удължавам доста офф циклите, понеже помещението е топло), изчезва това чудо.
    П.п @Gyokov, при МХИ не е добра идея, понеже за дефрост се следи разлика между темп. на въздуха и топлообменника. Ако го лъжеш, че външната е по-висока, ще влиза по условие за голяма температурна разлика между топлообменника и въздуха.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1935

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Хм. Моя под 14° външна в комбинация с яко слънце не влиза в он/офф. В дефрост влиза само по условието за температурна разлика между въздушния датчик и този на топлообменника.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе