Страница 191 от 348 ПърваПърва ... 141181189190191192193201241 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,851 до 2,865 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2851

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Джак, има и други марки освен Панасоник...
    Ами купи си ги тези марки и не ги поддържай изобщо, само ги пускай/спирай от копчето. Още след 1-вата година ще бъдеш притежател на скъпи щайги пълни с гъби и бацили; ще си имаш домашни развъдници на плесени и мухъл.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2852

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    В Япония подаряват къщи заради обезлюдяване в дадени райони.
    Според тази статия в япония има 8,2 милиона необитаеми жилища. Нали се сещаш, че те също влизат в сметките за получаване на СРЕДНОТО.
    https://profit.bg/imoti/v-yaponiya-p...zlyudyavaneto/

    Аз ядох кфтета, ти яде картофи, средно сме яли мусака.

    Имам познат който живее в Йокохама от 11 години. Всичко е кутийки. Семействата с деца, за да правят секс ходят на хотели създадени точно за тази цел. Стаите в тези хотели побитрат точно едно двойно легло с по 30см. отстъп от стените + половин квадрат санитарен възел.
    А то, защото тук няма празни жилища. Мисля, че статистиката не отчита тези квадрати, в които никой не живее. В Япония не малка част от населението живее в къщи и наистина много живеят в малки жилища, което важи и за София, Лондон и всеки друг голям град в Европа, а и вероятно по света. Просто в Бг сме си свикнали да живеем в общежития, в които се чува всичко и минаваме и без хотели. До съвсем скоро масово живееха по няколко поколения в един апартамент, а пък деца се раждаха доволно.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2853

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    М.., даа....
    Това в Лодон или Париж ще е интересно.
    Тук трябва да е било, видях на Джак панасоника!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2854

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Едно доказателство, че още не сме в Европа и никога няма да бъдем, да не се самозалъгваме. Никъде в Европа няма да се позволи да се карат дизелови автомобили с демонтирани филтри за твърди частици, обаче тука може. Във всички държави в Европа се предлага 18RPD модела на Хитачи, който е подходящ за кутийки, обаче в България не се внася, понеже всички търговци ще кажат ама ние рядко продаваме 9-ки, а ти искаш 7-ца, дори 9-ката взех с поръчка, понеже я нямаше налична, имаше налични само 12-ки. Тука нищо не е като в Европа.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2855

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Анкетьоре, търговците нямат вина, а говедата, влизащи при тях със затворени очи и декламиращи наизустени тъпи фрази от рода на "дайте ми дванайска за 12 квадрата коптор, че по-тънка лайсната; на село врати не затваряме..." и т.н. да не се повтарям. Същата работа е и с филтрите на дизелите, сиреч функция е на лошия човешки материал. Търговците се съобразяват с него, даже и политиците

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2856

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Анкетьоре, търговците нямат вина, а говедата, влизащи при тях със затворени очи и декламиращи наизустени тъпи фрази от рода на "дайте ми дванайска за 12 квадрата коптор, че по-тънка лайсната; на село врати не затваряме..." и т.н. да не се повтарям. Същата работа е и с филтрите на дизелите, сиреч функция е на лошия човешки материал. Търговците се съобразяват с него, даже и политиците
    Добре го каза , но и "анкетьора" е прав ... не ти се е налагало да спориш с търговец да ти продаде 7-ца MHI Zs-s за 18кв.м. ... и аз не предполагах че ще ми се наложи , но лош матрЯл да бог по земите наши. Опъва се говедото , щото "да не съм го търсил в студа гаранционно" ... та за по-сигурно 12ка , еле па в къща. Помислил си че и аз съм като него говедо и живея в обор.
    А за "12ка в коптор" и поглед все едно си му душманин ако го посъветваш за 7-ца и то за охлаждане не ми се говори ... "цървулите ги взема два номера нагоре да можел и зимата да ги носи с калцуни" Няма оправия

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2857

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Миг82, обикновеният търговец не бива да продава климатизатори, защото ги приема като отоплителни уреди. И пак се връщаме до "клиентелата", залагаща на цепеници от лидъл, кауфланд, зора, технополис и т.н. Сиреч, тънката лайсна и оборния подход. А на студено могат да си стоят и с 18-ка в 15 квадрата кенеф, много често като функция на монтажа или избора.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2858

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    15 квадрата кенеф
    Определянето на стая от 15кв. за кенеф, е достатъчно показателно за матряла.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2859

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Определянето на стая от 15кв. за кенеф, е достатъчно показателно за матряла.
    Съвсем друго имах пред вид, както и да е. Не ми се коментират архитекти и архитектура. И притеснения нямам, кой къде и като какъв ме позиционира. За мен е по-важно хората да си променят мъничко мисленето, отколкото това, че ме квалифицират като простак.
    Със здраве!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2860

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Съвсем друго имах пред вид, както и да е. Не ми се коментират архитекти и архитектура. И притеснения нямам, кой къде и като какъв ме позиционира. За мен е по-важно хората да си променят мъничко мисленето, отколкото това, че ме квалифицират като простак.
    Със здраве!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Хората ще си променят мисленето когато брадвата е наточена и се точи всеки ден , Млекодайното говедо за мляко , другото за месо и така ... а не да се мислят за делфини в делфинариум

    Това с "кенефите" не ти е сефте да останеш неразбран така че не се обиждай. Пробвай другия път с думата "нужник"

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2861

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    15 квадрата и кенеф наистина не са синоними, въпреки че повечето следящи форума разбират какво се има предвид. 15 квадрата е нормална квадратура за хубава спалня, детска и т.н., но ако самата стая не е нормална - 100 външни стени без мазилка, каратаван и дограма от времето на османското "присъствие" какъвто и климатик да се сложи, все резултатът ще е ...... айде и аз да не остана неразбран

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2862

    Свободна тема за цепеници...

    За това, трябва да се търсят максимално тихи клими, при които липсва или е максимално занижен шум от фреон и трудно забележим он/офф. Постоянноработеща машина, която да не изключва в 10-15м2, добре изолирано помещение, е общо взето една химера. Дори и висок клас климатик да сложите, за европазара. За японския не коментирам, тъй като съм виждал такива само на снимка. Променете очакванията си и ще видите колко по-нормално ще приемате всичко. Знаете, прекалено високите очаквания, обикновено водят до разочарование, в последствие. Това важи за всичко, не само за климите.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2863

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    "Нужник" не ми звучи достатъчно просташко, както гореспоменатия турцизъм. Довечера, като се прибера в хотела, ще снимам, хммм, "нужника", чиято площ е равна та тази на спално помещение в ново българско строителство и ще кача снимката в този пост, стига дотогава някой модератор да не е заключил темата.
    До довечера!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 16-08-19 в 21:01.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2864

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Vizi, под "кенеф" разбирай стая на която не се затварят вратите от обитателите ... затова го подсетих да пробва с "нужник" при тази уникална архитектурна постройка вратата през повечето време се ползва , а и понякога е - единствен отдушник и не става за климатизация и аромотерапия.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2865

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    https://youtu.be/jKk2u3g-r3E

    Honor Play с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе