Страница 192 от 348 ПърваПърва ... 142182190191192193194202242 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,866 до 2,880 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2866

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Генади, що го слагаш в темата за цепеници... ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2867

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Генади, това старото Хитачи, което го свалиха не е ли същото като твоето?
    Смениха го с нов модел, а старото вероятно ще го пратят към България.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2868

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Кога ще ги стигнем африканците.

    п.п Аз още не съм купил защитата за селския "тумбак" както го нарича баща ми.
    Генади си има папагал и него няма да го мислим

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2869

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Като не можем да стигнем американци и европейци, поне може да стигнем африканците - те някои села отдавна са ги стигнали де.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2870

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Генади, това старото Хитачи, което го свалиха не е ли същото като твоето?
    Смениха го с нов модел, а старото вероятно ще го пратят към България.
    Не Джак,не е като моя,по нов модел е.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2871

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Genadi80, машината която демонтират от клипа е от серията S~W (предполагам RAS-S71W2A, модел 2007~2008 година). Така че, твоето RAS-S40Y2 е, по-младо, ако може така да се каже....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #2872

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Предстои паспортизация на жилищата.Каквото и да означава това.Всъщност - никой на света не знае какво точно означава конкретно в нашата ситуация, освем безспорния факт че е целесъобразна колкото и да го отричаме.Макар че със сигурност е целесъобразна повече по отношение на усвояване на едни два милиарда от "наши " фирми" отколкото реални практически ползи.Но много бих искал ако е гарга да е рошава и най накрая да се въведе ред и законност.
    Погледнете блоковете - особено по-старите ! Една тераса е остъклена , две не са , някой са затворени с тухли , други с някакви плоскости, трети с ламарини ,една превърната в спалня за баба и дядо , друга в кухня, да не говорим за цветовете, които са по разнородни от тези на дъгата - Всеки правил според фантазията си, с каквото имал и с колкото пари имал. Грозна и депресираща гледка.Много би ми се искало да бъдат дадени предписания за уеднаквяване на фасадите както по отношение на конструкция така и по цвят ,както скриване на безразборно изпонакачените климатици .

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2873

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Паспортизацията не е лошо нещо, стига да се направи както трябва и да има кой да я направи както трябва (и в двете се съмнявам). На сградния ни фонд - климатиците са най-малкият му проблем. Първото и най-важно е да се констатира какво е състоянието на конструкциите на сградите (включителено и във връзка с кой какво направил - разбирайте бутнал, доизградил, преградил и т.н.), както и на инсталациите. За съжаление в общия случай точно тези действия се правят проформа. Като имаме предвид това - кръпките по фасадите и висящите климатици, стига да не са монтирани от някой корифей с 2 леви ръце и да пребият някого, минаващ под тях, са едно частично решение на проблема, но все пак са решение.
    С други думи - държавата иска да увеличаваме енергийната ефективност, но няма инструмент, който да накара баба Пена да си сложи изолация (а и баба Пеня няма пари да я сложи). Държавата не иска да се тровим с въглища, но няма генерално решение какво ще замени твърдото гориво. При това положение, решението да се даде свобода всеки да си изолира жилището и да търси алтернатива за отопление/охлаждане без да се правят административни спънки, не изглежда чак толкова лошо (поне за мен). Друг е въпросът защо нашата държава не изглежда да има генерално планове какво ще се прави със сградния фонд. И според мен отговорът е, че и да има стратегия, няма потенциал за реализирането и.

    PS:Между другото ЕПЖС (панелките) си има своите плюсове, но външният вид никога не е бил сред тях.
    Този пост е редактиран от Vizi; 21-08-19 в 10:01.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #2874

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Работил съм на Виброполигона в Перник 84/85 година и направихме доста панелки тогава.Ако приемем факта че заварките са определящия здравината фактор, в момента много съжалявам че не снимах заварките в моята 50 годишна панелка. На куките,халките и тръбите за парното.Произведения на изкуството ! Гениални шевове които и робот не би направил .Хората които ги правеха наистина бяха феномени на заварките,такива вече няма, както няма и истински строители.Заварките се правеха само нощем ! Днешните картонджии и плочкаджии са като картона който правят.Обаче ние сме си измекярска нациика.Ако своевремнно всеки блок се беше грижил съвестно и надлежно да няма проблеми с течове,паднала мазилка, щрангове на ВиК и всеки проблем беше отстраняван незабавно,както и създаване на подходяща превенция за възникването на такива, то панелките щяха да изкарат колкото Хеопсовата пирамида.Живял съм в тухла,в ЕПК и в панелка.Имам впечатления и от трите вида строителство.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2875

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Проблемът на заварките не е в качеството на изпълнението им, защото са правени само от първи клас заварчици и под надзор, а от уплътняване на фугите и по-скоро от липсата на такова. Всички знаем, че в панелките може да тече от 8-мия етаж на първия и повярвайте (аз съм го изпитвал лично на себе си), това не е добре за заварките. И там има качестено направени сгради, но както с всичко мило и родно човешкият фактор си казва своето. Поддръжката е важен фактор - да, но течове винаги могат да се появят. Тогава по-важният фактор е, че някой не си е свършил работата преди 30-40-50 години и е пъхнал хартия вместо битум или поне разтвор в фугите.
    Не генерализирайте за съвременното строителство, защото това и професионалистите избягваме да правим. То си има своите силни и слаби черти.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2876

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Преди 11 години извадихме паспорт за енергийна ефективност на блокчето ни и ни освободиха 10 години от имотен данък.Така, че отвсякъде си заслужава.Тогава ни излезе някава малка сума1 която се изби още първата година.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2877

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Незнам само как ще се събират парите за тези паспорти,при положение едва се събират сумите за месечните разходи на етажната собственост.
    Казвам го от опит защото съм домоуправител на входа в който живея.Ако искат по 200-300 лв на апартамент сумата ще е непосилна за повечето живущи който са пенсионери,а и когато има хора на който като и поискаш 2 лв за стълбище се мръщят,положението става тегаво.

    П.С. Като дойде времето да се прави това най-добре ще е общината да го плати и после да си търси парите от собствениците по съдебен път.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2878

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Казвам го от опит защото съм домоуправител на входа в който живея.Ако искат по 200-300 лв на апартамент сумата ще е непосилна за повечето живущи който са пенсионери,а и когато има хора на който като и поискаш 2 лв за стълбище се мръщят,положението става тегаво.
    Ми това са уйдурми за бедните пенсионери /питай Х2/. Ха е звъннал някой ром по тилифоня, ха са метнали 30к през тирасата... Не е като да им събираш 2лв. за входа...
    Този пост е редактиран от Kasap; 21-08-19 в 16:15.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2879

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Направо "да върнат" панелките и всичко ще е еднакво...

    На нашите панелния блок съм виждал заварките вътре в апартамента между панелите и 15 години след построяването му бяха в плачевно състояние - всичките бяха проядени от дълбока ръжда.Чак се уплаших...

    От всичко се "взимаше" тогава, щото "е държавно".Не се крадеше, "взимаше" се от държавното!

    Подпрозоречната зидария на хола към терасата(открита) дали тухли четворки, дали бетон, дали цимент бяха откраднати, а на тяхно място под прозореца бяха завряни 3-4 броя чували от цимент пълни с пясък и "зазидани", шпакловани и с лепнати тапети върху тях ...

    Някой си беше "взимал от държавното" за вилата или къщата, или за "работата на частно" по нечия жилищна кооперация...

    Същото беше и с арматурата и всички строителни материали.

    Това с чувалите го разбрахме, когато баща ми реши да "се модернизираме" през демокрацията и да слага ПВЦ дограма -като свалиха дървената и уж щяха да слагат новата, то лъснаха чувалите отдолу...

    Бегай за тухли, бегай за цимент, бегай за майстор-зидар, зидане, чакане да изсъхне всичко и едва тогава новата дограма за хола ...

    А на тея баща ми им беше платил предварително още при строежа на блока да му сложат 2-3 допълнителни слоя "дзифт" покритие отгоре на покрива, защото апартамента е последен етаж...

    И те му се "отблагодариха"...

    В интерес на истината се чудех, защото принципно тези стени ги правеха с отлети панели точно за прозорец + врата и не би трябвало да има "вградени чували от картон за цимент под прозореца, но знам ли някой може и панелът да е откраднал и да го е сменил с по-малък(само отстрани на прозореца ...

    П.П.Няма кой да ви свърши работата - ни държавата, ни общината ни партията майка -закрилница БКП ...

    Който има работа да си я върши ...

    То този начин на мислене още дълго ще битува у съзнанието на доста хора ...


    Нямали пари нашите пенсионери, а няма-няма метнат 20 000-30 000лв през терасата ...

    Западните пенсионери ходят на круизи и пътешествия, нашите мятат торбета с пачки през тересата ...

    И тогава беше "голяма веселба" и сега е така, ама то няма как иначе да е когато са същите хора ...

    Някои от панелките вече имат и "дефицити" във покритието на външните фуги между панелите - на практика е опадало и седят дупки на негово място ...

    Решение на проблема с твърдото гориво има, но акъл няма - у управляващите де, те ръсят мозъци ежедневно, от телевизиите, но им се връзват само политическите фенове...Нали чакат папо от тях...

    Има решение, особено последните години с това глобално затопляне и почти липсата на зими и сняг...

    Така или иначе цялостните жилищни решения на отопление и климатизация са поне 2-3 пъти по-ефективни отколкото поединично решаване за всяка отделна стая както често правим...

    В тази логика, каквито и бумаги и хартийки да "въвеждат" за жилищата, докато не се промени начина на мислене ще е все тази ...

    Това което ми е чудно с колко вата се отоплява жилищна площ в западните и северните държави от Европа в които не е имало комунистическо строителство и с колко вата средно се отоплява квадрат жилищна площ в България ...???

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2880

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Колега, и да има и да няма стратегия - материалът е даденост. В БГ само децата са ни хубави, защото не ги правим с ръце и акъл .
    По темата - мисля, че това е турбоцепеницата на Midea - Oasis+, но ребрандирана.
    https://www.emag.bg/klimatik-invento...=fam#12000-BTU

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе