Страница 220 от 348 ПърваПърва ... 170210218219220221222230270 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,286 до 3,300 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3286

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    А пък климатичните “врагове” (основно от женски пол-нищо против)
    искат да бълва жега щот си мислят, че е калорифер и вътре има реотани...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3287

    Свободна тема за цепеници...

    Комшийката постоянно недоволства, че у нас винаги е много по-топло, при едно и също задание на климатиците, а в същото време плаща повече ток, в идентичен апартамент като моя, само че нейният е и с вътрешна изолация навсякъде. Сто пъти и обяснявам, че докато държи клапите максимално нагоре (за да не и духа), сваля турбината на най-ниска степен, за да не го чува, няма как да се случат нещата. За да компенсира му задава 26-28гр. Направо не зная как се справя тази машина - 50ZS-S е. Ходил съм у тях в студа и си беше около 23гр. Топло. Избъзиках я, че така както е настроила климатика, е все едно да си сложиш радиаторите за парното на тавана.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-11-19 в 10:11.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3288

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Е, поне съседите и отгоре(ако има) се радват на топъл под.
    Да си размести мебелите така, че да не стои на 2 метра пред него и струята надолу ако иска да и е топле.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3289

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, поне съседите и отгоре(ако има) се радват на топъл под.
    Радват се само гълъбите. Те са на последния етаж. [emoji23]

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #3290

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз за какво ти казвам, че на бабите все хладно им духа.
    Вчера си купих едно термометурче със сонда.
    Климатика настроен на 25 в стаята точно 25 вънка 6, вратата на стаята отворена до край, вентилатора на макс. Разход на енергия 215-220 вата. Струята при това положени е 32,5С. Та това си е хладен летен вятър (според някой)
    На POWER при зададени 30 в стаята 25 направи струя 56,4.
    Само VW GOLF може малко да гори, много да върви!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3291

    Свободна тема за цепеници...

    Пак си е до бабичката. Моята е на 83г, но е с модерно мислене. На 22гр. и е идеално с SF25, а на мен ми хладнее. Ама той си вдига клапичките и не я подухва при офф. Никога не се е оплакала, че и е хладна струята, даже напротив.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-11-19 в 10:43.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #3292

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нали стана ясно, че при ОФ на отопление тези които не вдигат клапите, спират и турбините на 100%. Дори моя китайския е така. Духането на хладно си е при минимум. И то колко да е хладно? 28-30 градуса. Нормално за нен, студемо за нялой.
    Евала на твоята бабка за модерното мислене.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3293

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Нали стана ясно, че при ОФ на отопление тези които не вдигат клапите, спират и турбините на 100%. Дори моя китайския е така. Духането на хладно си е при минимум. И то колко да е хладно? 28-30 градуса. Нормално за нен, студемо за нялой.
    Евала на твоята бабка за модерното мислене.
    Фуджицу нито вдигат клапи, нито спират турбината, но при дефрост вдигат клапите и я спират. Не ставаше въпрос този път за Дайкин. При него стана ясно вече. Само не разбирам, защо не ги вдигат поне при дефрост. Ако е над леглото на което спиш, според мен ще се усеща.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-11-19 в 11:34.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3294

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ... Нали стана ясно, че при ОФ на отопление тези които не вдигат клапите, спират и турбините на 100%. ...
    Ако това твърдението е обобщено ... е далеч от истината.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3295

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Фуджицу нито вдигат клапи, нито спират турбината, но при дефрост вдигат клапите и я спират...
    По-старичките като мойте и на дефрост не ги местят - явно си пазят моторчетата...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3296

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Не е само при Фуджитсу. Явно си е до модел щом ftxs спира турбината при офф. Моя си минава в режим следене без да вдига клапите. ftxs ако има "око" може от него да снема температурата.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #3297
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Този отговор чаках. Благодаря! Аз първо и обясних, че климатичните "фенове" пари дават за хладна струя. И аз първоначално и отговорих, че е смъкнал мощността и затова духа леко хладно. Тя обаче ми отговори, че направо студено се усещало и ме вкара в размисли. Може пък и в дефрост да е влизал. Пада се над главите на седящите, няма да се учудя.
    За нищо
    Жената явно не използва климатика си според упътването (клапите насочени нагоре при отопление). И така от уста на уста ще излезе, че професионалното Дайкинче за нищо не става и язък му за двата бона

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3298

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от boyanchav Виж публикацията
    За нищо
    Жената явно не използва климатика си според упътването (клапите насочени нагоре при отопление). И така от уста на уста ще излезе, че професионалното Дайкинче за нищо не става и язък му за двата бона
    Добра е машинката, доволна е. Топли и е тиха. Това с клапите не го разбрах? Как така нагоре на отопление?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3299

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При мен духна по-бързо защото всичко е темперирано. Изключих го за да пробвам. За половин час чакане стаята се охлади от 25С до 24,6.Външната беше 6 градуса.
    Ако не е работил цял ден нещата ще са още по-бавни.
    Ами климатици са си дори и МХИ-тата. Колкото и да се превъзнасят тук, в тях няма никакви извънземни текнологии.
    Така е, няма как да има нещо извънземно в кой да е климатик. Все пак трябва да отбележим, че дори при студен старт няма никакъв дискомфорт, което е забележителното при MHI. Просто се изчаква малко минута-две, но веднага след това започва да вкарва приятна струя, която не е неприятна или студена. Вероятно ако и аз съм темперирал и е работил скоро, по-бързо ще отвори клапите и ще духне топло. Вероятно и ако избера по-високо задание... Не знам, ще пробвам.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #3300

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз викам да оставим машинките да си бачка.
    Кой не му е комфортно с климатик, да си пуска маслен радиатор.

    - - - - - - - - - -

    Това в скобите на Боянчев е пример, как не трябва да работи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Само не разбирам, защо не ги вдигат поне при дефрост. Ако е над леглото на което спиш, според мен ще се усеща.
    То при дефрост и вдигнатоте клапи не могат да те спасят от студа. Освен ако не са с уплътнители.
    А някой беше споменал, че при дефростите на "Мерцедеса" дори и ръката си да забиеш до турбината, студ не се усеща.
    Ще го изследваме и това твърдение тази зима.
    Този пост е редактиран от mimojef; 01-11-19 в 13:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе