Страница 231 от 348 ПърваПърва ... 181221229230231232233241281 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,451 до 3,465 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3451

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Този на село ще работи в много кофти условия. Трябват си кила за тая работа. Обмислях LTC, Амбъра и тоя.
    Под нулата не очаквам да видя нищо под 250W. Една от причините да си взема Вай-Вай играчката е че с нея мога да видя колко му е разрешения минимум, така се елиминира фактора загуби на помещението.
    На този вкъщи теоретично, от няколко дни му е свършил отоплителния сезон, но ще положи малко извънреден труд, като застуди повече.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3452

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Че ти на селото не прати ли по-евтиното LG? Толкова ли е наднормено?

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3453

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ами там си трябва яко греене. Идеята е да замени масления радиатор дето ползват от доста години. Там е поле с река и канали. Близко е до София на 60км, но денонощната амплитуда е много по-голяма, защото няма какво да задържи топлината.
    В къщата се топли само една стая "най-топлата" южната. Тя е с три външни стени, отдолу е мазе с изгнила врата разбирай го външен въздух. На пода и тавана между гредите имат сгурия и това е всичко. Четвъртата стена граничи с коридора. Там е и хладилника. Зимата не работи (сработва някаква защита), има захранване но не се включва!!! Единствено дограмата е сменена с PVC, та не духа и през нея.
    Преди 2 седмици баща ми сподели, че няколко пъти сутрин е виждал водата на кокошките замръзнала. Проверих на Лидълскат станция и темптературта е падала под 0 градуса.
    Лятото климатика е пускан точно 3 пъти. Първия когато правихме зануляваното на контакта, веднъж аз защото седях цял ден и исках да го видя как е на охлаждане и 2-3 дни след това още веднъж по настояване на майка ми.
    В такива условия си трябва хардуер иначе боята не става.
    Моя се ползва предимно за охлаждане и реално ми трябва най-много 1 месец сумарно лятото.
    Принципно за село се бях насочил към 12-ка, реших да се пробвам 9-ката на ЛГ, защото са хардуерно еднакви с 12. Ако бях взел LMCA там 9 -12 са различни, а не съм толкова хазартна личност за да се пробвам с по-лекия еднороторен. Амбара също си мисля, че такива условия би ми вършил добра работа.
    За селски неизолиран кенеф и Нокрия е подходящ климатик според мен.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3454

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Мисля си, че минимумът наистина няма да е никакъв проблем там. По-скоро ще е важен максимумът. :D

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3455

    Отговор: Свободна тема за цепеници...


  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3456

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    В темата за Грее спорите, колко ще е разликата от зададена и постигната темп. Зависи си от който е мислил логикат на работа. Може да превишава, може и да не достига.
    Мога да споделя на Фуджи LGC какво съм наблюдавал:
    Гони се +2 гр. от заданието. От 0 до +2гр. спрямо заданието се регулират оборотите на компресора.
    Ако превиши над 2,5гр. влиза в ОФФ.
    Ако вън е над +12гр. се гони +1гр. някъде.
    Един час след включване на климатика се гонят още +2гр.
    Този пост е редактиран от zxc0; 12-11-19 в 20:25.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3457

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    За това става въпрос, че може да е по-ниска, а може и по-висока.
    Този вкъщи е с лошо разположение - това си го знаех, но е съзнателен избор.
    Логиката на моя е при +3 офф
    при +1 он (изместването е минимум +1 и за сега не знам дали може да се променя)
    между +2 и +3 намаля увеличава оборотите.
    Ограничаващи условия са времето от старта, може да превиши +3 градуса и няма да изпадне в оф ако минималното време за он не е изтекло. (Предполагам това е проблема на питащия)
    Минимума на компресора при мен се определя от температурата на вътрешния топлообменик (това наблюдавам за сега) може да има и други фактори като външна температура, но за сега не мога да го потвърдя.
    На практика ако го оставя да работи он/офф в изстинало помещение температурата долу е по-ниска от зададената.
    От друга страна ако го вкарам в режим да работи като инвертор тогава температурата долу е +1,5; +2,5 градуса от зададената, защото като работи с ниска консумация лесно се разпределя температурата в целия обем на помещението.
    За питащия вече ми се отщя да го мисля. Да се оправя както може. Единствено исках да си изясня ситуацията и ако мога да му дам различен отговор от този който вече е получил "Те така си работят" да го направя.
    "Те така си работят" ми ако са сигурни и знаят защо е така, що го монтират тогава. Реално ни знаят, нито грам ги интересува.

    - - - - - - - - - -

    п.п Ако ми се потвърдят подозренията за управлението и от какво зависи минимума. Най-големия недостатък на ЛГ-та ще се окаже "естествения вятър". Искам да ги видя и при по-ниски температури за да си изградя по-окончателно мнение. Още не съм пробвал слип режима и как се управлява вентилатора тогава.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3458

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ако става дума за цепениците на Гри - те наистина си работят с висок минимум, но при правилно оразмеряване и по всяка вероятност местоположение - това не е проблем. Гри си искат простор в режим отопление.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3459

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    @Рос Да не цапам темата на Сашо...

    Абсолютна влажност на въздуха, в зависимост от температурата:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3460

    Свободна тема за цепеници...

    Понеже в една друга тема, хора, които смятах за "грамотни", си позволиха да ме наречат едва ли не лъжец, ще споделя само 1-2 снимки, официално регистрирани. Аз, понеже "живея на друга планета" и сигурно ми се е привиждала мъгла, дори и на -10, ще оставя скрийншота да "говори" вместо мен. Просто обърнете внимание на колконката, с наименование "регистрирани явления". На няколко места се вижда явлението "мъгла", дори при максимални температури от -12гр.


    Сега не ми излизайте с "ама знаеш ли какво е абсолютна и относителна влажност". Да, зная, спестете си го. Много добре знаете, какво имах в предвид. Не знам защо изобщо се обяснявам. Мисля да си "почина" за известно време от форума, щом за такива глупости трябва да се обяснявам...

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3461

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нека не сме толкова тънкообидни. Нито лъжец съм те наричал, нито - инопланетянин...
    Единственото, което казах е, че влажността при 2оС няма как да е същата, като при -5оС, независимо от субективните ти усещания.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3462

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Пáрата във въздуха при -5°C е с около 30% по-малко от тази при 0°C, при една и съща относителна влажност. Което означава, че натрупването на лед по изпарителя за 3 часа работа при -5°С се равнява на натрупването на същото количество при 0°С само за 2 часа.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3463

    Свободна тема за цепеници...

    Не съм тънкообиден, ама и двамата знаете за какво иде реч, но въпреки това се правите на ощипани, без да ми се обиждате. Тогава да вмъкнем и точката на оросяване. Да, тя е много важна за машини като онази, която се коментираше в другата тема. Това е климатик, предназначен да работи натоварен, да компенсира по-големи загуби и т.н. С този "хилав" топлообменник, нали се сещате какво се случва с температурата му, когато машината започва да си дава зор в по-големия студ? Да речем при 70%-80% ОТНОСИТЕЛНА влажност, точката на оросяване е с около 3-4гр. по-ниска от тази на околния въздух. При 0+1 гр., когато машината работи по-разтоварена и температурата на топлообманника е по-близка до тази на въздуха, я стигнал точката на оросяване (трупа скреж), я не. Докато на -5, че и надолу, машината ще си дава доста повече "зор", за да компенсира драстично по-големите загуби, като точката на оросяване ще бъде достигната много по-лесно и бързо. Следователно ще заскрежава много по-бързо. И на двамцата съм сигурен, че това ви е ясно, ама нали да се хванем за думата...Не че не сте прави, но знаете какво имах в предвид. Нямаше нужда от всичките тези фермани.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-11-19 в 08:20.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3464

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Разбира се, че ни е ясно. Но в математиката, за улеснение на изследването на промяната на даден параметър, другите приемаме за константа. Затова приемаме преноса на топлина и натоварването за постоянни в целия температурен диапазон, когато наблюдаваме обледяването. Освен това, при отрицателни температури парата се превръща в лед, при достигането на точката на оросяване. Сиреч, нямаме оросяване в буквалния смисъл. А адхезивните свойства на леда не са като на водата.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3465

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Стигне ли се до точката на оросяване ще се натрупа скреж.
    Нищо че при -5гр има 3гр./м3.
    И 1гр./м3 да има по дебит 1000м3/ч. и е лепнало 1кг. по топлообменника за час.
    Ако относителната влажност е по-висока, точката на оросяване ще се достига по-лесно, какъвто и да е климатика. И се надяваме на дефрост алгоритъма ...

    Ето снимките на точката на оросяване на оградата и на лозата:

    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...%D0%B8-89.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе