Страница 232 от 348 ПърваПърва ... 182222230231232233234242282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,466 до 3,480 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3466

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз коментирам скоростта на натрупването на скреж. Колкото е по-студено под нулата, толкова по-бавно се случва. Например, при -15°С една машина може да работи цял ден без дефрост. Имаше писано преди време за руско изследване на 3 машини при отрицателни температури.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3467

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Стигне ли се до точката на оросяване ще се натрупа скреж.
    Нищо че при -5гр има 3гр./м3.
    И 1гр./м3 да има по дебит 1000м3/ч. и е лепнало 1кг. по топлообменника за час.
    Ако относителната влажност е по-висока, точката на оросяване ще се достига по-лесно, какъвто и да е климатика.
    Именно, обърнете внимание, че като съм написал точка на оросяване, в скоби неслучайно съм написал, че се натрупва скреж по топлообменника. Има ли вода във въздуха, тя неизбежно ще се превърне в лед върху топлообменника, стигне ли точката на оросяване, независимо с каква концентрация е. Аз писах единствено за случаите с висока относителна влажост, Додо, а не за "сух" студ. Никой не се отоплява на теория, практиката показва съвсем друго. Паднат ли температурите, няма как машината да работи със същото натоварване. С по-голямото натоварване, идва и по-ниската температура на топлообменника и така по-лесно се достига точката на оросяване и натрупване на скреж. Не говорим за идеални, а за реални условия.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3468

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Рос, НЯМА вода във въздуха при -5°С. Има само пáра и лед!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3469

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рос, НЯМА вода във въздуха при -5°С. Има само пáра и лед!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Все тая, пак се хващаш за думата, мисълта ми е, че се образува скреж върху топлообменника. Ела и ми обяснявай кога ми трупат повече и по-бързо скреж машините. На +1, с мъгла или на -5 с мъгла. Мисля, че отговорът е ясен и това исках да напиша още с първия си пост. С две думи, -5 плюс мъгла, е много по-неблагоприятна комбинация за климатика, отколкото +1 с мъгла. На практика това е положението.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #3470

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Росс, ти сигурен лу си, че при -5 с мъгла ти трупа повече скреж по топлообменника от колкото про +1 с мъгла?
    Май никой не обърна внимание на адхезията за която писа Додо.
    На мрежата която е показал zxc0 ако се сложи един вентилатор, снимките ще изглеждат по друг начин.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post902426

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3471

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Росс, ти сигурен лу си, че при -5 с мъгла ти трупа повече скреж по топлообменника от колкото про +1 с мъгла?
    Май никой не обърна внимание на адхезията за която писа Додо.
    На мрежата която е показал zxc0 ако се сложи един вентилатор, снимките ще изглеждат по друг начин.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post902426
    Разбира се. При голямата машина най-ясно си личи, защото е най-натоварена. Когато беше около -5, с гъста мъгла, правеше дефрост на 1ч - 1.30ч. Никога не съм имал такива кратки интервали, а външното побеляваше напълно още на 10-15мин. При +1 и мъгла, заскрежава бавно, да речем побелява изцяло за около час, но явно не толкова, че да дефроства толкова често. Тогава най-краткия интервал между дефрости беше 2.5-3часа. Ако е около 0, с гъста мъгла, размразява на 2.5 до 4часа. Падне ли обаче под -3, с гъста мъгла и започва на около час и половина да размразява. Не е като да се р случвало 1-2 пъти.
    Теоретично това, което казва Додо е така. С падането на външните, пада и абсолютната влажност, както се вижда на графиката, която е постнал Касапа. Аз не съм имал възможността да ги видя на температури под -7-8 с мъгла.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-11-19 в 14:57.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3472

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Мимоджеф, на практика е възможно дефростите да са по-чести при -5°С, отколкото около 0°С. Случва се, когато се получи голяма разлика в натоварването. Например, ако увеличиш отопляемия обем при -5 или топлозагубите рязко нараснат

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3473

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мимоджеф, на практика е възможно дефростите да са по-чести при -5°С, отколкото около 0°С. Случва се, когато се получи голяма разлика в натоварването. Например, ако увеличиш отопляемия обем при -5 или топлозагубите рязко нараснат
    Или ако дефрост-алгоритъма е на таймер, под определена температура...

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3474

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    На таймер ги правят под определена температура, обикновено от -10°С надолу при хубавите машини. Застраховат се, поради по-ниската ефективност и стремеж към много чист топлообменник. В Пловдив, при -18 градуса не се трупа скреж по изпарителите на машините ми. При снеговалеж, около -1°С, всичките пикаят като крави, въпреки работата им под номинал. Обледяват и дефростват.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3475

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Мисля, че и друг път съм го пускал...
    Повечето ми машини работят по този алгоритъм:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #3476

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Значи всички сте прави.
    Последно, при -5 има по малко влага във въздуха от колкото при +1. Дефростите при - 5 с мъгла са по-чести от колкото при +1 с мъгла защото това при -5 на практика не е влага а ситни частици скреж който се "закеркенечва" между ламелите на топлообменника.
    Извода. За по редки дефрости при -5 с мъгла, по редки ламели на питата.
    Росс, идея за mod v2.0
    Шегувам се естествено. Нали е позволено в тази тема?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3477

    Свободна тема за цепеници...

    При Хеви, поне според сервизното, под -15 на въздуха и -20гр на топлообменника са на таймер. Още не съм хващал подобно поведение при 2-те вкъщи, макар че е падало до -15гр., няколко пъти, откакто ги имам. Може би при тях не е отчитало такава температура. Ако е до -15.9, няма да стартира таймера, според сервизното. При нас просто се получават такива неестествени комбинации, не сме като хората. Много неприятно се отразяват тези условия върху работата на машините. Дори тук, обикновено като паднат под -8гр. температурите, относителната влажност пада на 50-70% и студът става "сух". Тогава си работят с дни без дрфрост (МХИ-тата), много пъти съм го споделял.
    П.п. Мимоджев, ламелите наистина са доста нагъсто. Като духне вятър и започват да свирят. Вижда се от графиката, че разликата в абсолютната влажност от 0 до -5 не е толкова голяма.
    Като цяло машините размразяват рядко, особено имайки в предвид кофти условията. Повече не мога да искам. Само да не се запушват тавите, всичко друго е на шест. Ама и за това вече съм се погрижил.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-11-19 в 15:45.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3478

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Не е добре ламелите на външните тела да са нагъсто. Защото хем бързо се затлачват с мръсотии и не могат да се изчистят, хем по-лесно задържат частиците скреж при отрицателни температури. Особено ако са двойни и тройни топлообменниците. От няколко години насам се ползват нанопокрития на външните ламели, за да не задържат връсотии и ледени кристали. Панасоникът от подписа ми е с такова.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3479

    Свободна тема за цепеници...

    Има логика. Каквито-такива. Има 3 етерии покрай нас, като твоя модел. Две 12-ки и една 18-ка. Побеляват за норматив, няма спасение тук. И тия с "нанопокритието", едно синкаво мисля че е, и те не остават по-назад. Сигурно има някакъв ефект от тях, но тук ще е нищожен.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #3480

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Рос, прочете ли пост #3476
    Мод. му е майката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе