Страница 236 от 348 ПърваПърва ... 186226234235236237238246286 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,526 до 3,540 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3526

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Този парнаджия е толкова гениален, че съм изненадан, че не пише във форума...
    Ми как да пише, като ти прибрах всичките призове и ся нямаш кво да му дадеш, за бонус? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3527

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ми как да пише, като ти прибрах всичките призове и ся нямаш кво да му дадеш, за бонус?
    Мнда, голяма е конкуренцията в развлекателния жанр...
    dodo_pv и Mega харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #3528

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На нас, на работа ни сложиха някакъв Sinclair, 13-ка, в около 25м2. Въпреки, че стаята ни е в турбинна зала, си помагаме с тая цепеница цяла зима (Ха де!). Работи тихо и като цяло дефроства при нужда. Само около 0-та нещо се шашави и пуска ненужни дефрости. С плюсовете до тук. Дебитите са отвратително ниски. При +5, ако искаме да стопли, слагам турбината на макс и задавам 25-27гр. Под 0-та е трагедия, хем че се помага и с парно. Та в заключение, не само тишината върши работа. Е, при нас си има и известен шумов фон, така че е малко субективна "тихата" работа.
    Не се оплаквай, шума е в норма

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3529

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Mimojef
    Нещо се скатаваш !
    Я кажи как са машинките .Дай малко обратна връзка . В момента си с 3 от най- доброто от среден клас .
    Я кажи да видим кое е най- най от климите .
    Нека да започне зимата Нали писах някъде за работата им в сегашните условия.
    Всяка си има своето очарование и недостатъци естествено.
    За мен големия проблем е да свикна с присъствието им в къщи и да се абстрахирам от шумовете.
    Сякаш започва да ми се получава, процеса обаче ще е бавен.
    В момента най си допадаме с МЕ-то във всекидневната ама с него сме си най близки. С тези къси дни по това време на годината си правим компания по 4-5 часа, че и повече. На метър и поливина от лявото ми ухо, но не ме дразни вече толкова колкото през първата седмица.
    Всъщност бях забравил за него до преди да напишеш поста на който отговарям в момента.
    Пак вдигнах кръвно! Мамка му!
    Отивам да си закача ватметъра.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3530

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Налазвайте Самсунга https://m.emag.bg/klimatik-samsung-m...539_3200_33631

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    ccankov73 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3531

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Налазвайте Самсунга https://m.emag.bg/klimatik-samsung-m...539_3200_33631
    Лятото далече още за охлаждане,
    по-скоро :
    https://www.emag.bg/klimatik-samsung...scenario_ID=57

    Има “функция отопление” ....
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-11-19 в 16:02.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #3532

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    На тия 9-ките по скъпи от 12-ките, що така бе хора

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3533

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ми как да не са по-скъпи девятките, след като вършат повече работа? Поне докарват комфорт при охлаждане в обема, за който са предназначени.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #3534

    Свободна тема за цепеници...

    От снощи при нас е +1 +2гр. и 85% относителна влажност. Валя доста продължително и мокър снежец. Уж "перфекти" за скрежообразуване условия. Интересно, че и 3-те ми машини са с чисти топлообменници, без да са дефроствали. Като едната работи що-годе натоварена, на 580-620W и си прави по 7-8мин. почивки, на всеки 10-тина минути.
    Само една вметка, Фуджи 12LTC също има дефрост на он/офф цикли. Пише си го и в сервизното, но по този на комшийката, над моята стая, ясно се констатита и на практика. При нея е като Нокрия в кенеф, набутан е в 13.5м2, топла и изолирана стая.
    Gyokov и Jack Krauser харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #3535

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Хем работи на 600 вата, а пък си почива долу горе колкото време работи.
    Защо не са го направили да свали на 300 вата и да си крета така?!
    milanov одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #3536

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Хем работи на 600 вата, а пък си почива долу горе колкото време работи.
    Защо не са го направили да свали на 300 вата и да си крета така?!
    Не става, като свали на по-ниска степен, за да не духа студ, изстива веднага помещението. Машината е 60-ка и дебитите са много големи, на 2-ра степен, на която основно работи, за да поддържа задание, е цели 11м3/мин. На тази степен, дори и с 450W се усеща много хладна струята, дори на +7гр външна. На по-високите степени, положението става още по-страшно. Абсолютно адекватно и точно е покачването на минимума. Някак си не е рентабилно да сваля на най-ниската степен и 250W, само за да не изключи. В същото време "топли" само себе си, а помещението изстива. Аз по-добро решение не виждам. При по-малките модели от серията, покачването на минимума е много по-малко. Например, 35-цата го вдига от 130w на 250W, но там дебитите са много по-различни. 60-ката си е машина за помещения над 40-45м2 и много лесно може да се стигне до "хладен" поток, имайки в предвид големите дебити. Много добре са го измислили, бих казал. Винаги си духа топличко, в същото време не те вкарва в "преразход", само за да не влиза в офф. Излиза много елегантно от офф. Развърта само до 620W, за 1.5мин., след което сваля на 560-580W.
    Gyokov, dodo_pv и mimojef харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3537

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    От снощи при нас е +1 +2гр. и 85% относителна влажност. Валя доста продължително и мокър снежец. Уж "перфекти" за скрежообразуване условия. Интересно, че и 3-те ми машини са с чисти топлообменници, без да са дефроствали. Като едната работи що-годе натоварена, на 580-620W и си прави по 7-8мин. почивки, на всеки 10-тина минути.
    При дадените външни условия дори да го напънеш на максимална мощност, няма да застрежи и няма да ти прави дефрости, защото при такава влажност температурата на външната пита не може да падне под точката на оросяване. Потвърждава се правилото, че при положителни температури високата влажност предотвратява дефростите, а под нулата става обратното.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3538

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не става, като свали на по-ниска степен, за да не духа студ, изстива веднага помещението. Машината е 60-ка и дебитите са много големи, на 2-ра степен, на която основно работи, за да поддържа задание, е цели 11м3/мин. На тази степен, дори и с 450W се усеща много хладна струята, дори на +7гр външна...
    Опитай да го обясниш на отези, които питат защо девятката - цепеница била по-скъпа от посестримата и близнакка - дванаЙска!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #3539

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Опитай да го обясниш на отези, които питат защо девятката - цепеница била по-скъпа от посестримата и близнакка - дванаЙска!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Еми аз се опитвам да го обясня и на онези, за които покачването на минимума било нещо много лошо. Това, че производителя не знае как да направи плавен и безшумен преход при он/офф, си е негов проблем. Аз разбирам само по положението на клапите и по топлата струя. Други пък завират Нокрия в кенеф и така. Освен това съм правил неколнократно експерименти на 60-ката, работеща он/офф, с повишения минимум и непрекъснато работеща на по-ниска консумация. Ми разлика в средния разход няма. Или ако има, тя е някаква незначителна.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3540

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз съм замервал 10% икономия на ток при силна струя на вентилатора, но силно спада комфорта. И това, с машина от висок клас (дайсейкай 8). При много други модели, скоростта на вентилатора не може да се увеличава при отопление, по никакъв начин.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе