Страница 324 от 348 ПърваПърва ... 274314322323324325326334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,846 до 4,860 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4846

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Е, изглежда февруари ще ни предостави още един шанс, да видим как се справят що-годе новите модели. 10-тина дни го дават все да е под 0-та.
    Дните с отрицателни температури са по-подходящи за други занимания, вместо да се занимаваме с тестове на цепеници заредени с новия екологичен фреон.

     
    Alexi, mimojef и ccankov73 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #4847

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    20Zs-s при 0° задание 21 и 3та степен : https://m.youtube.com/watch?v=E1rsMG...ature=youtu.be
    Нещо е повреден...
    [mention]Jack Krauser [/mention] , аз съм си сипал още преди час и половина. Да тества, който има. Аз съм се натествал и намерил вече.
    При нас от около час е -5 -6 и ветрец, само за винце е.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4848

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дните с отрицателни температури са по-подходящи за други занимания, вместо да се занимаваме с тестове на цепеници заредени с новия екологичен фреон.

     
    Да вземем да ти дойдем на гости....
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4849

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Моята тошибка в хола. Зададени 25гр.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4850

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз почнах от 13гр., често се случва.
    Или от 10гр. също.
    6-7гр. не са проблем. За 10мин. ги качвам.
    Ама 10-12-13гр. вече е друго, иска 30-40мин.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4851

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нещо е повреден...
    Не е повреден. Просто е неправилно проектиран. Ако въобще някой си е правил труда да проектира нещо. Единственото върху коеро са се вайкали проектантите е било да изтрият "35" от табелките и да го заменят с "20"
    Нали се сещаш, че в стаи до 15м2 (за каквито би трябвало да са проектирани 20-ките) работа като при МИГ няма как да видиш.
    Моя в 13м2 нагласен на 23 3-та степен, духа на която той си иска в стаята жега да си е*е маиката преди да Офф-не става към 26. 10мин ОН - 10мин ОФФ. Гори яко. Майната му! Така ще е.
    На геймърчето обаче не му дреме на слущалките. Чак чорапите му почват да намирисват.
    Не ставт за малки стаи тези. Факт.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #4852

    Свободна тема за цепеници...

    Много се впрягаш, [mention]mimojef [/mention] . Факт е, че ти обичаш да ти е хладно (20-21гр.), докато други сме по-топлолюбиви. На мен пък Дайкинските струи ми хладнеят прекалено много, дори на 300-400W консумация. Вече към 170-200W ми идва в повече хладното течение и бих го избягвал по всякакъв начин. При това на +2гр външна, на -5, ако е вкъщи, ще му вдигам заданието с 3-4 градуса, че да усетя топъл полъх. Вкусове всякакви. Даже и МЕ от SF серията ги отнася като комфорт, според моите предпочитания. Винаги топла и приятна струя. Нещо са се попрестарали с тия минимуми, лично мнение. Май едно покачване няма да им се отрази зле и на тях.
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-02-21 в 23:02.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4853

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дните с отрицателни температури са по-подходящи за други занимания, вместо да се занимаваме с тестове на цепеници заредени с новия екологичен фреон.
    Ахъъ..м,
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4854

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цанков, тук си говорим за дървета бе. Кви са теа каманаци?

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4855

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Е, ми те са в дървена стаичка бе .
    mimojef и justify харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4856

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нещо са се попрестарали с тия минимуми, лично мнение. Май едно покачване няма да им се отрази зле и на тях.
    Не ти хладнеят 200W, а вятъра. Като работи на 200W не е нужно да върти силно турбината, а лекичко за да не усещаш вятъра. Пак до софтуер опираме.
    Alexi, mimojef и zxc0 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4857

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    въпроса е как са дайкините с дефростите при тия градуси около -10 ? чести ли са и шумни ли са ..
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4858

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    За Дайкините не знам.
    При моя контролни на около 4ч. или преди след рязка заигравка с дистанционното.

    - - - - - - - - - -

    Демек, у нас климатика с най малко дефрости.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4859

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Митсубишитата по често ли дефростват?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #4860

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не ти хладнеят 200W, а вятъра. Като работи на 200W не е нужно да върти силно турбината, а лекичко за да не усещаш вятъра. Пак до софтуер опираме.
    Оставям го на турбина Ауто, да си сваля сам. На 1-ва топли само и единствено себе си, иди я ползвай ти в някоя стая, с нормални загуби, изискваща поне 200-300W консумация в случая. Като ти казвам, че на 2-ра, която ползва основно (нормално да е така), хич не е силна, а струята хладнее доволно, дори над 200W. Само за теб и още няколко човека, супер ниският минимум е задължителен и свързан единствено с позитиви. Много надценяваш и очакваш от един климатик, понякога му трябва време, за да се "сети", че трябва да свали още степента на турбината, че да не се усеща евентуално толкова хладно. И все пак, на много хора ще се стори хладна, дори и да е с оборотите на режим следене. Мисълта ми е, не натрапвайте навсякъде, че минимуми под 180-200W са маана небесна и всеки климатик, който не слиза под тях е "цепеница" или по-лош, защото на много хора, включително и баща ми, не ги интересуват ват метри, минимуми и т.н., а да ги духне поне леко топла струя. Не са се зомбирали пред някакво си уредче, а искат просто да им е топли и ако е възможно по-безшумно. Личното ми мнение е, че и климите с много ниски минимуми имат добро приложение, но то е единствено в много малки стаи, с топлещи съседи, тръби от топлофикация и др. Иначе винаги на някой може да се случи, да му е хладнично. Е виж само в темата за КГТА колко оплаквания има от "хладна" струя. Защо от старите Фуджаци нямаше подобни, а минимумите им не бяха кой знае колко високи - 250W? Мисълта ми е, че коментираш нещо по картинка и прочетено от форума. Иди го провай наживо и тогава ми обяснявай как се управлява турбината и как не хладнее струята.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-02-21 в 09:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе