Страница 51 от 127 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1905
Like Tree791Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #751

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Така както гледам е подобрена версия на EAWF с добавен йонизатор и позлатени топлообменници, но няма общо с Про модела на TCL.

  2.  
     
  3. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #752

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Бих искал малко да бъда полезен, относно почти двумесечната ми сага е eMag, която все още не е приключила,относно фабричен проблем със Star-Light ACT-12TSWF.
    По-напред в темата, отбелязах, че имам проблем с въпросният климатик, установен веднага след монтирането му, и пускането е експлоатация.
    За това време, основното което е редно да се отбележи е, че въпросният модел климатик, е спрян от производство, и за него не се поддържат АБСОЛЮТНО никакви резервни части.
    Всички предложения (около 5-6) които eMag ми предлагат като такива за замяна с друг, нямат нищо общо с техническите характеристики на Star-Light ACT-12TSWF, като всички са в мой ущърб.
    Последното предложение е, да дойдат от ПАН Сервиз и до го демонтират, и после, неустановено кога във времето, щели да ми възстановят парите, които съм платил за този климатик.
    Обаче за парите (240 лева) за монтажът, тъй като при покупката, в цената не влизаше и монтаж, аз ще пия една студена вода...
    Alexi и dodo_pv харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #753

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Има европейски директиви за техниката, която се продава в рамките на съюза, да бъдат осигурени резервни части за определен период.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #754

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Вдигнали са гаранцията на 5 години както си беше

  6. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #755

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Вдигнали са гаранцията на 5 години както си беше
    В случая, спокойно може да се използва следното клише: гаранция Франция.

    За тия климатици няма резервни части, или поне за моделът Star-Light ACT-12TSWF, но не вярвам и за другите да е по-различно.
    От еМаг предлагат да възстановят сумата дадена при закупуването им, или поне част от нея. Обаче монтажът си остава за Ваша/наша сметка. Аз платих за двата климатика 480 лева за монтаж, и това в един от най-горещите дни за тази година. А отделно за единият платих и допълнително 85 лева за кондензна тава, и система за отвеждане на конденза.
    Много настояват да дойдат и да ви демонтират, и си вземат дефектният климатик, щото ще могат да ползват/продадат части от него. И като го демонтират вътрешната стена ще има вид на швейзарско сирене, външната също, а между двете ще зее един голям отвор.
    Моята сага с еМаг продължава. Вече съм подал жалба към КЗП, тъй като измекярите от еМаг, ми предлагат да ми заменят Star-Light ACT-12TSWF с някакви други, които нямат нищо общо по между си, във всяко едно отношение. И по подразбиране предлагат климатици с много по-лоши технически показатели.

    Та те така. Дори и десет години гаранция да Ви предлагат, е все тая...... .

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #756

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    ако ти предлагат да ти върнат цялата сума взимаш ,това е най добрата оферта която ще получиш .. за монтажа няма кой да ти върне парите ,той е услуга не е стока
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #757

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от m65 Виж публикацията
    В случая, спокойно може да се използва следното клише: гаранция Франция.

    За тия климатици няма резервни части, или поне за моделът Star-Light ACT-12TSWF, но не вярвам и за другите да е по-различно.
    От еМаг предлагат да възстановят сумата дадена при закупуването им, или поне част от нея. Обаче монтажът си остава за Ваша/наша сметка. Аз платих за двата климатика 480 лева за монтаж, и това в един от най-горещите дни за тази година. А отделно за единият платих и допълнително 85 лева за кондензна тава, и система за отвеждане на конденза.
    Много настояват да дойдат и да ви демонтират, и си вземат дефектният климатик, щото ще могат да ползват/продадат части от него. И като го демонтират вътрешната стена ще има вид на швейзарско сирене, външната също, а между двете ще зее един голям отвор.
    Моята сага с еМаг продължава. Вече съм подал жалба към КЗП, тъй като измекярите от еМаг, ми предлагат да ми заменят Star-Light ACT-12TSWF с някакви други, които нямат нищо общо по между си, във всяко едно отношение. И по подразбиране предлагат климатици с много по-лоши технически показатели.

    Та те така. Дори и десет години гаранция да Ви предлагат, е все тая...... .
    Доколкото разбрах само единият има проблем. Защо пишеш 480лв за монтажи? Реално само 240лв си изгорял, но това си го знаел още преди да вземеш климатика. Също е разбираемо защо предложените климатици не ти харесват. Реалната цена на TSWF е поне 1100-1200лв без монтаж. Предполагам, че проблемният климатик е този, кото е дошъл първи в окаяната опаковка?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #758

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от m65 Виж публикацията
    Та те така. Дори и десет години гаранция да Ви предлагат, е все тая...... .
    За съжаление, тези рискове съществуват при покупка на качествен и евтин климатик от онлайн магазин. Затова множеството потребителите се обръщат към доказани марки и специализирани фирми за климатична техника. Във вашия случай КЗП няма с какво да помогне, защото търговеца не нарушава закона.
    Този пост е редактиран от Kasap; 19-09-21 в 16:08.
    VanDan и milanov харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #759

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    m65, от онлайн магазини си купуват климатици хора, които могат да си ги монтират сами. Те, като търговци, си носят гаранция само за стоката. Тези, като мен и теб, на които не им е работа да си ги монтират самички, купуват от съвсем други места. От там се дава гаранция за още няколко неща, която не е безплатна. Коментирано е многократно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    espace и milanov харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #760

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Не ми се рови в темата назад, но TSWF трябва да има аналог(производител).На останалите машини е ясно -TCL.Могат да се видят в каталога на Техномаркет с цени и включен монтаж.А в случая с рекламацията, приемете каквото ви предлагат,на същата цена-пак ще е по-добре, от колкото да изгорите с монтажа Аз от моята 24 съм доволен, а и като гледам коментарите на хората с по-малките машини, лоша дума не съм чел.Мисля да взема и един за кухнята
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 19-09-21 в 18:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    17
    #761

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Тези снимки намерих назад във форума. TCL външно е като TSWFtapatalk_1846075434_450x450.jpgtapatalk_1846075433_450x450.jpg

    Изпратено от моят M2101K6G с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #762

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    и 2та дизайна са откраднати от Midea Ultimate Comfort ,модела е на 5-6г

  16. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #763

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Момчета, аз не коментирам, и не акцентирам на работата на климатиците. До сега съм ги ползвал само в режим на охлаждане, и нямам забележки.
    Преди да закупя климатиците, водих няколко разговора с еМаг, като винаги ме убеждаваха, че въпросните климатици имат пълна сервизна и гаранционна поддръжка за две години. След като ги закупих обаче, вече нямало резервни части.
    Ето на това акцентирам: пълна сервизна и гаранционна поддръжка за две години, което се оказа, че въобще не е вярно. А това вече си е тотална заблуда.
    Аз съм купил климатици с определени конфигурации, като не желая да ми заменят климатика с такъв с доста по-лоши технически показатели. Оказва се, че единият е фабрично дефектен, и това след над двумесечни обяснения. Лично аз не вярвам този проблем да не може да се отстрани, дори и без смяна на каквито и да било части. Но аз не съм специалист в тази област. "Специалистите" от ПАН сервиз дойдоха, първо констатираха, че и двата монтажа са перфектни. После гледаха умно няколко минути вътрешното тяло, където има проблем, и отсякоха: Карай така, имаш две години пълна гаранция, и си набиха шута нейде, щото бяха изключително горещи дни, и трябваше пари да изкарват.
    После ми се обадиха по телефона, и едва ли не ми се скараха със следните думи: По-вече не звъни в еМаг, частта е поръчана, и като пристигне, ще дойдем да отстраним проблема.
    После пък се започнаха едни вадения на вода от 100 кладенеца, образно казано, от страна на въпосният сервиз, и на еМаг, та те така над два месеца.
    Ако вие си мислите,че е нормално, че след като сте си закупили нещо ново, оказало се дефектно, и ако ви правят предложения за замяна с нещо нямащо нищо общо с това което сте закупили, аз не смятам, че е нормално. Не смятам също, че клиентът по подразбиране, в наш'та скапана държава, трябва да е прецакан.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #764

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Казано е ясно в закона, щом продукта не може да бъде върнат в състояние за нормална работа, то или бива заменен с друг на същата цена или се връща сумата заплатена за стоката. Никъде не пише, че някой е длъжен единствено да ви го ремонтира. Много други стоки (особено от измислени "марки" правени в някакви серии по поръчка в Китай) от Емаг, Лидъл, Кауфланд пак така почти не се случва някой да ги ремонтира. Ако има заменят, ако няма връщат парите. Това е напълно в рамките на закона. При климатиците има уловка и тя е монтажът. Монтажът в случая си е ваша грижа и Емаг няма нищо общо с него. По Закон не сте прецакан. И смисълът на Закона е такъв не само в "наш'та скапана държава". Многократно е писано по темите за уловките при покупка на примамливи оферти от интернет търговци или магазини, които не са специализирани климатични фирми. Специално за тези цепеници, се радвайте, че ви връщат парите без проблем. Така е с цепениците (не само климатици) от интернет сайтовете за неспециализирана търговия с всякакви стоки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-09-21 в 12:13.
    Kasap, Mega, SPSt и 1 други харесват това.

  18. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #765

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    m65, от онлайн магазини си купуват климатици хора, които могат да си ги монтират сами. Те, като търговци, си носят гаранция само за стоката. Тези, като мен и теб, на които не им е работа да си ги монтират самички, купуват от съвсем други места. От там се дава гаранция за още няколко неща, която не е безплатна. Коментирано е многократно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk


    Да, така е....
    Първо учиш за монтьор.
    После изкарваш курсовете за водач на МПС.
    И чак тогава си купуваш МПС.

    п.п. Извинявам се за гадната ирония.....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    m65, от онлайн магазини си купуват климатици хора, които могат да си ги монтират сами. Те, като търговци, си носят гаранция само за стоката. Тези, като мен и теб, на които не им е работа да си ги монтират самички, купуват от съвсем други места. От там се дава гаранция за още няколко неща, която не е безплатна. Коментирано е многократно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk


    Да, така е....
    Първо учиш за монтьор.
    После изкарваш курсовете за водач на МПС.
    И чак тогава си купуваш МПС.

    п.п. Извинявам се за гадната ирония.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 22:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 08:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе