Страница 25 от 48 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 715

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #361

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Да не се бъркаш, не знам за такива цени. Турски хубав панел е EZINC, но 2.8м2 струва 786лв, а 1.8м2 струва към 500лв

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #362

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да не се бъркаш, не знам за такива цени. Турски хубав панел е EZINC, но 2.8м2 струва 786лв, а 1.8м2 струва към 500лв
    цялата система с боилер и монтаж ми излиза 3000лв. цената на 1 панел е 560лв не знам колко са качествени,кои системи са предпочитани

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #363

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Не знам какво ти предлагат за 3000лв, но за тази цена можеш да се кефиш на нещо наистина качествено:
    http://www.viessmann.bg/content/dam/internet-bg/images/products/Aktionen/AktionVitosol100-F_2013.pdf

    ТЕСИ ООД / Продукти / Високообемни бойлери и Буферни съдове / Бойлери с индиректно загряване с една серпентина

    Като добавим и труд 300лв - получаваш перфектна система със 160 или 200л(за предпочитане) бойлер. Само тръбите не са включени.

  5. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #364

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не знам какво ти предлагат за 3000лв, но за тази цена можеш да се кефиш на нещо наистина качествено:
    http://www.viessmann.bg/content/dam/internet-bg/images/products/Aktionen/AktionVitosol100-F_2013.pdf

    ТЕСИ ООД / Продукти / Високообемни бойлери и Буферни съдове / Бойлери с индиректно загряване с една серпентина

    Като добавим и труд 300лв - получаваш перфектна система със 160 или 200л(за предпочитане) бойлер. Само тръбите не са включени.
    Здр,,,,тези витосол колектори,по добри ли са от вакумно тръбен колектор,например сравнена с тази система....СЕРИЯ MDA
    Вакуумен слънчев колектор с бойлер под налягане и Heat pipe тръби

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #365

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Не ти трябва бойлер на покрива, това не е за нашите ширини. Висмана е много добър панел, Боша е още по-добър, но по-скъп. Един такъв 2,4м2 сгрява 200л бойлер до 60-65*С за ден. Наскоро пуснах 200л бойлер с 2 панела Сънсистем по 2м2, т.е. 4м2. Днес говорих с клиента - не могат да вдигнат повече от 55-60*С - едно че даваш повече пари (купуваш 2 панела), второ търсиш място на покрива за 2 панела и накрая получаваш по-малък добив на топлина. Вчера пуснах 200л с 20 вакумни тръби като тези от снимката - ами слаба работа - 55*С в бойлера

  7. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #366

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    за лятото да ,ами през зимата кой панел топли повече,мисля че вакумните тръби и както казваш ,,,,бойлера в помещението......
    и другото е че панела като се скапе ,след срока на годност,купуваш нов-----а при тръбите ,само ги сменяш....,нали така......
    Този пост е редактиран от maxim7; 12-07-13 в 00:38.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #367

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Кое да му се скапва на панела повече, отколкото на вакуумния колектор - медта ли:rolleyes:? Или алуминиевата рамка? Вероятно говориш за стъклото? След колко години - 10-15-20? Едно стъкло със сигурност струва по-малко от 20 тръби. А пък за смяна на тръби през този период ще си се разхождал по покрива поне 10 пъти:rolleyes:. Виж - този спор не е от вчера и сега няма да го разрешим - всеки сам си избира.

  10. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #368

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    няма спор,просто ми е интересно ,дали всичко изписано за вак.тръби е истина,че улавят по-добре от плоските панели,благодарение
    на овалната форма,и по-добри в мрачно време............

  11. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #369

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здр,Лазар,избрах си ;Solar 7000 TF ,и 200л теси с 1 серп.,,,,искам за зимата да грее повече,и добре ли е на 60-65 градуса --
    хоризонтално разположен ? и още нещо ,смятам да пусна горещата вода към две проточни бойлерчета ,ще има ли проблем?

    ето тези....Geyser in-line 7.0 kW ,,,понеже ще влиза не от водопровода ,а от бойлера.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #370

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Проблем няма да има, Но ако не си ги дал парите за тези бойлери, по-добре не си ги купувай, че ще изкарат 4-5 години и след това "совалката" която се движи при пускане на бойлера се размагнетизира или нещо подобно и смяната им е цяла мъка, а пък във "сервизите" на Теси са все от "Баш майстори" нагоре ...един засвета няма.От закупени 3 бойлера-2 от тях 2005 година със започната есплоатация 2009 година досега и двата им се развали совалката и след многократни следгаранционни ремонти се отказах от тях и закупух нов за да "закърпя положението, но и на него след 6 месеца му се повреди нещо, та от 3 бойлера нито един сега.Добре че имам "за зор за ман" един хоризонтален теси(обикновен), та сега ползвам него, а гаранционното проточно теси ще го връщам и ще закупя едно немско Clage.Иначе съм останал без топла вода.


    Ако искаш проточен бойлер си вземи немски има Clage.Теси са китайски и не струват.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #371

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравей maxim7,
    отличен избор си направил! Не виждам нужда от проточни бойлерчета - просто трябва монтираш нагревател в гнездото над серпентината, който да доподгрява горната част на бойлера, ако има нужда. Моето мнение да си монтираш панела на 45*, за да имаш през трите сезона вода без проблеми и да доподгряваш само зимата

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #372

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Здравейте,
    Искам да изградя система за подгряване на топла вода от слънчеви лъчи. В момента сме трима човека, но перспективата е да станем шест. Не бих желал да слагам панели и бойлери за 6 човека сега, а като му дойде времето. Мисля, че така е по-разумно. Тъй като никой от магазините не може да ми даде отговор на въпроса каква да взема сега и после как мога да я надградя се обръщам към вас!
    Какво бихте ми препоръчали за:
    1. Система за трима човека с възможност за надграждане до 6.
    От Благоевград съм, покрива има всички налични изложения без засенчване. Има използваем таван под него, в който мога да разположа бойлера(ите) и другото оборудване. Имам извод на студена вода до тавана. Прекарал съм и тръбата за топлата вода и съм я свързал в към долният водопровод!

    Благодаря предварително

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #373

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Почни с бойлер 300л и 2 панела от класата на Бош или Висман

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    11
    #374

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Почни с бойлер 300л и 2 панела от класата на Бош или Висман
    Това за мен ли е?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #375

    Отговор: Слънчеви панели за подгряване на вода

    Ами нали това питаш? Отговарям ти:rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 48 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 07:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 22:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 13:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе