Резултати от 1 до 3 от общо 3

Отопление с газов проточен бойлер на пропан бутан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    15
    #1

    Отопление с газов проточен бойлер на пропан бутан

    Добър ден!Баща ми има котел на твърдо гориво виадрус.От 2г е с пелетна горелка на бисолид поставена на вратичката на котела а горивото е слънчогледови пелети!Сега е пощурял гледа клипчета в Ютуб как Руснаците се топлят с проточни газови бойлери.Живее в къща има инсталирана мощност при делта Т30 11кв. панелни радиатори тип 22.Въпроса е следния:
    Ще върши ли работа газов проточен бойлер с мощност 14кв?Имали модулация този бойлер или няма?Самия бойлер ще се постави лесно на колекторите и ще има кранове ако не сработи да се използва сегашната инсталация.Има и стаен термостат който ще се върже на помпата и при подаване на импулс от термостата ще се включи помпата следователно ще запали и бойлера.Човека има много свободно време и иска да експериментира

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #2

    Отговор: Отопление с газов проточен бойлер на пропан бутан

    Има вече подобни теми - например тема1 , тема2 .
    Има и доста други теми за газови котли. Дали на природен газ (метан) или на пропан-бутан принципа е подобен. Някои котли могат да работят и на двата вида гориво чрез съответните настройки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-02-23 в 10:58.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #3

    Отговор: Отопление с газов проточен бойлер на пропан бутан

    Съжалявам ако не съм на място , но не намерих отдел за моя въпрос. Имам пелетен котел Марели екостар ауто 34 кв. В последните дни дава грешка 25 Безопасност на двигателя 1 и не успява да запали. Това е при автоматичен хроно таймер. След отблокиране тръгва. Ползвам го втори сезон и досега работеше добре. Почиства се редовно. Имам и изправител за тока с акумулатор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на къща с пропан-бутан
    От бай Георги във форум Отопление
    Отговори: 61
    Последно: 04-01-24, 09:47
  2. Продавам проточен газов бойлер
    От Mitsev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 27-07-21, 17:26
  3. Газов проточен бойлер
    От Venko Grigorov във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-15, 14:09
  4. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  5. Отговори: 17
    Последно: 17-03-13, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе