Страница 48 от 48 ПърваПърва ... 38464748
Резултати от 706 до 715 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #706

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Не се чувствай длъжен да ми обянсяваш каквото и да е

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #707

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    РРР1, не се засягай. Извинявам се ако е прозвучало обидно на лична основа. Но не става да громиш всичко и всички по форумите. Дори и да си напълно прав. Казваш си мнението 1-2 пъти. Подкрепяш го със съответните аргументи. И толкова. Няма смисъл от кръстоносни походи в името било на правата вяра или правата наука. Няма как да убедиш всеки за всичко. И да има едно и също споделяно от всички мнение. По форумите е така. Карай го по-спокойно. И това ти го пиша от позицията на самият аз яко "палещ" се преди години човек. Но си научих "урока" за форумно общуване.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #708

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Те и спорещите не знаят каква точно теза зажитават и какъв точно е предметът на полемиката.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #709

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Е, какъв да е предметът на полемиката в последните постове. Като много други теми се стига до приказки от общ характер за цени на газ и ток, разход на климатици, различен тип котлета, топлоизолация, топлозагуби, изпитни въпроси и подобни...

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #710

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Предмета е ясен с пръдня боя да се прави и от нищо нещо да стане като всичко започна от фотоволтаици и тука некви научни работници в института на гугъл към бан се намесиха и така улътниха времето ми в което скучаех и за което им благодаря защото ме и развеселяваха това е цялата история.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #711

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    разход на климатици, различен тип котлета, топлоизолация, топлозагуби, изпитни въпроси и подобни...
    Да де, разход и топлозагуби, но на какво? На иглу, барака, къща, апартамент, с изолация или без. Все съм си мислил, че има доста относителни и така да се спори на цяло, нещо ми се губи смисъла.
    lazarus18 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #712

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    РРР1, не се засягай. Извинявам се ако е прозвучало обидно на лична основа. Но не става да громиш всичко и всички по форумите. Дори и да си напълно прав. Казваш си мнението 1-2 пъти. Подкрепяш го със съответните аргументи. И толкова. Няма смисъл от кръстоносни походи в името било на правата вяра или правата наука. Няма как да убедиш всеки за всичко. И да има едно и също споделяно от всички мнение. По форумите е така. Карай го по-спокойно. И това ти го пиша от позицията на самият аз яко "палещ" се преди години човек. Но си научих "урока" за форумно общуване.
    Хората трябва да са наясно че от нищо нещо не става и това не е никакъв кръстоносен поход или там каквото и да е просто имам свободно време колкото повече поста има на тази тема толкова по добре за четящите спасението на давещите се работа на самите тях аз просто седя на брега на реката и ги окуражавам.Не случайно пиша повече в темите за електричество и отопление там стават най големите бели който разбрал разбрал.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #713

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    В офиса направиха система с фотоволтаици.
    Преди няколко дни я пуснаха.
    Явно съм останал с грешно впечатление, че като спре тока ще можем да ползваме генерирания от панелите.
    Тук често спират и ни блокират работата.
    Ясно е, че трябват някакви батерии или UPS-и за да захранват компонентите. Поне така си мисля.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #714

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Може да ползвате генерирания ток, ако имате поне малка батерия или генератор
    lazarus18 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #715

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    ако е само on-grid ивертор ако спре тока : пада и инвертора. трябва ти хибриден инвертор за който си трябва батерия. има офф-грид инвертори обикновено китайски които бачкат без мрежа и без батерии. има и он-грид които могат без батерия да запалят само от панели но трябва да са разединени от мрежата. като цяло има 1000 варианта но обикновено се избира първият - няма ток : няма ток.
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 48 ПърваПърва ... 38464748

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе