Страница 10 от 23 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 336
Like Tree79Одобрявам

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #136

    Отговор: Термопомпа за подово

    а каква изобщо е идеята да си я сложиш в къщата ? машина с подобна мощност ще "озвучава" навсякъде ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #137

    Отговор: Термопомпа за подово

    Ако някога беше виждал машина с подобна мощност, но не някоя самоделка, а нещо хубаво, щеше да знаеш, че е толкова тиха, колкото духалките ти на стената. Такива машини се монтират най-вече в машинни помещения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    21
    #138

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от dimitkovec Виж публикацията
    Точно и ясно! Благодаря за информацията. Времето съвсем се запролетява, и трябва да се пристъпва към действие. Сега като спомена за възможността, термопомпата да е извън сградата, се сетих, че при определени габарити, мога да я мушна при хидрофорната шахта. Хем ще се отвори повече място в сервизното помещение. Тези "машини" в повечето случаи, пригодени ли са за работа на открито, или трябва задължително да е на сухо и топло
    В голямата си част земносвързаните термопомпите се монтират в мазето или котелното. Тук говоря за машини с европейски Копеланд скрол компресор. Имам няколко машини, монтирани извън сградата. Само не трябва да ги вали.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #139

    Отговор: Термопомпа за подово

    Коликовски, моите уважения поразпитах и не чух нищо лошо за теб предполагам че си сериозен човек, но не прекалявай с копеланда европейски или какъвто и да е.... сменил съм толкова много дигитали и не само .... всъщност няма голямо значение какъв е по народност компресора ... за него е важно да няма мокър ход, да не прегрява и да не се претоварва ... сирещ ако инсталацията е оразмерена правилно и защитена подходящо тя ще работи много дълго .... хладилните машини са мнооого корави по дефиниция .... колкото до мястото на монтаж ако си защитил електрониката другото може и да го сложиш под поливната машина...
    Bez-pres-tras-ten одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    21
    #140

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Коликовски, моите уважения поразпитах и не чух нищо лошо за теб предполагам че си сериозен човек, но не прекалявай с копеланда европейски или какъвто и да е.... сменил съм толкова много дигитали и не само .... всъщност няма голямо значение какъв е по народност компресора ... за него е важно да няма мокър ход, да не прегрява и да не се претоварва ... сирещ ако инсталацията е оразмерена правилно и защитена подходящо тя ще работи много дълго .... хладилните машини са мнооого корави по дефиниция .... колкото до мястото на монтаж ако си защитил електрониката другото може и да го сложиш под поливната машина...
    Съгласен съм с теб, Cooler. Преди десетина години в някои от първите ни машини слагахме и китайски компресори-естествено със знанието на клиентите-за по-ниски цени. 90 % от тях се развалиха до първата година. Заменихме ги с Копеланд скрол и след това си работят безпроблемно до ден днешен. Може наистина да прекалявам с хваленето на Копеланда, но като си работи перфектно няма как да не съм доволен. Вярно е че много бг търговци често внасят отпаднали от конвейрите китайски компресори /и не само компресори/. Може би тогава съм попаднал на такива китайчета. Уверен съм, че в добрите китайски климатици монтират много по-качествени компресори

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #141

    Отговор: Термопомпа за подово

    Проблемът много често не е в копеландите, а в липсата на масло в тях, която се породява най-често от лошо изграден хладилен кръг.
    batalski, cooler и Bez-pres-tras-ten харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #142

    Отговор: Термопомпа за подово

    В четвъртък навих тръбите на подовото, следва замазка, два пласта гипсфазер за под и гранитогрес.
    8201.jpg

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #143

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    два пласта гипсфазер
    Какво налага това?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #144

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cacho Виж публикацията
    Какво налага това?
    Дюшемето под алуминиевото фолио.
    Къщата е стара. Под дюшемето ще е топлоизолацията, защото отгоре не мога да се развивам на височина заради вратите и ниския таван - 2.55м.
    Отдолу имам място спокойно да сложа два пласта по 5 см. EPS.
    Имам притеснения само за здравето на дюшемето, с това поддържане на около 40гр. половин година, дали няма да се развият някакви гадове в него

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #145

    Отговор: Термопомпа за подово

    Пак не разбрах. Дюшеме, следва фолио, тръби, замазка, гипсофазер и тогава пльочки?
    Или дющеме, фазер, фолио, тръби, замазка, пльочки?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #146

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cacho Виж публикацията
    Дюшеме, следва фолио, тръби, замазка, гипсофазер и тогава пльочки?
    Това е сандвича, да.
    А чак отдолу под дюшемето, откъм мазето на тавана слагам изолацията

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #147

    Отговор: Термопомпа за подово

    И аз не разбирам необходимостта от поставяне на гипсофазер между замаската и теракота. Не съм специалист от зет ми знам, който с това се занимава, че тръбите трябва да са на 50 см от външна стена, но изчакайте да се изкажат специалистите преди да сте изляли замаската.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #148

    Отговор: Термопомпа за подово

    Може би съм виновен , че не доуточних - дюшемето не е върху плоча, а гредоред. Стаята е 25 квадрата и въпреки подпорите отдолу ще има мърдане. Замазката неминуемо ще се напука от него, а и от термичните напрежения. Не мога да разчитам на нея да е добра основа за плочките. Та затова

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #149

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Може би съм виновен , че не доуточних - дюшемето не е върху плоча, а гредоред. Стаята е 25 квадрата и въпреки подпорите отдолу ще има мърдане. Замазката неминуемо ще се напука от него, а и от термичните напрежения. Не мога да разчитам на нея да е добра основа за плочките. Та затова
    Когато основата е слаба, каквото и да сложиш върху нея ще се спука. Гипсфазера е абсолютно ненужен, при това е разход, а на всичко отгоре ще пречи сериозно на топлообмена. Най добре армирай по здраво замазката и сложи в нея допълнително стоманени фибри, а и като осигуриш поне две фуги по средата в направление, няма да имаш никакъв проблем. Стига разбира се дюшемето да не е изгнило и да се срути под този товар.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #150

    Отговор: Термопомпа за подово

    Разбирам те.
    Но по отношение на топлопроводимостта на гипсофазера на кнауф, vidifloor, дават го че става за над подово?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 23 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 22:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 10:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе