Страница 18 от 23 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 336
Like Tree79Одобрявам

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #256

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Твойто магаре по- мъжко...
    Мъжко, че и с 1км... Рулон

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #257

    Отговор: Термопомпа за подово

    Привет на всички, искам да попитам знаещите - има ли някаква проверена и доказана практика по отношение на това каква трябва да е входящата и изходящата температура на водата във водното подово и съответно какъв трябва да е дебита през тръбите на подовото? Питам защото при моето подово мога да регулирам всички тези параметри (разбира се без изходящата температура-нея само я отчитам) и се чудя как да ги настроя... Благодаря!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #258

    Отговор: Термопомпа за подово

    В момента в моето подавам 36 и на изхода има 30 гр. А дебитът колкото повече...

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    3
    #259

    Отговор: Термопомпа за подово

    Здравейте .
    Търся майстор за ъпгрейд на подово . Имам изградено подово отопление на 90м2 апартамент в София в Младост 2 от които без подово са перално и килер , както и банята . Общо 410 м тръба съм навъртял със стъпка 15см .Познат човек който се занимава с климатици ми предложи да сложим външно тяло на LG MU5M30 което всъщност е тяло за мултисплит за 5 вътрешни тела . На това външно тяло сложихме едно стенно вътрешно тяло на LG 12 ка във хола за охлаждане лятно време и едно таванно тяло 18-ка между двете спални помещения , за същата цел .На третият вход изход сме вързали топлообменника фреон вода за подовото , който реално ползвам за подовото . Подовото ми е с 5 кръга с колектор с дебитометри и кранове , който си нямах и на идея как да вържа преди 2 години и го вързах както се връзва печка с водна риза (според мен грешно ) Системата работи , но харчи бая ток между 30 и 50 киловата на денонощие (вързал съм външен електромер само на бушона на климатика )От четене по форумите разбрах че ми е нужен и буфер , обаче колко литров къде да го вържа никаква идея . Та търся майстор , който да дойде да погледне и да каже има ли шанс да се вкара в релсите системата и дали може той да я вкара за което да му платя разбира се .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #260

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    В момента в моето подавам 36 и на изхода има 30 гр. А дебитът колкото повече...
    Аз имам монтирана допълнителна електроннорегулираща се помпа специално за подовото с която мога да регулирам дебита както си искам, но ако го засиля много се получава обратен ефект и затова питам дали има някаква норма или формула?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #261

    Отговор: Термопомпа за подово

    Aз поне нямам такава формула. Действам чрез проста логика и измервания. Дебитът определя делта Т-то на системата. По-малко дТ е добро и за кръговете на подовото, и за самата ТП. Но означава и повече енергия към помпата. Търси се оптимумът за всяка система.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #262

    Термопомпа за подово

    Ето и моята система , най-накрая работеща , благодарение на Lazar

    Комбинация на водно подово beton kern на Rehau ,БГВ 500л и централен вентилаторен конвектор за охлаждане на къща. Термопомпата е 9kW за 300кв площ.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    cooler, ivan74, ccankov73 и 2 други харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    8
    #263

    Отговор: Термопомпа за подово

    Какво пише по дебелите книги
    Входящата вода не трябва да бъде повече от 41оС тъй като предразполага живущите към разширени вени на краката.
    Отделно биха се получили и разлики в разширението на материалите на пода (виждал съм такива проблеми при охлаждане с подово).

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #264

    Отговор: Термопомпа за подово

    Температурата на водата в подовото ще е 32гр.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #265

    Отговор: Термопомпа за подово

    Не знам в кои дебели книги пише за 41*С на водата. Изискванията са за 29*С лимит на пода, пък с каква вода се постига това зависи от много неща. Обикновено лимитната температура на водата е 50*С. При мен съм пускал за кратко такива температури, но обикновено се топля с 30-35*С, като нагласям на възможно най-ниската достатъчна. Нямам задвижкиТемпературния баланс в отделните зони го постигам с хидравличен баланс чрез дебитомерите.
    Miro1972 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #266

    Отговор: Термопомпа за подово

    Изминалата зима я изкарах с 30*С до 37*С настроена температура на водата, без задвижки. На моменти се усеща преотопляне, но не си играя с регулаторите, само съм изравнил кръговете.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Miro1972 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #267

    Отговор: Термопомпа за подово

    @Miro1972, добре изглежда. Поздравления и за избора на Н-серия, наистина безупречно изделие. Единствената ми забележка е, че циркулационната помпа трябва да бъде обърната със захранващият кабел надолу, за да не се допуска проникване на конденз през щуцера.
    Miro1972 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #268

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    @Miro1972, добре изглежда. Поздравления и за избора на Н-серия, наистина безупречно изделие. Единствената ми забележка е, че циркулационната помпа трябва да бъде обърната със захранващият кабел надолу, за да не се допуска проникване на конденз през щуцера.
    Митко я обърна при пуска на термопомпата! Иначе е Т-CAP 9kw , най-новия модел 2017. Успявам да охлаждам и през подовото , като го пускам на 15 гр температура , само през нощта . Експириментирам ! Бойлера го топли за 40мин - 500л


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    AC_From_Hell и rosen_setcom харесват това.

  17. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #269

    Отговор: Термопомпа за подово

    Миро.. Може ли точния модел на термо помпата,тъй като за момента събирам инфо за отопление и охлаждане на сграда с приблизителна квадратура на твоята.Благодаря..

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #270

    Отговор: Термопомпа за подово

    KIT-WXC09H3E5
    Miro1972 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 23 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 22:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 10:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе