Страница 22 от 39 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #316

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Доста завишени ми се струват параметрите на термопомпата. Аз отоплявам/охлаждам 230м2 къща и при -7 имам изходяща мощност 9kw, което е напълно достатъчно. Работя с температурата на водата 35 градуса. Защо не дадеш на професионалист да ти сметне нужната мощност за отопление? Просто за една допълнителна сверка. Това което ще платиш ма фона на инвестицията е нищожно.

    Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #317

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    @Lazar, мисля си за следната комбинация PUHZ-SHW80VAA и някой от водосъдържателите на Митсубиши 200л., който да позволява решим охлаждане. В момента не намирам точния модел.

    @drecolli, задължително ще мине през човека, който ще изпълни системата, но както всичко останало техническо искам и това да мине през ръцете ми. Иначе, да идеята е да работи с максимално ниска температура.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #318

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Разбирам, че знаеш за какво иде реч, не става какъв да е бойлер

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #319

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Просто бих заложил на такова решение отколкото да се събират отделни компоненти. Не че не би станало хубаво, но мястото е малко. Моделът нa хидробокса е ERST20C-VM2D. Остава въпроса, когато се подгрява водата, спира ли подгрева към подовото? Това ще означава, че към нужните 6кВ за него няма да се добавя мощност за бойлера и на практика 8кВ термопомпа би била предостатъчна за двете.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #320

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Спира отоплението когато загряваш болера. Най-малкото, защото температурите са различни. При отопление с подово ще работиш с температурата на водата макс 35 градуса, ако загряваш до толкова и бойлера ще имаш сериозни проблеми с жената. [emoji16] Системата обръща на бойлер и съответно вдига и температурата до колкото си задал.

    Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #321

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Едва ли ще са ти необходими повече от 6.5 кв термопомпа, но зависи за коя част на България става въпрос.Тези термопомпи нямат ли опция да се "програмират" по часови периоди кога да затоплят вода в бойлера и кога да дават приоритет на подовото отопление?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #322

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    @drecolli, аз и в момента имам проблем с нея, защото не иска да давамe толкова пари за цялата система, но чакам да видя колко повече ще ме заобича, кoгато и стане топло на крачетата. :D Благодаря за потвърждението относно работата на системата.

    Иначе става дума за София. От това, което пчетох за управлението има доста възможности за настройка. Подгряването на водата по подразбиране беше около 20 мин и не по-често от веднъж в рамките на час. Точните данни са описани в документацията и ги цитирам по памет. Разбира се всичко това подлежи на настройка.

    Яд ме е, че строителя не се съгласи да не монтира инфрачервеното подово и ще трябва да къртя замазка за своя сметка вместо да ми предаде апартамента без замазката, но всеки си гледа неговата работа.

    По въпроса с конвекторите за охлаждане, тотално нямам нищо предвид. искам да са максимално безшумни за работа 24/7. Идеята ми е да са монтирани на тавана над вратите в дневната и двете спални. Малко в стил хотелска стая, но това е единствения начин да се реализира дренажа без помпички. (Всяка стая е със френски прозорци и излаз към лоджии, а около прозорците всички стени са от бетон - носещи или колони. Няма начин да се вкопават тръби. Стенни и подови тела отпадат). Хубавото е, че позицията на всички таванни би позволила сравнително лесно отводняване към банята или тоалетната, където да се включат в канализацията.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #323

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Щом ще слагаш конвектори става задължително да имаш и буферен съд!!!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #324

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от myst3 Виж публикацията
    @drecolli, аз и в момента имам проблем с нея, защото не иска да давамe толкова пари за цялата система, но чакам да видя колко повече ще ме заобича, когато и стане топло на крачетата. :D Благодаря за потвърждението относно работата на системата.
    Същата работа. "Ще стоим на студено за толкова много пари" и т.н. А от познати и роднини, какви неща ми чуха ушите, дървена къща, отопление с термопомпа и това преди 6 години.

    Цитат Първоначално публикувано от myst3 Виж публикацията
    Подгряването на водата по подразбиране беше около 20 мин и не по-често от веднъж в рамките на час.
    И при мен беше така, но не успяваше да стопли бойлера (300л) за 20 мин. Вдигнах го на 35 или 40 минути. Идеята е да не изстива къщата, но при една добра изолация и дори 40 минути не се усещат.

    Цитат Първоначално публикувано от myst3 Виж публикацията
    По въпроса с конвекторите за охлаждане, тотално нямам нищо предвид. искам да са максимално безшумни за работа 24/7. Идеята ми е да са монтирани на тавана над вратите в дневната и двете спални. Малко в стил хотелска стая, но това е единствения начин да се реализира дренажа без помпички.
    Най-голямото предимство на термопомпата е комфорта сравнено с климатика. Голямата площ на топлоотдаване на конвектора ти позволява да работиш с много по-високи температури в режим на охлаждане. Аз съм с настройка 18 градуса (достигната експериментално), системата е много по-ефективна и го няма неприятното течение в стаята на въздух с температура 5-7градуса, колкото на климатика. Освен това при тази температура не прави кондез. Точката на оросяване е поне с два три градуса по-надолу. Имам отвеждане на кондеза, но се оказа излишено. Така, че може да помислиш и за друг вид конвектори.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #325

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    С подово отопление въобще не трябва да имаш притеснения, че помпата ще спира, за да топли бойлера. То е инертна система и няма как да изстине за половин час, дотолкова, че да се наруши комфорта.
    Само трябва да избереш правилната помпа.
    Аз в момента гледам на Тошиба, били японско производство и уж с добра икономия, качество и дълговечност.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #326

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ......... че 200л няма много подходящи?
    Никакви 200 литрови ли няма да вършат работа?
    И при мен поради липса на място трябва да се сложи 200 литров. Предлагат ми някакъв с две серппентини, вързани последовтелно.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #327

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ей ти един, но Мицубиши имат изискване за 3м2 серпентина, а този е с по-малка

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #328

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Да разбирам ли, че този с двете серпентини ще ми свърши работа?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #329

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Зависи кой с двете серпентини са ти предложили. Ей ти два, които стават с компромис:
    https://tesy.bg/produkti/bojleri-s-i...12-s-200-60-hp
    https://tesy.bg/produkti/bojleri-s-i...9-s2-200-60-hp

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #330

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    А допълнителен топлообменник и циркулационна помпа може и без серпентина че и 100 литров бойлер

    Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 39 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе