Страница 13 от 39 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #181

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Странно... Пак си прочетох поста - #168, никъде не съм писал, че имам радиатори, а и ти и ivan 74 сте останали с такова впечатление Извинявам се, ако нещо в текста ми ви е подвело да мислите така.
    Наистина като начална инвестиция и текущи разходи - ток, предложението ти за климатици е логично. Но вече бях споменал и в друга тема във форума, не ми понася течението, което правят. И не иде реч за стари конвекционалки, имам преки впечатления от топ маркови машини в приятели и познати.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    25
    #182

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ето евтини готови варианти:
    https://www.termo-klima.com/bg/klimatici/termopompi/

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #183

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Goshe, за радиаторите само предполагам, иначе щом не ти понася подухването, няма друг вариант! Или основен ремонт и подово.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #184

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от new_tv Виж публикацията
    Ето евтини готови варианти:
    https://www.termo-klima.com/bg/klimatici/termopompi/
    Благодаря, ще проуча.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #185

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Интересувам се сериозно от отопление(само) с ТП въздух/вода с радиатори, около 4 кВата, монофазна, за апартамент.
    В този пост видях "радиатори" и не виждам какво друго може да се има предвид. Има няколко възможни варианта на ОИ - примерно подово, конвектори, радиатори. За нискотемпературна термопомпа е силно препоръчително подово. Конвекторите и те шумят и духат. Напиши какво имаш предвид като ОИ, която да използва ТП. То ТП като източник на топлина добре, но нали нещо трябва да пренесе тази топлина и да отоплява стаите. Подово е ясно, че няма да правиш, остават конвектори и радиатори. Въобще каква ти е идеята.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-02-18 в 16:37.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #186

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Извинявай, но как да го кажа по-ясно? - от първия ми пост по темата - "...Интересувам се сериозно от отопление(само) с ТП въздух/вода с радиатори,..."
    Сиреч ТП "топли" флуида, вода, той пък топли радиаторите.. Конвекторите отпадат, тъй като търся само отопление.
    Май Пани ще свърши работа, хем е по-скоро високотемпературна, хем е с един компресор, което вероятно е по-надеждно решение(?). Площта на радиаторите не ми е проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #187

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Разбрах - искаш с радиатори, но нямаш такива инсталирани. Това ни казваш. За мен е малко сложна работата с радиатори, но сигурно има решение. Желая ти успех, но помисли добре преди да хвърлиш една торба пари, но може и парите да не са ти проблем. Ще ми и е полезно да споделяш отзиви, защото досега май не съм чел такива от потребител с ТП въздух-вода и радиатори.
    Коя е тази високотемпературна ТП, на която си се спрял. Май няма високотемпературни моноблок.
    AC_From_Hell мисля че работеше във Варна и има доста опит с ТП - особено Панасоник и Самсунг. Предполагам, че фирмата, за която спомена с Панасоник и Самсунг е КлимаМаркет Ефендулов.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-02-18 в 10:25.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #188

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Моноблока май не е удачно при мен. Тежък и е рисковано/трудно на фасада, а не ми се прекроява/премахва остъклението на терасите.
    Ще мисля, даже много, че инвестицията наистина не е символична. То пък в кое ли е
    Ще видя как са сметките за ток до края на зимата.
    Пролетта на м.г. налепих 10см външна. От преди по външните стени имам 2-3 см вътрешна, че като ремонтирах преди 20-ина години до там стигнаха парите.
    Апартаментът е на ъгъл ю/и - ю/з. Изцяло на ток съм. За тази зима до сега най-високата сметка е 132 лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #189

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Доволен ли си от комфорта. Ако да, не виждам смисъла от цялото упражнение. За мен сметката ти е супер. Топло ти е жилището. Ако такива сметки са ти високи (няма нищо срамно), то инвестицията в ТП и ОИ направо ще те срине. А и с парите ще си плащаш няколко години сметките. Не се хвърляй в дълбокото, но ти си знаеш.
    bobivg и ccankov73 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #190

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Доволен ли си от комфорта. Ако да, не виждам смисъла от цялото упражнение. За мен сметката ти е супер. Топло ти е жилището. Ако такива сметки са ти високи (няма нищо срамно), то инвестицията в ТП и ОИ направо ще те срине. А и с парите ще си плащаш няколко години сметките. Не се хвърляй в дълбокото, но ти си знаеш.
    Ако нямаш изолация на тавана добави и там и си гледай кефа с конвектори.С такава сметка нямаш грижи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #191

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    То с една ТП и подово при такива сметки за ток в момента, неминуемо сметките ще паднат още повече, но парите, които трябва да даде са доста и несгодите покрай ремонтите не са никак приятни.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #192

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте, колеги.
    Предстои ми нанасяне в ново жилище, което тепърва ще се обзавежда и обмислям ТП въздух-вода, която да бъде вързана с бойлер за топла вода за битови нужди. Прочетох тази тема и още повече се навих, че това е вариантът за мен. Ето и характеристиките на жилището:
    - Става въпрос за мезонет - последен етаж + таван на сграда строена 95 година.
    - Изложение - север/запад/юг.
    - Изолация - само външна и само на северната стена и със съмнително качество.
    - Дограма - все още не съм избрал.
    - Квадратура - Етажът е около 90 квадрата (без терасите), а таванът е 38 квадрата.

    Единственото ми притеснение е, че инвестицията за ТП + подова инсталация ще дойде доста, а другият ми вариант е да взема 3 по-хубави климатика. Ще съм благодарен за съвет. Също така, ще съм благодарен ако ми препоръчате фирма/човек във Варна, който прави такива инсталации (може и на ЛС). Видях, че в темата са писали за AC_from_Hell. Писах му лично и чакам отговор все още.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #193

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Независимо какъв вид отопление ще избереш, първата и по-важна задача е да направиш отлична изолация. С това се започва всичко свързано с отоплението на едно жилище. Специално за мезонет, отоплението с климатици мисля е малко по-сложно.
    Miro1972, kokovox и nickmirev харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #194

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте,
    Тарся мнение по въпрос ,с който не съм много наясно.Завръщам се в Бг след много години и запо4нах да строя къща около Стара Загора.Предприема4а ме убеждава а и а аз разбирам,че е смисленно да инсталирам подово с термо помпа.....за подовото с тръби,конвектори и всичко останало +замазката плащам 8К евро..остава само термо помпата за която ми искат още 6-7К евро.
    Въпросът ми е за 210 м2 жилищна площ,на един етаж,с тухли и замазка,с 10см изолация Баумит и вътре стени замазка,покрив с хидроизилация и таван гипсокартон,дограма висок клас и като се има в предвид,темп. в Тракия не падат под -5 често,лято +30-35.....каква ТП ще ми препоръчате за отоление и охлаждане.Строителя ми препоръ4ва Грей-китайска,но аз не съм много убеден.И има ли в Стара Загора или района вносители,които инсталират и правят подръжка?
    Благодаря предварително.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #195

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ako покрива ти е плосък, стоманобетон с хидроизолация, ще ти трябва по сериозна изолация от 10см. Особено щом си решил да ползваш термопомпа за отопление. Колкото по добра изолация направиш, като цяло на къщата, толкова по ефективна ще ти е термопомпата.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 39 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе