Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree7Одобрявам

Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #16
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не е заради туй, заради разстоянието е
    А би ли дал съвет по темата? В другиден мога да взема вече и плана, за да е по точно със сметките.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Ами аз се придържам към съвета, който ти беше даден - да си направиш един ОВК проект, за да ти сметнат топлозагубите. Нещо ми подсказва, че ще са не повече от 5-6 кВт. После избираш термопомпа (от 2000 до 12000), а заедно с нея може да дойде и човекът, който ще изгради подовото. Воала.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #18
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами аз се придържам към съвета, който ти беше даден - да си направиш един ОВК проект, за да ти сметнат топлозагубите. Нещо ми подсказва, че ще са не повече от 5-6 кВт. После избираш термопомпа (от 2000 до 12000), а заедно с нея може да дойде и човекът, който ще изгради подовото. Воала.
    Не мисля, че във Враца ще намеря компетентен ОВК специалист. Друго, по логиката от 2 до 12к, може ли да се разсъждава, че за 6 може да се намери нещо съпоставимо цена/качество?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Добрата новина е, че проектантът може да работи дистанционно - пращаш му архитектурата и останалата необходима информация (фасади, дограми и др), плащаш по банка или с наложен платеж и си готов. Цената предполагам ще е 100-200лв.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    смятай както все едно ще ръчкаш климатици - 2*2.5 киловата за спалните щото няма по-малки, +3.5 - 5 киловата за хола. нищо няма да бачка на макс така че наполовина.5+5=10кв/2 5-6кв помпа, а зимата като се свие на половина така или иначе имаш 3-5 ел. нагревател за 15-20-те най-студените дни.
    няма какво да се смята толкова. дори и т.помпа / клими излиза на кантар инвестицията.
    голямото перо е ремонта + материали + да платиш на майстор да се учи на обекта ти.
    kalcheff1 и Jack Krauser харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #21

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Днес получих оферта за 17 000, без конвекторите за охлаждане, направо ми дойде в повече. Явно ще е с климатици работата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #22

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    17 хиляди да се топлиш на ток, при положение, че токът ще скача още на горе... за мен си е набутвация.
    С три добри климатика ще ти излезе около 5-6 хиляди лева, плюс това зимата когато единият дефроства другите продължават да топлят помещенията, за разлика от термопомпата.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #23

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    колко е помпата?
    и колко за тръбите?
    и колко за инсталацията?
    БГВ бойлер ? буфер?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #24

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Не е пред мен офертата, но по спомен, термопомпата беше LG към 6.500, останалото бяха тръби, и хиляди джунджурии + бойлер, но без конвектори за охлаждане.
    estqwerty одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #25

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Поискай да махнат бойлера с неговото оборудване и да ти сложат един конвектор, то повече не ти трябва

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #26

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Ще се минава на климатици, разликата е огромна. Незнам реално, разликата в цените и икономиите във времето сигурно няма да имат изравняване.
    Miro1972 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #27

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Аз също съм на мнение да се заложи на ТП с нискотемпературно подово за зимата и 1-2 конвектора за лятото. След дълго търсене и проучване достигнах до оферта от 4500 за инверторна ТП (24ка) Трео, и 5500лв daikin, с отделно вътрешно тяло и електроника и двете. Чисто нови компоненти, но сглобявана тук. Поради други причини избрах друг вид ТП, но това не е от значение за темата. Тръбата си я смятай 1,15лв/м. Колко ще ти е нужна незнам. Сметни и изолация под замазкта, колектор, ел задвижки и термостати ако искаш по - прецизно управление по стаите. Това са големите пера. Като сметки може би няма да има голяма разлика с климатиците, но усещането за топлина ще е като от парно.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov Виж публикацията
    Аз също съм на мнение да се заложи на ТП с нискотемпературно подово за зимата и 1-2 конвектора за лятото. След дълго търсене и проучване достигнах до оферта от 4500 за инверторна ТП (24ка) Трео, и 5500лв daikin, с отделно вътрешно тяло и електроника и двете. Чисто нови компоненти, но сглобявана тук. Поради други причини избрах друг вид ТП, но това не е от значение за темата. Тръбата си я смятай 1,15лв/м. Колко ще ти е нужна незнам. Сметни и изолация под замазкта, колектор, ел задвижки и термостати ако искаш по - прецизно управление по стаите. Това са големите пера. Като сметки може би няма да има голяма разлика с климатиците, но усещането за топлина ще е като от парно.
    Ако сметките излизат както казваш, на секундата го правя. Може ли жокер от къде, как и т.н.?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #29

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Под сметки, имам предвид месечни за консумация на енергия. Първоначалната инвестиция си е значително повече. Кординатите не са проблем, но ще ти е необходимо да имаш параметрите на нещата, които ще са ти необходими. Както се спомена по - горе, най - добре в началото да се направи проект на който да се стъпи и тогава да започне реализацията му.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-06-12, 00:26
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 18:36
  4. отопление и охлаждане с термопомпа - 400 кв.м., цени?
    От t_toni във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-11, 23:25
  5. Въпросителни в прозорец Message Preview
    От Jenny във форум За Форума
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-04, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе