Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 104
Like Tree15Одобрявам

Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #16

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Съжалявам, снимката е от телефона, на работа съм и нямах друга.
    Мислех че се ясно кое е радиатора.Този топли 25кв общо - спалня, дрешник и баня, като в банята има още един малък, тип 22(двупанелен).
    Обаче помещението е пристройка към къщата със всичко външно под,таван и 3.5 стени със средна към недобра изолация.Т на водата 45-50 макс 55С ако вън стане -20С.

    п.с. ама аз съм на газ, да не се объркаш

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #17
    Снощи говорих с един познат,който има термопомпа от 8-9 години.От 4 години към тях е монтирал соларна система от 330 литра на по-малката помпа и 660 литра на по-голямата,като с по-голямата топли 3 етажа по 180 квадрата с радиатори и най-високата му сметка за ток е 600 лв.,при положение ,че се намира в София ,а там е доста по-студено.От самата фирмата ,която ги е монтирала са му обяснили,че помпата е с най-висока консумация докато затопли водата до 20-25 градуса,а сега ги получава от соларните панели,дефакто буфера допълва от соларните панели ,а не студена вода от водопровода
    На мен ми звучи доста достоверно ,какво мислите вие ,струва ли си инвестицията и в панел при мен ,примерно 200 литра или направо 330 .

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?


  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #19

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Аз може да не съм специалист, но каква "студена вода от водопровода" в "система за отопление". Вода от водопровода се подгрява само за БГВ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #20

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Офф с тая помпа хептен се оплетох ,имах в предвид бгв ,за бойлера става въпрос да го вържа с трипътен винтил и соларен панел ,какви са вариантите за бгв с термопомпата ?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #21

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Ако искаш в един бойлер да наблъскаш солар и термопомпа, то вариантите за бойлер са ТОВА, като 200л не го гледай, той е много голям компромис

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #22

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Идеята ми беше на покрива да монтирам солар с водосъдаржател примерно 200 литра,а този бойлер който си го имам да му вържа последователно студената вода през солара ,за да долива от там стоплена вода на 15-20 градуса,а серпентината му към термопомпата със трипътен винтил.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #23

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Не разбра ли, че за термопомпа бойлерите са специални и този 120л, който имаш не става? А пък на покрива термосифонка изобщо не е препоръчително. Но парите са си твои, можеш да се убедиш сам

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #24

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Добре де напиши тогава какво е препоръчително ,видях тесито,че е с увеличена серпентина ,начина е да си купя такъв бойлер и трипътен винтил ли ?Просто напиши ясно какво препоръчваш или как смяташ ,че е най-добре да се направи.Мерси за споделената информация

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #25

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Трябва да се чете документацията и да се спазва. Някои ТП имат вграден трипътен вентил, ако няма трябва да се сложи допълнително. За бойлера казах вече. Добре е да се изпълнява от човек, който знае какво прави и ако съдя по задаваните въпроси е добре да потърсиш такъв човек или фирма.
    vesod, bobivg и ivan9494 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #26

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Ок,аз съм от кърджалийска област,ще си платя ,пиши на лично и ела да направим системата .От къде си ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #27

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Благодаря, но аз съм далече, под аватара ми го пише. Но и не познавам колега от твоя регион, за да ти го препоръчам, съжалявам. Със сигурност обаче ще намериш като потърсиш. Успех!

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #28

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Привет, не съм писал доста време във форума, но предстои да наваксвам, покрай къщата която си стягам за постоянно живеене. В момента съм на етап отопление. Може би трябва цяла тема да си направя за къщата...

    И аз съм мераклия за термопомпа и така подготвям системите, но ще моля за корекции, ако някъде греша, докато може да се кърти свободно и съм преди замаски.

    Та да продължа въпроса на Вальобой... явно има предвид използване на термосифон като първо стъпало за подгряване на БГВ, и после бойлера да се дозатопля от ТП. За нуждата от специален ВОБ разбрахме, че е задължително за ефективна система. А има ли вариант примерно обикновения бойлер с 1 серпентина да се дозагрява от "правена" ТП от външно тяло 18ка например плюс пластинчат топлообменник или нещо друго такова, което не е 10К пари?

    П.П. отоплението си го правя комбинирано подово с радиатори и конвектори с тръби 20мм, но това ще е в друга тема май. Понеже съм на 1км пряко от р.Дунав за студовете предвиждам бекъп котел с огън /ще искам съвети и за него/.
    П.П.2 наел съм човек/фирма от Русе/, но ще се допитвам тук за евентуални ценни съвети.

    Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #29

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Няма ли възможност да е подово навсякъде?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #30

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Не. Обекта се води ВИЛА С АТЕЛИЕ И ГАРАЖ построено преди 30г. Основните нива са 2.34м, като гаража и ателието над него са на полуетаж спрямо кота 0 и втори етаж на +2.34 и за капак на всичко майсторите като са правили плочите май са били фиркани, понеже двата края на плочите и на 1 ет и 2 ет са с денивелация от над 10 см. Вътрешни стълбища и разгъната жилищна площ около 150 кв.м . Отделно гараж и маза, където ще са тръби, котли и бойлер /вход само тясно стълбище/. Къщата не е голяма, но е разчупена и с прекрасна гледка, близо до града но в същото време достатъчно далеч за да е чист въздуха, който сега в Русе системно се трови от Монтюпе, Оргахим и доста други предприятия.

    Холът е допълнително снишен + 40см и ателието тип мезонет /ще бъде спалня/ са с подовото, понеже само там няма да си бием главите в тавана или в щурцовете.

    Къщата е първа от СИзточната част на селото и заложих и на изолация. Нов покрив с керемиди Тондах и 4 ката/20 см вата Isover plus над горната плоча и между мартаците. Дограма Кьомерлинг 77 с троен стъклопакет 4с-б-К. Изолация от EPS с добра плътност - 20 см на северната и източната, и 15 см на другите стени по система на Оргахим и 10г гаранция. ВиК е готово. Предстои довършване на отоплението и замаски. Тръбите са с изолация и с тенденция да се ползват добре оразмерени радиатори заради термопомпата или конвектори, които и за охлаждане да смогват.
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 19-05-20 в 22:03.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-19, 20:51
  2. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-19, 18:23
  3. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-19, 17:15
  4. Избор на сушилня с термопомпа
    От papadodo във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-15, 23:59
  5. Консумация на трифазна термопомпа ?
    От naughty hacker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 12-03-12, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе