Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 104
Like Tree15Одобрявам

Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #31

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Два температурни кръга ли ще има или един?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #32

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Доколкото говориме, изпълнителя е предвидил подовите да са на отделен, за да не е на температурата като радиаторите, когато гори котел.
    Иначе в 2те бани също ще има последователно след лирите, но на високата температура.

    Идеята ми е, а и така обясних на изпълнителя, да ползвам ТП в 95% от времето и само когато е -10, -15 и надолу да гори огън. От една страна, да не се хвърлям на мощна ТП, и от друга котелът може да е и комбиниран, и за 1-2 седмици не е проблем да му слугувам. Имам и едни 5дка кайсиева градина, та се чудя за комбиниран котел да може да гори чипс или само пелетен, на който пък му е по-малко обслужването.

    Благодаря за вниманието от твоя страна. И аз също съм готов да се отплатя, за услугите на компетентен човек. Обърнах се към 2 по-големи фирми в Русе, но нещо ме отсвириха заради по-големи обекти. Исках също и виртуален модел за отопл. и ВиКто, но понеже била разчупена къщата ми отказаха в Стема. А и вече реализирахме ВиКто.
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 19-05-20 в 22:29.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #33

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Не се занимавай с никакви чипсове или дърва, ако става дума само за няколко дни в годината. В зависимост от избора на фирма - може да получиш или да не получиш предложение резервният вариант да е газов котел, тъй като не всички фирми го включват в портфолиото си. Аз мисля, че няма по-добър вариант, тъй като вложението в газов котел е двойно по-малко, отколкото в пелетен, а отделно не изисква никакви грижи, не изисква и склад за пелети

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #34

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Здравейте отново,да възобновя малко темата,вече термопомпата е купена модела е този -
    Atlantic ALFEA EXCELLIA A. I. HP TRI 15 Kw трифазна
    https://shop.balkanclima386.bg/bg-pr...ails-6517.html
    Бойлера е този : Tesy EV 2x12S 200 60 с двойно навита серпентина
    https://tesy.bg/produkti/bojleri-s-i...v-2x12s-200-60
    като закупих и к-т за БГВ към термопомпата.Ребрата на радиаторите са увеличени ,остава въпроса обаче дали има необходимост от буферен съд,до колко успях да разбера ръководството там е описано ,че водата в системата трябва да бъде минимум 90 литра ,за система с радиатори,но не намирам какво е номиналното количество вода.Другия ми въпрос е ,ако има буферен съд в какъв ред да бъде свързан ,връщащата се вода от радиаторите ли трябва да мине през него? Ако монтирам термоглави на всички радиатори с цел да може да се регулира температурата във всяка стая индивидуално и пуснем помпата да изкл. по температура на водата дали ще работи добре ? Или какъв е най-удачния вариант на свързване за да може всяка стая да се регулира индивидуално ?
    Мерси.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #35

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Всяка марка си има препоръчителни схеми, които е добре да се спазват, за да работи добре системата и да няма проблеми с гаранцията. Например според Климаком/Мицубиши, този бойлер не е подходящ за ТП с такава мощност, а съм съгласен с тях. Бойлерът е с 2м2 серпентина и става за ТП до 10-11кВт. Само че като гледам ти първо си накупил основните неща и тогава започваш да питаш. Радиаторите до колко си ги увеличил?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #36

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Да, накупил съм ги,бойлер го избра човек, които се занимава с това. Какъв е проблема с бойлера? Ребрата са увеличени с 20 бр. или общо стават 92 глидера на 60 см, 2 панелни радиатора, и 3 лири.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #37

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Сметни си водата в инсталацията и тогава мисли за буфер. Тук е дадена схема как да се върже буфера.
    Взе ли си електрически нагреватели?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #38

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Всеки ден обсъждаме едни и същи неща с различни мераклии. Ами 92 глидера с още 2 панелки, да речем правят 130глидера Н600. При 48*С те имат мощност 5,7кВт, при 55*С имат мощност 7.7кВт! Ще ти стигнат ли? И за какво е тая скъпа 15кВт термопомпа тогава, като ще ползваш максимум половината? Ама човека, който ги е избирал да отговаря после.
    Мое мнение - можеше да се вземе нискотемпературна ТП за 10К, а за 5к да се вземат конвектори и системата ще работи на ниска температура с висок СОР
    Този пост е редактиран от Lazar; 16-08-20 в 20:56.
    ivan9494 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #39

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Помпата я взех за 4500 Евро и платих 200 Евро транспорт, купена от Франция с търговска отстъпка. Конвектори не ми харесват, тези които съм виждал са доста шумни и второ трябва ток за да се захранят, а радиаторите са ми под прозорците и няма ток там, а и ако тази година не стане може да помисля и за това.
    Колега ръководството съм го чел и там пише 90 литра вода в системата минимум и буфера на връщащата вода, друга схема не видях, затова питам някой, ако е монтирал да сподели опит.в системата може би имам около 70 литра вода,и ако сложа 80 литра буфер достатъчен ли е

    Мерси на всички включващи се в дискусията.

    - - - - - - - - - -

    Нагреватели има 9 киловата

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #40

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    А каква площ отопляваш, че не помня, може и да сме го обсъждали? Достатъчен е 80л буфер. Може да го вържеш последователно на връщащата вода, а по-добрия начин е като хидравличен изравнител, но трябва още една помпа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #41

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Около 130 квадрата и бойлер, 3 етажа са.
    Какви са предимствата на хидравлични изравнител, помпи имам 2 чисто нови, не е проблем. В ръководството е дадена само последователната схема на връщащата вода.
    Как стоят нещата с термоглави, казаха ми, че трябва да оставя един радиатор без глава, за да може да си върти кръга, така ли е?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #42

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    За термоглави забравяш, тъй като нямаш достатъчно радиаторна мощност - първо трудно ще се стоплиш и второ - ако почнат да изключват радиатори, ТП съвсем ще почне да цикли

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #43

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Колко ребра смятате, че са необходими за да е икономична термопомпата.Ребрата са ми h60 и им дават 215 вата при 60 градуса,примерно за кубик колко вата са необходими за да се сметне и при необходимост да ги увелича още

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #44

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Колкото по ниска е температурата на радиатора, толкова термопомпата е по икономична.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #45

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    И съответно ти трябват, колкото повече по-добре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-19, 20:51
  2. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-19, 18:23
  3. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-19, 17:15
  4. Избор на сушилня с термопомпа
    От papadodo във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-15, 23:59
  5. Консумация на трифазна термопомпа ?
    От naughty hacker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 12-03-12, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе