Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By tony34al
  • 1 Post By VanDan

Избор на детектор/аларма за изтичане на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    8
    #1

    Избор на детектор/аларма за изтичане на газ

    Здравейте.

    Скоро ще се местя в жилище, което ще се отоплява на газ. Ново строителство е, топлата вода и котлоните също ще са на газ. Понеже нямам никакъв опит с такъв тип отопление, искам да взема някаква аларма, в случай на изтичане на газ да пищи или направо ако може да изключи котела. Предполагам самият котел си има някакви защити и бих им се доверил, но жена ми нещо не е спокойна с тази мисъл, и ми се иска да купя нещо такова за да няма параноя.

    Котелът е Bosch Condens 2300i W. Ще се ползва заедно с смарт термостат Bosch CT200 + смарт термоглави. Но не открих някакво решение на Бош за целта. Най би ме устройвало да е нещо, което да се включва директно в контакта, например:


    Не държа да е нещо смарт, понеже не знам дали ще е съвместимо с Бош термостата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Избор на детектор/аларма за изтичане на газ

    Виж това дали няма да свърши работа. Не съм го купил още, само съм го набелязал.
    https://www.store.akva.bg/gas-sense-...-za-metan-3031

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #3
    https://smartarena.bg/produkt/wifi-gas-sensor/?gclid=CjwKCAjwn6GGBhADEiwAruUcKi6EqJDbtZvoOjRDg__aGSQcIQJ9gZprGf7hgouNvPxCNbTZFL3HJhoChhQQAvD_BwE
    Този го имам от 2-3 години. Мисля, че все още работи добре, като понякога го пробвам с газ от запалка. Има и приложение с което може да сигнализира на телефона.С природна газ не съм го пробвал!!!

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Избор на детектор/аларма за изтичане на газ

    Благодаря за съветите. Когато се нанеса, ще звънна на фирмата изпълнител да ги питам дали могат да сложат нещо тяхно, или направо ще купя от интернет. Като идея имах точно нещо такова като предложеното от @valeriaz.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Избор на детектор/аларма за изтичане на газ

    Добре би било този детектор да е свързан с предпазен вентил и да спира газта, когато надуши изтичане. Алармите са безмислени, ако в къщи няма никой.
    VanDan одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6

    Отговор: Избор на детектор/аларма за изтичане на газ

    По времето, когато се присъединих към газовия доставчик това беше задължителен елемент от газовата инсталация. Газ-детектор, свързан със стоп- вентил за автоматично прекъсване на подаването на природен газ при сработване на газ-детектора.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. GSM към домашна аларма?
    От lasho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 20-05-15, 11:57
  2. Отговори: 3
    Последно: 16-08-09, 00:40
  3. Авто аларма TOP GUN
    От DoRa във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-07, 21:32
  4. NAV 2003 [изтичане на абонамент]
    От Profita във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-12-04, 17:52
  5. Часовник с аларма за ХР...
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 09-12-01, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе