Резултати от 1 до 5 от общо 5

Падане на налягането в системата при пускане на топла вода - bosch condens 2300iw

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #1

    Падане на налягането в системата при пускане на топла вода - bosch condens 2300iw

    Здравейте,

    Ползвам газов двуконтурен котел бош condens 2300iW и в началото на този месец пуснах парното. Забелязвам, че показанието на барометъра за налягане пада при пускане на топла вода и заковава на 1 бар когато водата тече. След известно време се качва до 1.3 - 1.4. Имам два въпроса:
    1.Нужно ли е да пълня инсталацията в този случай? Ако да - до каква стойност да напълня при спряно парно? (гледах в youtube, че при пълнене на инсталацията се спира отоплението.
    2. От време на време се чува някакъв звук от котела все едно вали дъжд вътре в него. Някой със същия котел дали е забелязал нещо подобно? И трите радиатора и лирата са обезвъдушени.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Падане на налягането в системата при пускане на топла вода - bosch condens 2300iw

    Мяза ми на тръгнал към запушване топлообменник, викай сервиза овреме

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #3

    Отговор: Падане на налягането в системата при пускане на топла вода - bosch condens 2300iw

    Благодаря! Ще им се обадя. Да пълня ли междувременно или не?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Падане на налягането в системата при пускане на топла вода - bosch condens 2300iw

    Е, ползвай си го

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #5

    Отговор: Падане на налягането в системата при пускане на топла вода - bosch condens 2300iw

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, ползвай си го

    Оказа се съвсем лек теч от лирата. Почти незабележим, но все пак теч. Надявам се като се оправи налягането да се задържа. Шума вече го няма - мисля че проблемът беше въздух в системата.

    Имам друго питане, ако някой може да ми отговори. Ползвам CT200 термостат и съм направил прост график - от 8 до 23 часа да поддържа 23 С, а през останалото време вече да пада до 19. Нямам инсталирани все още смарт глави на бош и е само термостата. Отварям вратата на терасата в стаята в която е термостата и стайната температура пада до 18 С. Котелът не се включва веднага, а може би минава 15-20 мин преди да вдигне темературата от 26 до 32-28 градуса. Това признак за модулация ли е?

    Другото, което ме интересува е следното. В приложението има скала за Appliance Output Indicator. При мен никога не се е пълнила. Вероятно ми трябват смарт главите, за да се пълни скалата. Прилагам снимка:

    https://ibb.co/4VyD6gC
    Този пост е редактиран от zed90; 26-10-21 в 18:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. БВГ ПРИ Bosch Condens 2500W
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 20-06-21, 20:18
  2. Питанки за котел BOSCH Condens 2500W
    От NightMare във форум Отопление
    Отговори: 11
    Последно: 06-02-20, 19:24
  3. Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1
    От wess във форум Други начини за отопление
    Отговори: 8
    Последно: 01-03-19, 05:16
  4. BOSCH Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23
    От tresto във форум Отопление
    Отговори: 63
    Последно: 28-11-17, 11:01
  5. Отговори: 7
    Последно: 01-02-12, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе