Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By VanDan

Термопомпа за радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    4
    #1

    Термопомпа за радиатори

    Здравейте, бихте ли ми препоръчали термопомпа за отопление с радиатори, като става въпрос за планински район (900 м) около София, а ще се отопляват 180 квадрата и къщата е с изолация и хубава дограма, имам трифазен ток. По възможност гледам да избягам от китайските марки но бюджета ми за помпата е до 15000. А и читава фирма за монтаж ако може да ми препоръчате.
    Този пост е редактиран от bamse; 10-05-22 в 18:08.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    Един близък познат си сложи преправен на ТП климатик и си остави пелетите за бекъп.
    На радиатори е, с изолация и дограма, голяма къща, ще го видя идната зима как ще я изкара.
    Иначе Тошиба уж са добри и влизат в бюджета.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #3

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    Системата изградена ли е? Радиаторите монтирани ли са? За да успееш да се стоплиш с радиатори и нискотемпературна термопомпа, следва глидерите да са повече, тъй като системата работи на ниска температура.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Системата изградена ли е? Радиаторите монтирани ли са? За да успееш да се стоплиш с радиатори и нискотемпературна термопомпа, следва глидерите да са повече, тъй като системата работи на ниска температура.
    Изградена е системата, но ще увелича глидерите. Все пак търся термпопомпа, която поддържа поне 55 градуса.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    Силата на ТП не е при поддръжката на 55гр. И повечето модели са си нискотемпературни. Така че няма много какво да избираш. Търсиш специално високотемпературна и това е. Те са като цяло малко на пазара и струват една торба пари.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    За тази какво мислите:

    https://www.climamarket.bg/termopomp...050nxmdgr.html

    Дават я до 80 градуса, но не пише какъв е COP при различни температури.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    И за какво ти е трифазна след като има и монофазни термопомпи?

    COP 2.63 ...

    По-малката помпа от 12 киловата е 11 000 + лева, а тази сигурно ще е 16000 лв и нагоре...

    Махай ги тези самсунг.

    Виж мицубиши хеви и илектрик, виж тошиба, фуджицу/фуджи илектрик/дженерал фуджицу. Има дори и други възможности, включително произвеждани в България.

    Освен всичко останало гледай да е проектирана да работи в широк диапазон на отдавана отоплителна мощност и най-вече да е с нисък миниум - 3-4киловата, защото при висока минимална мощност от 8-10 киловата ще работи тръгни-спри и ще ти навърта най-вече сметки...
    За максималната мощност в режим отопление = колкото повече, толкова повече.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Термопомпа за радиатори

    Трифазните са по-стабилни, аз имам ниско напрежение, около 200 на монофазен, при това положение монофазната бързо ще се прецака. А трифазен ток имам.
    Е то 2.63 COP ако е на минус 10 навън и 80 градуса на водата си е много добре.
    Тошиба 16 кв отива около 18-19 хиляди, мицубиши са около 15к, Фуджитцу нещо не намирам оферти. Всъщност по евтини от Самсунг са само китайските марки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на къща с термопомпа и радиатори
    От Rakeem във форум Други начини за отопление
    Отговори: 75
    Последно: 28-07-22, 12:05
  2. Вакуумни радиатори
    От lz1yq във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-21, 13:54
  3. избор на радиатори
    От mtk1 във форум Отопление
    Отговори: 49
    Последно: 19-11-20, 15:16
  4. Избор на радиатори.
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-07-19, 19:42
  5. Обезвъздушаване на радиатори
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-15, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе