Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #16

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами както ти казах има бюджетни решения за ТП. На тебе ти трябва нещо от порядъка 8-10кВт, има такива на цени 6-8К - Кристал, Гуанг Тенг, Мидея, Кливет, Грее... За монтажа минимум 2-3К с материалите. Разходът е като на климатиците, но комфортът е като на газ. Не знам обаче какви ти са радиаторите
    моноблоковете на мидея появиха ли се в българия? в ук голяма реклама...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    Радиаторите ми са нови метални на Ромстал, както и лирите.
    А бе те са нови, ама зависи как са сметнати, колко са големи

    Брандът Кливет е на Мидея

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #18

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    С два котела ли си, че малко се обърках? Имали котел, който да може да се настрои на газ или ток според избора, че не съм чувал за такъв?
    Да, с два котела, които работят по различно време според зависи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    А бе те са нови, ама зависи как са сметнати, колко са големи
    ПАНЕЛЕНИ РАДИАТОРИ ECCORAD ТИП 22PK с размери:
    В двете спални са по 600-2000
    Хола 600-1800 + 600-1200
    Трапезария 600-1800
    Кухня 600-1400
    Коридор 600-1200

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #20

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Супер са ти радиаторите за термопомпа, остана да осигуриш бюджета. Има схеми за стоков кредит с ниски лихви

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #21

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Само остава да се уточни терасата затворена ли е, тъй като ако е затворена не виждам как ще се сложи ТП, а да виси на фасадата хич не ми се връзва.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Никакъв проблем да си виси като климатик, стига да няма някаква забрана за фасадите

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #23
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Само остава да се уточни терасата затворена ли е, тъй като ако е затворена не виждам как ще се сложи ТП, а да виси на фасадата хич не ми се връзва.
    Да, терасата е затворена! На фасадата нямали възможност да се постави?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Никакъв проблем да си виси като климатик, стига да няма някаква забрана за фасадите
    Като габарите термопомпата по-голям ли е от външно тяло на климатик? Проблема е че на тази тераса вече имам поставено външно тяло на климатик, който беше предвиден предимно за охлаждане през лятото тъй като стаите са южни! Интересува ме дали ще има място за още едно и все пак да не тежи много на терасата.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #24

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    Като габарите термопомпата по-голям ли е от външно тяло на климатик? Проблема е че на тази тераса вече имам поставено външно тяло на климатик, който беше предвиден предимно за охлаждане през лятото тъй като стаите са южни! Интересува ме дали ще има място за още едно и все пак да не тежи много на терасата.
    Термопомпата е с размерите на климатик със съответната мощност - в твоя случай колкото 24-ка или 30-ка. Климатика спокойно можеш да го махнеш, а за охлаждане да ползваш ТП с конвектор/и

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #25

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Терасата трябва да е с отворени прозорци ако термопомпата работи.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #26

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Варианти много, ще се обсъдят с монтажната фирма. Може една част от терасата да остане закрита, а друга да се открие, може да виси на фасадата...

  14.  
     
  15. npm
    npm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Русе
    Мнения
    9
    #27

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Според мен термопомпата трябва да си е извън терасата ако има възможност, защото на отопление се събират по 20-30 л вода около 0 градуса дневно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #28

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Аз не бих оставил уред тежащ между 80-100кг. за над 10 000лв. да виси на фасадата.
    За мен си е рисково, а климатици с размерите на ТП не съм виждал по фасадите.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #29

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    А има ли значение колко кила желязо падат върху главата на човек - дали ще са 30 или 100? Черен хумор, но нали не трябва да има и грам съмнение в здравината на закрепването? Пък колкото до цената - то вече доста ТП са по-евтини от климатици - справка Гуанг Тенг и Уруру Сарара

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #30

    Отговор: Отопление с електрически котел или термопомпен бойлер със серпентина

    Мисля да се консултирам тия дни с една две фирми в града. Да дойдат и на място да си кажат мнението! Ако някой знае за читава фирма за термопомпи в Силистра може да сподели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер
    От Lazar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 30-04-17, 19:02
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 17:53
  3. Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел
    От колю скуката във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-13, 09:16
  4. Климатик + термопомпен бойлер - мнения
    От rum40 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 39
    Последно: 05-07-09, 16:39
  5. Термопомпен бойлер и климатик в едно
    От hacked във форум Други начини за отопление
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-08, 21:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе