Резултати от 1 до 12 от общо 12

Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #1

    Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?


    Здравейте на всички, искам да попитам специалиститите и препатилите?
    Искам да купя на родителите ми пенсионери някакъв телевизор до към 250 лв. В сайта на Технополис видях, че в тези рамки са само посочените две марки. Бихте ли ми дали своето мнение за качеството на двете марки и коя е по добра?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    за мен и двете са боклук !
    виж в МЕТРО какво предлагат
    Идва декември - към коледа Метра правят промоции на застоялата стока. Доста телевизори са маркови !

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #3

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Дали са боклук няма да коментирам - аз взех един BEKO и съм доволен (е, аз телевизия почти не поглеждам, но жена ми не се оплаква). Със сигурност, обаче, разлика между двете "марки" няма - когато купувах моя, намерих два абсолютно еднакви SANG и BEKO - разликата беше само в пластмасовата призмичка пред синия диод отпред

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Ако ще е Beko или SANG - по-добре Watson /с Vestel шаси/. И са по-евтини и са по-хубави и са с 5 г. гаранция. Аз също вземах на родителите си и се спрях на Watson 5441 - 214 лв. Плосък екран, стерео, вестелско шаси. Никакви забележки. Т.к. ми хареса си го оставих в кухнята а на тях им дадох едно по-старо 21 инчово Сони.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #5

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Здравейте пак, днес най после купих WATSON 5441 за 214.80лв от Метро с всичките му там екстри като за тия пари, които ми се сториха приемливи.Проблема е че като го монтирахме на всички програми излизаха едни вълнообразни диагонални движещи се черти. След като се уверихме, че не е от програмите нито от буксата на кабела /пробвахме го на другия телевизор и там всичко беше ок/ изпаднах меко казано в истерия. Обадих се в Метро и ми казаха да го занесем пак там да го видели и да кажели за какво става на ?. Има ли някой идея какъв е проблема и можели да ми разясни.....????

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #6

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    А в магазина имаше ли ги тези черти? Да не е стандарта /във видео менюто/ сложен друг. Има ли нещо друго включено към него - DVD, видео, компютър? Усилвател на сигнала слаган ли е? Сигнала от кабеларка ли е или от антена? Има ли наблизо някакъв източник на смущения - климатик, хладилник или нещо друго.
    Буксата независимо, че е пробвана няма да е зле да се отвори и погледне визуално вътре дали всичко е запоено или завито както трябва, да се размърда леко. Да се изключат други техники от него ако има такива. Ако сигнала е от кабеларка, може да се пробва с антена или да се включи някъде другаде - дори и в някой съсед. Сигнала разклоняван ли е към др. телевизори и ако да как? Ако има усилвател - да се пробва без него. Времено да се спрат климатика и хладилника.
    Все има някаква причина и надали е в конкретния екземпляр. Не бързай да се панираш и да го връщаш. Ако в магазина е работил добре, то причината трябва да е друга. Обикновено черти се получават при липса на масата на кабела, много силен сигнал, включване на заземен уред + кабелна, разклоняване на сигнала с "маркови" сплитери. Включване на друг телевизор на същата букса не означава на 100%, че проблема е в новия телевизор.
    Успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    119
    #7

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    А в магазина имаше ли ги тези черти? Да не е стандарта /във видео менюто/ сложен друг. Има ли нещо друго включено към него - DVD, видео, компютър? Усилвател на сигнала слаган ли е? Сигнала от кабеларка ли е или от антена? Има ли наблизо някакъв източник на смущения - климатик, хладилник или нещо друго.
    Буксата независимо, че е пробвана няма да е зле да се отвори и погледне визуално вътре дали всичко е запоено или завито както трябва, да се размърда леко. Да се изключат други техники от него ако има такива. Ако сигнала е от кабеларка, може да се пробва с антена или да се включи някъде другаде - дори и в някой съсед. Сигнала разклоняван ли е към др. телевизори и ако да как? Ако има усилвател - да се пробва без него. Времено да се спрат климатика и хладилника.
    Все има някаква причина и надали е в конкретния екземпляр. Не бързай да се панираш и да го връщаш. Ако в магазина е работил добре, то причината трябва да е друга. Обикновено черти се получават при липса на масата на кабела, много силен сигнал, включване на заземен уред + кабелна, разклоняване на сигнала с "маркови" сплитери. Включване на друг телевизор на същата букса не означава на 100%, че проблема е в новия телевизор.
    Успех.
    бла-бла-бла-бла.... Като гледам поразбирваш малко от Кабелни телевизий ама чак ми стана смешно като прочетох поста ти... (особенно за ЗАПОЕНИТЕ букси)...

    Та колкото до проблема... desiniko - Обади се във "телевизията" на която си... да дойдат техници да погледнат за какво става въпрос защото:
    Проблема може да е от някой усилвател... или може тоя новия ти телевизор да работи с ПО-МАЛКО сигнал или повече да иска и поради това че сигнала е гласен по стария ти телевизор...

    послепис: работя в кабелна телевизия и затова ти казвам тея неща.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #8

    Re: телевизор да работи с ПО-МАЛКО сигнал или повече да иска и поради това че си

    Откога в кабеларките настройвате силата на сигнала по ТВ
    Като дойдоха кабелджиите да ми пускат кабел само дето не си оскубах брадата от яд като гледах как "ГРАМОТНО" работят.
    Много скръб има по тоя свят.....

  11. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #9

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    SuN_CiTy,

    1.Нещо не вдянах в изказването ти относно буксата към телевизора. А ти не си ли виждал такива букси в които жилото и оплетката се запояват и такива в които те се завиват с болтове. Затова и посъветвах да се убеди човека визуално дали всичко е направено културно - дали е запоено или завито. В магазините се предлагат основно такива. Възможно е вие да ползвате и трети вид само с механичен монтаж/най-тъпия вариант/. Все тая.

    2. От твоя пост не разбрах в края на краищата с какво помогна на човека - със съвета да извика майстор от кабелната. Ами той още не е отговорил дали ползва кабелна а ти го метна в плиткото. Аз вече му писах за усилвателя и за силния сигнал а ти го повторяш същото и като цяло от несвързаните ти приказки не разбрах какво изобщо искаше да кажеш. КПД - около и малко под 0.

    3. Не разбрах също смеха ти на какво се дължи. Не е на добре сам да се смее човек. Но ако желаеш можеш да обясниш.

    4. Това че работиш в кабелна беше най-нелепото в твоето "писание". Трябваше с това да започнеш. Но този факт обяснява изцяло "съдържанието" на поста ти. Преди време главния герой във вицовете беше милиционера, май е време той да стане "кабелния техник". Не желая да обиждам колегите ти. Ти сам го правиш.

    Успех.

    послепис: между другото - следвал съм в чужбина и имам магистърска степен по телекомуникации, както и 15 г. стаж в тази област и "затова ти казвам тея неща". Ясно вече осъзнавам факта, че не мога да си меря "атрибутите" с теб нито с технически знания и умения, нито с IQ.

    Както каза hecoat - "Много скръб има по тоя свят....."
    Трагедия. "Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #10

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Здравейте, искам да благодаря на всчички които се опитаха да ми дадат своя съвет! По въпроса за моя проблем с TV-то : значи върнахме телевизора в Метро. Там естествено се оказа че проблема го има и при тях, освен това пуснаха и друг TV на който му нямаше нищо. Е- оставих им проблемния и си взех другия. Оказа се, че явно си го знаят в Метро този проблем при някои от партидите -щото се разбраха служители те им с очи само.....Не ми се коментира.
    Сега нямам проблем.С две думи проблема е някъде в усливателя на тунера-бил много слаб или пък силен и чуствителен на сигнала подаван от кабелната.Извинявайте че не съм много прецизна в обясненията си, но не разбирам нищо от тези неща-...(((((((((( Все пак съм като повечето жени )))))

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #11

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Аз купих един watson 5441 за нашите миналата събота без да го пробвам...Бачка на 6 с кабелната..

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    2
    #12

    Re: Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет?

    Та по темата" Телевизор SANG или BEKO -дайте съвет? " моето мнение е иди до "Зора" жземи си един Crown модел 2185 срещу 229 лв и си решаваш проблема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-05-17, 19:44
  2. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  3. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  4. Проблемс менюто на телевизор SANG
    От stan75 във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 29-03-07, 13:45
  5. Телевизор BEKO 29K68 100HZ PIP
    От valepika във форум Други телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-06, 18:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе