Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Finlux ?

Гласували
125. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 55" LCD

    14 11.20%
  • 52" LCD

    0 0%
  • 48" LCD

    4 3.20%
  • 47" LCD

    1 0.80%
  • 46" LCD

    3 2.40%
  • 42" LCD

    16 12.80%
  • 40" LCD

    14 11.20%
  • 39" LCD

    3 2.40%
  • 37" LCD

    2 1.60%
  • 32" LCD

    50 40.00%
  • 26" LCD

    3 2.40%
  • 24" LCD

    9 7.20%
  • 22" LCD

    5 4.00%
  • 19" LCD

    1 0.80%
Страница 36 от 40 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 588

Finlux телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #526

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте, горд собственик съм на 2 телевизора FINLUX 32 (преди 3 години си го взех с 3D бля бля бля) и наскоро си взех 48-FFB500 SMART. Преживях факта за безжичните им интернети и минах на кабел ( и за да нямам отговори под поста че гаранцията ми няма да важи и така нататак ще кажа че съм сложил и защита от токов удар на LAN кабела) обаче проблема е че немога да подкарам нито една безжична клавиатура или мишка а пробвах доста. Изчетох потребителската книжка, обикалях из сайтове но НИЩО ... някой (а съм сигурен че такива хора) сблъсквал се с проблема и разрешил го благополучно може ли да сподели как. Трябва ли да използвам тази Vestel toolbox програмата и да активирам някаква функция и ако е така коя по точно или просто трябва да си купя ТОЧНО определен модел мишка и клавиатура. (ще ги използвам като ми дойдат гости просто да пусна музика през youtube другите смарт функции не ми трябват)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #527

    Отговор: Finlux телевизори

    BbJLeB
    Привет
    В спецификациите пише ли, че поддържа Bluetooth стандарт HID (свързаност на мишка/клавиатура)? Ако не...забрави.
    Малко вероятно е да поддържа мишка/клавиатура през USB порта.
    Изобщо, за такива неща се пита в магазина преди да се купи телевизора.
    Не знам дали в сервизното меню има пункт bluetooth, но дори и да има, няма гаранция, че в телевизорът има инсталиран такъв модул за да сработи.
    Тоест в менюто може да има опция, но да няма модул.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #528

    Отговор: Finlux телевизори

    Спецификациите са адски постни но в ръководтвото което колкото и да е общо за няколко модела пише че може да се свързва с други безжични устройства през менюто и там имало някаква опция която при мен липсва... http://tranzit.dir.bg/load.php?id=fI...DhrvaGB3025853 Това е линк към снимка от ръководството...


    Колеги реших да рискувам и .... който нерискува той не печели .... подкарах си безжичните клавиатури и на 2-та телевизора със вестелската програма. не работят само че в youtube.... но пък за сметка на това като отворя браузъра и влезна през него в youtube всичко е точно благодаря още веднъж. само да спомена че съм и запазил файла си, ако някой желае мога да му го дам. Модела на телевизора ми е Finlux 48-FBB-5000 с платка MB211... а на другия телевизор немога сега да видя модела така че утре ще редактирам пак поста за да го кажа.
    Този пост е редактиран от BbJLeB; 09-02-18 в 21:23.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #529

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте, като собственик на Finlux TV 40 инча smart tv, не знам точния модел , но ако е от значение ще го погледна искам да се възползвам от темата бих искал да споделя моя проблем.
    Като свържа PC чрез HDMi кабел имам картина на HDMi 1 както и на HDMI 2 като източник , но нямам звук. Пробвах с лаптоп и същия кабел нямам проблем, имам Булсатком който също няма проблем със същият кабел както и ПС4 конзола. Само компа на Sound го открива телевизора , задавам го като Default излиза зелената иконка , но отстрани няма чертичките за звука , които принципно отчитат звука.
    ТВ ми е в спалнята и е много неприятно да му включвам допълнително тонколони. Видеокартата е чисто нова RX550 с последни ъпдейти и на другия ми ТВ на същия изход със същият кабел има звук.
    Пробвах всякакви начини и за мен е учудващо как от лаптопа, Булсата и конзолата имам звук на ТВ , а от компа нямам.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #530

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте, имам питане от къде мога да изтегля vestel tools, понеже линка, който е даден миналата година не работи. Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от radiomen; 25-02-18 в 12:35.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #531

    Отговор: Finlux телевизори

    engin - виж настройките на видео картата от къде прекарва аудиото ... някой видео карти имат много тънки настроики за звука. Сблъсквал съм се с такъв проблем и знам че доста се блъсках да го оправя.
    radiomen - SwProfile.BIN_Patcher ето ти линк

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #532

    Отговор: Finlux телевизори

    Ползващите Finlux 55-FUB-7000, дали вече натрупахте някакви отзиви, плюсове и минуси относно модела? Как се справя вградения плеър? Как е изходния сигнал от оптичния изход? Приложенията и браузъра? За картината стана ясно, че е на прилично ниво при плей видео, но как е при кабелна и сат.тв?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #533

    Отговор: Finlux телевизори

    ТВ-то - Finlux 55-FUB-7000 като цяло е ОК.
    Youtube, зарежда доста бързо и плейва 4K видео без проблем, или някакво забавяне.
    Вградения плеър, от флашка, не чете *.divx и *.avi разширение, което е малко странно, иначе *.mkv чете без проблем, субтитри и всичко върви ОК. Най-големия файл, който съм пускал в *.mkv, беше към 6 gb и нямаше проблем.
    Приложенията са пълен ШИТ. Не стават за нищо според мен и нямат никаква промяна от няколко години.
    Браузера не го ползвам, но един два пъти съм го пускал и уж работи, нещо елементарно ако искаш да видиш, предполагам е добре.
    Картината на DVB-C е доста добре за класа ТВ.
    4К каналите също вървят и има видима разлика от HD канал. Но това пак зависи какъв сигнал ти изпращат, така че е субективно.

    Тайм шифтинга НЕработи на кодирани канали и не може да прави запис от кодирани канали.
    Това е минус доста сериозен.
    ( какво ли не пробвах с вестел туулс - няма промяна )
    Този пост е редактиран от krasimir81; 28-02-18 в 17:09.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #534

    Отговор: Finlux телевизори

    Прочеетох няколко стр. от темата но за този тв Finlux 55-FUB-7000 не видях дали е писано с какъв панел и подсетка е.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #535

    Отговор: Finlux телевизори

    Благодаря

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    3
    #536

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте, колебая се между тези два TV :

    https://zora.bg/product/43-fuc-7020-uhd-smart-1

    https://zora.bg/product/43hk4w64-4k-uhd-smart-1

    Продавачът спомена, че хитачито е по-бързо, предполагам имаше предвид процесора. Има ли някакъв начин да разбера с какъв хардуер са двата телевизора?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #537

    Отговор: Finlux телевизори

    john doe

    малко със закъснение..
    вземи хитачито
    https://zora.bg/product/43hk4w64-4k-uhd-smart-1

    Хардуера го има описан в сервизната инструкция, която е само за сервизните техници.
    Другият вариант е да попиташ колегите от Турция
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_761/tt.htm

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    3
    #538

    Отговор: Finlux телевизори

    Благодаря за съвета, не съм убеден все още на какво да се спра, понеже колкото повече се ровиш, повече варианти излизат. Специално тези двата ги гледах един до друг и наистина хитачито като че ли беше с по-естествени цветове макар, че рзликата не беше голяма, но тъмнееше малко картината. В момента гледам такова само че 32 -ка и за сега съм доволен, обаче така и не подкарах hbo-go през браузъра му, но с малко зор от други места вървят стриймове. Но напоследък забелязвам, че му става все по-трудно да се свърже през wifi.
    Този пост е редактиран от john doe; 27-04-18 в 00:04.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #539

    Отговор: Finlux телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от john doe Виж публикацията
    Благодаря за съвета, не съм убеден все още на какво да се спра, понеже колкото повече се ровиш, повече варианти излизат. Специално тези двата ги гледах един до друг и наистина хитачито като че ли беше с по-естествени цветове макар, че рзликата не беше голяма, но тъмнееше малко картината. В момента гледам такова само че 32 -ка и за сега съм доволен, обаче така и не подкарах hbo-go през браузъра му, но с малко зор от други места вървят стриймове. Но напоследък забелязвам, че му става все по-трудно да се свърже през wifi.
    Свържи го с кабел, това е най добрата връзка.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    3
    #540

    Отговор: Finlux телевизори

    Свързах го... Отново нищо - преди няколко месеца когато го купих успях поне да се регистрирам, стигах до филма и ми забиваше когато го стартирах и това през wifi. Сега през кабел - изобщо не мога дори да се регистрирам... Има нещо гнило в... не знам къде . Тогава си спомням , че гледах филми от други стриймове -filmisub да речем. Сега не ми се получава. Както и да е - стана ви ясно, че не съм TV power user, след като правя опити през няколко месеца и не ми е проблем. Мисля да спра да спамя темата, така или иначе вече направих избора и той е LG 43LJ594V - през петъчната промоция (-12%) на emag ми стъпи на 588 лв. Забравих да кажа, че телевизорът не е за мен и за това основно търсих помощ
    Този пост е редактиран от john doe; 28-04-18 в 02:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 40 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1673
    Последно: 22-03-24, 08:51
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 18:47
  3. Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1269
    Последно: 09-03-15, 23:29
  4. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 19:15
  5. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 17:56

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе