Страница 5 от 25 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 364
Like Tree21Одобрявам

Neo, Crown, Telefunken, Finlux, Sang, Vestel, Beko и други..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #61

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Благодаря Вече е допълнено във FAQ.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #63

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Преди около седмица взех един Finlux 16FLX850U. Телевизорчето горе долу става, но не може да плейва български субтитри. Пробвах на какви ли не други езици включително и руски, но пак излизат йероглифи. Писах 2 пъти на съпорта на Finlux, но нямам отговор. Някой знае ли от къде мога да потърся подходящ фирмуеър или да подкарам български субтитри?
    Другото ми питане е относно адаптер за кола. Питах в другата темата, но никой не ми отговори и реших и тук да питам в случай, че някой който може да вземе отношение не е видял. Трябва ми адаптер за кола на 12V с ТАКЪВ накрайник. Общо взето ми трябва такъв кабел. Само кабела с адаптора и въпросната букса накрая, без останалите накрайници.

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin
    В зависимост от тунера(ако е Mpeg 4) през USB се пуска HD Video. Изпробваните формати са mpg;avi;mp4
    Моят тунер е Mpeg 4 и bTV и TV7 се гледат, но през USB-то вижда само .avi. Дори неща записани през компютърния тунер от цифровата ефирна телевизия не искат да се плейват. Плейва само avi-та в DivX или XviD, HD не съм пробвал, но така или иначе ако не е .avi нищо не изкарва. Има ли някакви особени настройки за които не знам?

    ЕДИТ: Сега прочетох в книжката, че през USB се поддържа единствено .avi видео формат и то само XviD/3ivx, MPEG4. Което е малко нелепо, имайки предвид, че тунера възпроизвежда MPEG2 и H.264.

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #64

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Ами то направо е трепач за тези пари ! Такива аспекти/режими с местене няма в доста от реномираните марки и модели, а плеърът е идва като бонус .

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #65

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Това с аспектите на картината го забелязах и при NEO. Моят Панасоник направо да се връща в първи клас! Толкова ли не могат да сложат малко повече режими на мащабиране... И при новите модели е така. Виж, Самсунг са взели добър пример (от опита ми с C650).

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #66

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Няма смисъл от 1000режима -достатъчни са 4-5 -16:9 ,4:3 ,някакъв регулируем тип "увеличение" ,нещо като "свръх жив" при Тошиба за гледане на 4:3 канали и разбира се "само сканиране"/just scan или там както решат да си го нарекат фирмите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #67

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Аз съм винаги "за" режим с ръчно преместване на картината по вертикалата. Приложение: субтитрите се изнасят в черното поле отдолу, като същевременно се запазва нормална пропорция на картината. Панасоник също го умее (нямам опит с най-новите модели), но само в режим AUTO, където му трябва известно време да се наумува как да премести картината, освен това понякога я намества така че се отрязват частично субтитрите и за капак след като я е наместил решава, че трябва отново да я промени и я осира. Можеше да го направят и с ръчна регулация, ама...
    Тоест някакъв режим да има, подобен на Zoom1 при Панасоник, който просто разтяга картината по хоризонталата, тоест ако се излъчва 4:3 сигнал се разширява до левия и десния край на екрана и го запълва и същевременно се разширява по вертикалата, отрязвайки частично отгоре и отдолу, за да се запази пропорцията. Само че при тази шминтификация субтитрите заминават. Идеята е да можеш да си го бутнеш нагоре да спасиш субтитрите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #68

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    В неделя си взех един Finlux 22FLHY930LHU
    По принцип това, което търсих беше 22 инчов с кабелен тунер и USB плеър.

    Ето и първите впечатления.
    Съдържание на кутията: телевизор, стойка, ръководство (за идиоти) и кабел 3 женски чинча към жак 3-ка.

    От към дизайна:
    Има дупки за планка отзад на по 75мм. Обаче извода за антена, SCART, двете HDMI, VGA, изхода за аудиото и кабела за захранване са и те отзад. С други думи не можете да го "лепнете" на стената.
    USB-то и CAM модула поне са странични.

    Дистанционно: е те такова "чудо" няма никъде - 30 на 5 на 2.5 см. То си е направо хладно оръжие. Някаква странна смесица между огромни и миниатюрни бутони.

    Сега за телевизора:
    По спецификация има DBV T+C MPEG4.
    Аз съм на СКК.
    Пуснах първоначална инсталация. Пита за език и почва да търси.
    При първи опит откри около 40-50 цифрови канала + аналоговите.
    Програмите ги реди: от 1 нататък цифровите, от 500 нататък аналоговите.
    След доста голямо суетене защо не намира всички цифрови канали пуснах наново търсене, но този път със стъпка 1000KHz, а не както е по подразбиране 8000KHz.
    Е тука вече намери всичко - цифрови канали, радия и HD каналите.
    Има възможност за пренареждане на каналите, лошото е, че като вкарате някой канал и долните се избутват назад. Така че редете ги последователно от първия нататък. На 0 не може да сложите нищо.

    За SD каналите дето са 4:3 има следните опции:
    Ауто
    4:3 - стандартно като на всички телевизори
    16:9 - стандартно като на всички телевизори - ако излъчването е 16:9 (примерно мачове по Диема или филми по Тв7) ви го прави да изглежда "нормално".
    Панорама - разтяга настрани и има стрелки са местене нагоре надолу. Не съм му хванал идеята още.
    Кино - Реже отгоре и отдолу "черните" ивици и останалото до зумва на цял екран. Има стрелки за местене нагоре надолу. Др. Хаус по Нова се гледа идеално при този режим.
    Субтитри - май е като Кино, но е смъкнато по подразбиране най-отдолу. Ако случайно гледате нещо със субтитри и ви мързи за мърдате "Кино" надолу, вие направено.
    14:9 - разтяга странично до 14:9
    14:9 Приближение - Зумва. Има възможност за местене нагоре надолу

    Общо взето филмите се гледат на Кино, а новините на "14:9 Приближение"

    USB плеъра.
    1) Пробвах към 10-на филма - нямаше проблеми с картина и звук. Пробвал съм филми дето са по 700МБ, така че надали измежду тях е имало нещо различно от мп3 за звук и резолюция повече от 480 на ...
    2) *.sub ги разпознава, но не може да ги синхронизира, така че обръщайте на *.srt там проблеми няма.
    3) Главна кирилска буква "Е" излиза като обърната ?
    Версията на софтуера е V.7.8.6c. "E"-то не излиза и в менютата. Примерно идете в настройките за звук. Там ще видите "?квалайзер" ако има проблеми с "Е"-то.
    4) независимо от това в какви директории сте сложили файловете, браузъра ви ги показва "плоско". Може да си избирате кои да са субтитрите.
    5) Прави ми впечатление, че USB-то загрява, въпреки че не се гледа филм от него, а върви телевизия.

    Ами това е за сега. Общо взето за парите си - в момента е 369 лева и предвид факта, че го вземам за детската дето сина надали ще гледа друго освен Дисни чанел и дублирани филми от флашка, горе долу става.

    P.S. малко допълнение за субтитрите.
    - Размерът може да се избира от 44 до 54 pt. На 54 си е доста голям. Няма проблеми с четенето.
    - има опция за изместване напред/назад, но не съм я пробвал
    аз имам същия, забелязал ли си, че часовникът "спира" като изключиш телевизора (поне на скарт и чинч, на тв не съм го пробвал).
    Сигурно поради този бъг периодично през деня пита дали да изключи, въпреки че всички таймери са изключени, само пестене на енергия е включено, но то само прави екрана по-тъмен, не вярвам да е това причината.
    ако искаш точен час сверяваш при всеко включване.
    понеже ползваш цифрова телевизия, дали можеш да кажеш дали същия този часовник се сверява автоматично както е при цифровата ефирна например?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #69

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от kasovnik
    забелязал ли си, че часовникът "спира" като изключиш телевизора (поне на скарт и чинч, на тв не съм го пробвал).
    Това не го разбрах.
    С часовника имах следните премеждия.
    1) В магазина при първото включване на телевизора май искаше сверяване, ама не съм много сигурен, че не бях аз този с дистанционното
    2) Вкъщи се опитвах да го настроя, ама само часова зона можеше. Е, след малко четене из форума осъзнах, че си се сверява автоматично по кабела. Можеше да го напишат в книжката все пак
    3) Ако го изключиш от контакта - часовника се губи (почва от 03:00) ама след известно време си се оправя.
    4) Ако го изключиш от дистанционното и включиш не губи часа.

    За таймера за изключване - ами някой малоумник го е правил - как може да го сложат през половин час.

    Друго, което мога да кажа за телевизора е, че няколко пъти ми загуби звук.
    След изключване/включване през дистанционното се оправя. Винаги когато го е правило е имало флашка включена. Май нещо от нея се обърква.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #70

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Плейъра на Финлукс чете субтитри на български.
    Не на всички модели. 16FLX850U не чете български субтитри.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #71

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от persizi
    Не на всички модели. 16FLX850U не чете български субтитри.
    Ще оправя инфото във поста - благодаря.

    http://www.hdtv.ru/news/industry/110...tb-biznes.html

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #72

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Pioneer се завръщат макар и само с LED LCD
    http://elitelcdtv.com/
    http://www.highdefjunkies.com/showth...or-mill./page3
    http://forum.blu-ray.com/lcd-tvs/178...fd-70x5fd.html

    Старият завод за плазми на Hitachi който беше затворен през 2008 година...
    https://www.youtube.com/watch?v=vUHFIBuIcYE#

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #73

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    http://www.avsforum.com/avs-vb/showt...0#post20791940

    http://img-fotki.yandex.ru/get/4707/...be2a256_XL.jpg
    PRO-60X5 (от ляво) vs Kuro (в дясно)

    Sharp PRO-70X5FD Elite = 300 зони.
    Toshiba 55LZ1 = 512 зони
    LG 72LEX9 = 480 зони
    LG 72LZ9700 = 480 зони
    LG 72LZ9900 = 480 зони

    с матрици RGB+Y на Sharp
    http://elitelcdtv.com/technology/rgb...el-technology/


    /изчакайте 10 секунди да се махне рекламата/
    http://www.twice.com/article/472001-...CD_TV_Line.php

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #74

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showt...0#post20791940


    PRO-60X5 (от ляво) vs Kuro (в дясно)
    Да бе да. Ние падаме от небето и не сме виждали плазма и Pioneer Kuro досега.

    Според мен този пост е по-скоро за темата за Sharp защото новия модел от серия Elite няма нищо общо с Pioneer.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #75

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Според мен този пост е по-скоро за темата за Sharp защото новия модел от серия Elite няма нищо общо с Pioneer.
    Доколкото съм разбрал ,разработката е на инженерите от двете фирми ,като марката http://elitelcdtv.com/ е собственост на Pioneer.

    © 2011 Sharp Electronics Corporation, all rights reserved. Elite and the Elite logo are trademarks of the Pioneer Corporation and are used under license.

    Pioneer Corporation е собственост на Sharp Electronics Corporation.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 25 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Vestel спира често.
    От JordanVass във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-12, 10:24
  2. Климатик VESTEL D-9 ADORE/CFRONT
    От hrutka във форум Други марки климатици
    Отговори: 22
    Последно: 16-08-12, 14:17
  3. Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB
    От zezco във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 85
    Последно: 04-05-08, 14:39
  4. помощ за divx субтитри dvd vestel
    От chobi във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-07, 21:54
  5. 21"ТЕЛЕВИЗОРИ NEO И CROWN ДО 190лв. - КОЙ Е ПО НАДЕЖДЕН
    От ERIC във форум Други телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-06-07, 11:44

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе