Страница 6 от 25 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 364
Like Tree21Одобрявам

Neo, Crown, Telefunken, Finlux, Sang, Vestel, Beko и други..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    84
    #76

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Дали ще се предага в България ? Или остава мечта да се види това чудо :D

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #77

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    При пресметната цена от 9300 долара (и имайки предвид, че цената в долари обикновено е равна на цената в евро), потенциалните купувачи тук не са много От друга страна някои българи карат Бугати Вейрон из София, та знае ли човек

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    84
    #78

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Така е да . Мой познат преди няколко години си купи Sharp 52XS1 който ако не се лъжа с тунери и т.н излизаше над 15 000 лв . За всеки влак си има пътници. То този телевизор ако някой го внася за България би трябвало да се Интерсервиз. Все пак те са за Шарп.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #79

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Те СА СИ Sharp.
    Просто са купили марката и пускат продукт. Стискам палци да са запазили нивото на изпълнение и сериозността на досегашните продукти от тази линия, а не да са набутали напудрен Sharp в нова опаковка, каквито са опасенията на повечето хора.
    Цената едва ли ще е проблем при положение, че доста хора накупиха 50-60 инча Kuro и 65-ци Панасоник.
    Въпроса е, че в тоя сегмент трябва наистина да си добър, а не да рзиташ евтини маркетингови трикове.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #80

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Определено ще са едно ниво над останалите марки. All Elite LCD TVs are THX, THX 3D Display and ISF certified.
    Ще се продават само в САЩ. Ако някой се интересува ,има си имейл за връзка.
    Ellin Everson
    Email: ellin.everson@sharpusa.com

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #81

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Това не го разбрах.
    С часовника имах следните премеждия.
    1) В магазина при първото включване на телевизора май искаше сверяване, ама не съм много сигурен, че не бях аз този с дистанционното
    2) Вкъщи се опитвах да го настроя, ама само часова зона можеше. Е, след малко четене из форума осъзнах, че си се сверява автоматично по кабела. Можеше да го напишат в книжката все пак
    3) Ако го изключиш от контакта - часовника се губи (почва от 03:00) ама след известно време си се оправя.
    4) Ако го изключиш от дистанционното и включиш не губи часа.

    За таймера за изключване - ами някой малоумник го е правил - как може да го сложат през половин час.

    Друго, което мога да кажа за телевизора е, че няколко пъти ми загуби звук.
    След изключване/включване през дистанционното се оправя. Винаги когато го е правило е имало флашка включена. Май нещо от нея се обърква.
    Точно при изключване само от дистанционното часовникът просто "спира", например, ако си го спрял телевизора и е показвал 13:00 ч не ряаботи един час и го включваш часовникът си "почва" от 13:00. На мен ми се вижда странно
    И по кабел или цифров ефир наистина се сверява сам но аз го ползвам със сателитен приемник и няма как да си "самоправя" часа. Може да пробвам още един път първоначална настройка "на чисто", че и при мен от магазина насам не е пипан.
    Мерси за инфото.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1313271050[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Малко тестове с филми през USB плеъра на FINLUX 22FLHY930LHU.

    На първа страница пише, че поддържа само MP3 аудио. Е, поддържа си и AC3, но не и DTS. Ползвал съм сампъли от Замунда. Ето резултатите:

    21.2008.1080p.BluRay.DTSMA.dxva.x264-FLAWL3SS.mkv
    Audio
    Codec................: DTSMA
    Video
    Format Info..........: Advanced Video Codec
    Codec ID.............: V_MPEG4/ISO/AVC/x264
    Type.................: 1080p
    Format Profile Level.: High @ 4.1
    Resolution...........: 1920x800
    Няма звук, видеото засича


    scream.4.720p.bluray.x264-crossbow.mkv
    AUDiO ......: AC-3 5.1 448 Kbps
    ViDEO ......: 720p x264, 1280x720, 23.976fps, 5199kbps
    Върви без проблеми


    The.Misfits.1961.720p.Bluray.FLAC2.0.x264-DON.mkv
    VIDEO CODEC.......: x264, 2pass, L4.1
    VIDEO BITRATE.....: 9500 Kbps
    RESOLUTION........: 1200 X 720
    FRAMERATE.........: 23.976 fps
    AUDIO.............: English FLAC
    Няма звук, видеото е наред


    The.Eagle.2011.UNRATED.1080p.BluRay.X264-AMIABLE.mkv
    Video ....: 1920x816 (X264 @ 23.976fps)
    Audio ....: DTS 1509kbps
    Няма звук, видеото е наред


    Morning.Glory.2010.720p.BluRay.DD5.1.x264-EbP.mkv
    AUDIO ........: Eng DD 5.1 @ 640 Kbps
    AUDIO ........: Eng AAC 2.0 Commentary @ 64 Kbps
    VIDEO CODEC...: x264, 2pass, L4.1
    Изобщо не отлепи. Дава неподдържан формат


    Virtuosity.1992.HDTV.720p.x264.FiNE.mkv
    VIDEO.CODEC...: x264/MPEG-4 AVC
    AUDIO.........: English AC3 5.1 448kbps from RC1 DVD
    Върви без проблем


    How.To.Lose.A.Guy.In.10.Days.2003.720p.BluRay.x264-SiNNERS
    ferol-hlos10d.mkv
    Video
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L3.1
    Audio #1
    Format : AC-3
    Audio #2
    Format : AC-3
    Върви без проблем и на двата езика на аудиото

    Ако някой знае някъде да има колекция от сампли за тестване на USB плеъри да каже.
    При мен някои .mov i .flv си ги чете като смениш разширението на файла на .mp4
    През hdmi от компютъра си пуска dts.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #82

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от kasovnik
    Точно при изключване само от дистанционното часовникът просто "спира", например, ако си го спрял телевизора и е показвал 13:00 ч не ряаботи един час и го включваш часовникът си "почва" от 13:00. На мен ми се вижда странно
    И по кабел или цифров ефир наистина се сверява сам но аз го ползвам със сателитен приемник и няма как да си "самоправя" часа. Може да пробвам още един път първоначална настройка "на чисто", че и при мен от магазина насам не е пипан.
    Мерси за инфото.
    Не беше работил от снощи и сега точно го пуснах.
    Първите няколко секунди не даваше час, после даде 22:35, след около 10 секунди си се оправи и показа 12:03.
    Та явно като спи телевизора и часовника спи
    Asen Ikonomov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #83

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    4) независимо от това в какви директории сте сложили файловете, браузъра ви ги показва "плоско". Може да си избирате кои да са субтитрите.

    Има настройка за изгледа на плеъра от менюто, където сиизбрал размера на субтитрите. Най-отгоре се намира.

    Преди около седмица взех един Finlux 16FLX850U. Телевизорчето горе долу става, но не може да плейва български субтитри
    Има проблем с кирилизацията на конкретният модел, има софтуерен "ъпдейт"(по-ранна версия по спомен) при която при задаване на език на субтитрите-руски, излизат на български. Въпроса е,че е времеемко да се "намери" ъпдейта, все пак питай в магазина.
    Трябва ми адаптер за кола на 12V с ТАКЪВ накрайник.
    Би трябвало с твоя модел да върви в комплекта.

    аз имам същия, забелязал ли си, че часовникът "спира" като изключиш телевизора :default (поне на скарт и чинч, на тв не съм го пробвал).
    Сигурно поради този бъг периодично през деня пита дали да изключи, въпреки че всички таймери са изключени, само пестене на енергия е включено, но то само прави екрана по-тъмен, не вярвам да е това причината.
    Изключването по-скоро идва от настройката за автоизключ. - по подразбиране е на 4 часа
    Що се отнася до часовникът той може в конкретният модел да се настройва ръчно, но се актуализира от тунера(цифров или аналогов). Като угасиш угасва и той Не става да се ползва за "будилник". Според инженерите на Вестел идеята зад таймера е да напомня. Ако докато гледаш, забравиш да смениш канала тв-то да го направи. Заложено е на хардуерно ниво. Вярвам, че при следващи разработки ще бъде преосмислено от тях.
    Ако оставим настрана таймера модела е с матрица на LG и има чудесен ъгъл на виждане и цветопредаване+контраст.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #84

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin
    Има настройка за изгледа на плеъра от менюто, където сиизбрал размера на субтитрите. Най-отгоре се намира.
    Сега като каза и го намерих. Доста по-добре е така - зарежда много по-бързо
    Има още едно нещо дето не мога да си го обясня.
    Като дам Info ми излиза информация за канала - TXT за телетекст дали има, DVB-C, че съм на кабел, едно ключе, че канала е кодирам и т.н. Ама има едно I/II - то за какво е. При мен излиза на AXN

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #85

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin
    Изключването по-скоро идва от настройката за автоизключ. - по подразбиране е на 4 часа
    Що се отнася до часовникът той може в конкретният модел да се настройва ръчно, но се актуализира от тунера(цифров или аналогов). Като угасиш угасва и той Не става да се ползва за "будилник". Според инженерите на Вестел идеята зад таймера е да напомня. Ако докато гледаш, забравиш да смениш канала тв-то да го направи. Заложено е на хардуерно ниво. Вярвам, че при следващи разработки ще бъде преосмислено от тях.
    Ако оставим настрана таймера модела е с матрица на LG и има чудесен ъгъл на виждане и цветопредаване+контраст.
    Да, съвършено вярно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #86

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Нямам възможност да пробвам с цифрова кабелна, но подозирам, че е за звука (моно-стерео).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #87

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Е за звука и през ум не ми е минавало, че може да е.
    Оказа се, че на AXN имам звук на български и английски и затова е излизало това I/II.
    Явно бая възможности има в телевизора, ама пусто като не са описани и "гадаем" по форумите.
    10x още веднъж.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #88

    Re: Crown, Elite, Finlux, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Сервизите 100% разполагат с фирмуер - така че пишете им и ги помолете да ви го пратят.
    http://www.finlux.fi/asiakastuki/huolto/huoltopisteet/


    Pioneer Elite Pro-60X5FD
    http://www.highdefjunkies.com/conten...y-Kevin-Miller
    https://www.youtube.com/watch?v=9iCuObcaY2g#ws

    http://www.hdtv.ru/news/industry/112...chayut-3d.html

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #89

    Re: Crown, Elite, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    Колеги, за мое удивление днес видях, че марката Hitachi вече е представена в България. Моля ако някой има информация за това къде се сглобяват въпросните телевизори да бъде така добър да я сподели, благодаря!

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #90

    Re: Crown, Elite, Grundig, Vestel, Funaj, Pioneer, Hitachi, Daewoo, Loewe

    И телевизорите Хитачи са на изчезване като българското кисело мляко и българските обувки

    http://www.investor.bg/news/article/121268/261.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 25 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Vestel спира често.
    От JordanVass във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-12, 09:24
  2. Климатик VESTEL D-9 ADORE/CFRONT
    От hrutka във форум Други марки климатици
    Отговори: 22
    Последно: 16-08-12, 13:17
  3. Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB
    От zezco във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 85
    Последно: 04-05-08, 13:39
  4. помощ за divx субтитри dvd vestel
    От chobi във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-07, 20:54
  5. 21"ТЕЛЕВИЗОРИ NEO И CROWN ДО 190лв. - КОЙ Е ПО НАДЕЖДЕН
    От ERIC във форум Други телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-06-07, 10:44

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе