Страница 14 от 116 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1733
Like Tree386Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #196

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от stanchobs Виж публикацията
    Остана да видя как ще реша и другият си проблем как да спра автоматичното затъмняване при връзка с компютър HDMI.
    Според инфо в нета това се получава когато телевизорът работи в Low Power Mode.

    Когато имаш включен HDR, тази настройка е неактивна. Като спреш HDR-с се активира съответния енергоспестяващ режим, т.е. смяна на режима на работа (picture mode) би трябвало да изключи затъмняването.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    9
    #197

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте. Взех си TCL EP660 и пробвах да гледам филми с флашка. Със субтитри те се справи, но не мога да разбера защо някои филми ги пуска, а други не ги чете. Забелязах, че тези които са в mkv формат тръгват, но снощи тръгна и един в avi. Само един филм до сега е тръгнал в avi или някакъв различен формат от mkv. Имате ли идея защо се получава така и от какво зависи, понеже не знам дали ако ги конвертира няма да разваля качеството.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте. Взех си TCL EP660 и пробвах да гледам филми с флашка. Със субтитри те се справи, но не мога да разбера защо някои филми ги пуска, а други не ги чете. Забелязах, че тези които са в mkv формат тръгват, но снощи тръгна и един в avi. Само един филм до сега е тръгнал в avi или някакъв различен формат от mkv. Имате ли идея защо се получава така и от какво зависи, понеже не знам дали ако ги конвертира няма да разваля качеството

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    27
    #198

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    Според инфо в нета това се получава когато телевизорът работи в Low Power Mode.

    Когато имаш включен HDR, тази настройка е неактивна. Като спреш HDR-с се активира съответния енергоспестяващ режим, т.е. смяна на режима на работа (picture mode) би трябвало да изключи затъмняването.
    На моя телевизор модел няма такава опция за спиране на low power mode. Picture mode или настройките на образа не влияят на това дразнещо за мен явление - автоматично затъмнение. Май ще се наложи да си го ползвам на HDR 30 херца

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #199

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте и за много години. След доста четене тук във форума(както и при избора на предишния ми телевизор) и аз от вчера съм с TCL 50ep660, поради невъзможността ми на този етап да грабна някой ОЛЕД. Взех го от Емаг за 630 лв с тенденцията ако не ми хареса да го върна. Първите ми впечатления са че не е нещо кой знае какво от към картина и наистина менюто му е малко трудно за разбиране. За това моля ако някой тук може да даде някакви примерни настройки за картината. Аз си поиграх малко с настройките и положението се подобри но все още не ми харесва така. Освен това така и не разбрах къде мога да намеря браузър на това чудо или да инсталирам някой друг такъв ако няма наличен.
    cable и troll4o харесват това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #200

    Отговор: TCL телевизори

    Хубаво е,че даваш отзив,но мисля,че ще е по-добре когато говорим за картината да уточним кое точно не ни харесва-контраст(черно),движение,лоши цветове и(или) нещо друго.Също с кой модел сравняваме(какъв тв-р сме ползвали до сега основно,а не в магазина) и на кой оператор и коя платформа гледаме тв-я.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #201

    Отговор: TCL телевизори

    Прав си колега и затова правя следното уточнение. Не ми харесва че някак си стоят размазани лицата на хората когато гледам филм или новини също и при спорт някак си леко замазва. А иначе съм на Vivacom IPTV и сравнявам с предишния ми телевизор Самсунг 46f6500. Освен това не откривам в менюто настройки на HDR-а
    cable одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #202

    Отговор: TCL телевизори

    Значи размазва,на спорт си е ясно,че е трудно,но лицата във филмите не е много нормално.Не знам за кои канали става въпрос.Ако е HBO HD или BTVaction HD не е добре,ако е Нова или някои от AXN -те е повече от очаквано.
    Иначе гледах скоро iptv на VIVACOM и е на много добро ниво за бг оператор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #203

    Отговор: TCL телевизори

    Ами за това става въпрос, че и на HD каналите някак лицата не са очертани а са леко замазани все едно имат ореол.
    cable одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #204

    Отговор: TCL телевизори

    Хубаво е и другите потребители да се изкажат точно по въпроса и всичко за картината.Гледането на филми от външен източник e с по-малко значение,тъй като има доста начини.
    Този пост е редактиран от cable; 04-01-20 в 12:07.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #205

    Отговор: TCL телевизори

    Нов MiniLED телевизор TCL X10 Series: Първият от ново поколение телевизионен дисплей!
    Водещата серия X10 на TCL съчетава директна мини LED подсветка, Quantum Dot, 4K HDR Premium с Dolby Vision и HDR10 + за остри контрасти и безкрайни цветове. Той също така разполага с най-модерната система за Smart TV някога: Android TV с вградена Google Assistant и потребителите могат да имат достъп до съдържанието, което харесват, чрез свободен контрол на ръцете. Mini LED Light Engine на TCL привежда контраст, детайли, реалистично качество на картината и HDR производителност на съвсем ново ниво. С повече от 15 000 ултра тънки светодиоди, разделени на 768 затъмнени зони, серията X10 може да се похвали с ярки бели, дълбоки черни - без хало ефект - и живи детайли за най-добро HDR изпълнение. В допълнение, Quantum Dot носи ненадминати цветове - 100% цветен обем на стандарта DCI-P3 при 1500 нита на яркост - докато родният дисплей от 100Hz осигурява гладко качество на картината при бързо движещи се сцени. Серията X10 също предлага потапящо Dolby Atmos звуково изживяване и аудио качество на кино, благодарение на звуковата лента Onkyo 2.2. И със своя ултра тънък и безрамков метален дизайн, серията X10 е елегантно и трайно произведение, предлагащо най-доброто качество на картината, без да прави компромиси с дизайна.

    https://www.avforums.com/news/tcl-to...ces-2020.16982

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #206

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov Виж публикацията
    Ами за това става въпрос, че и на HD каналите някак лицата не са очертани а са леко замазани все едно имат ореол.
    Колега, това даже не можех точно да си го обясня,защото на никой тв-р не съм го виждал на кабелната на А1,дори и на сателитната Булсат, май(ама там филми почти не гледам).Но, днес гедах един филм на LG B6 от HBO GO и се получи същото нещо.Сетих се ,че не ми е непознато,но не му обръщах много вниманив,защото си мисля,че е от нета.Така,че е добре да провериш на кабелна тв.
    @DV4K
    Това,вече не е много ново.В САЩ същия модел е Q825.Но не оправда очакванията да съперничи на OLED.Може би втория опит от тази година ще е по-успешен:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.02
    Този пост е редактиран от cable; 06-01-20 в 15:57.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #207

    Отговор: TCL телевизори

    @cable, Sorry и благодаря за пояснението. Уж "малки марки", но с големи амбиции, това е добре за промяна в дългата доминация на пазара.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #208

    Отговор: TCL телевизори

    Не са малки.Даже доста големи.Това ,че ние не ги знаем е друг въпрос.По напред в темата го има, ама.Бяха втори по продажби миналата година, сега са трети(май). И първи в САЩ:
    https://tcl.com/eu/en/aboutTCL/the-group.html
    Този пост е редактиран от cable; 06-01-20 в 18:03.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #209

    Отговор: TCL телевизори

    След доста заигравки и множество проби с настройките на картината мисля, че всичко си дойде на мястото. Установих, че качеството на картината просто зависи от предаването, филма или спорта как са заснети, понеже на един канал различните предавания вървят различно. В заключение мога да кажа, че картината си е доста добра и мисля с екстрите които има телевизора в ценовия диапазон до 1000 лв няма много по-добри телевизори. Голям минус е разпиляното меню и трудното откриване на някои приложения и настройки. И още не мога да му открия браузера, както и настройките на HDR.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #210

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov Виж публикацията
    След доста заигравки и множество проби с настройките на картината мисля, че всичко си дойде на мястото. Установих, че качеството на картината просто зависи от предаването, филма или спорта как са заснети, понеже на един канал различните предавания вървят различно. В заключение мога да кажа, че картината си е доста добра и мисля с екстрите които има телевизора в ценовия диапазон до 1000 лв няма много по-добри телевизори. Голям минус е разпиляното меню и трудното откриване на някои приложения и настройки. И още не мога да му открия браузера, както и настройките на HDR.
    Колега , назад в темата е писано как да си инсталираш приложения (браузър).
    Иска малко заигравка и става супер и откъм картина и откъм функционалност. Само че моя е най-евтиния на марката. Мисля да си взема още един за спалнята , само малко по-голям(40-45 инча).

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 116 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе