Страница 26 от 112 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1674

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #376

    Отговор: TCL телевизори

    Снощи ъпдейтнах моя EP660 до v252. Процедурата е елементарна. Ъпдейта се сваля от официалния сайт на TCL Европа в подраздела на всеки модел - https://www.tcl.com/content/tcl-eu-site/en.html . Появиха се някои нови приложения, вече има Amazon Prime и още други. Появи се опция за използване на Alexa. Ъпдейта беше доста голям, над 1GB. Има леки козметични промени в дизайна и цветовете на интерфейса на менютата. В "Home" се появи бутон за изчистване на паметта и "забързване" на работата /голямо чакане докато приключи/. Google асистента работи през T-Cast приложението за смартфон. Преди ъпдейта не работеше, поне при мен. Асистента като цяло е бавен и не съм сигурен, че бих го ползвал, но все пак го има като опция. Най-важното за мен, обаче, е на същото дередже. Стриймването на видеота от смартфона през T-Cast е негледаемо все още. Клиповете забиват стабилно. Как е при вас? Само аз ли го имам този проблем?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #377

    Отговор: TCL телевизори

    Какъв ти е телефона?Можеш ли да пробваш с друг телефон?

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #378

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте,
    Искам да попитам притежателите на TCL EC780 за впечатления от модела. За сега вниманието за покупка ми е насочено към него, но тъй като ще се ползва в осветена всекидневна с гледане на предимно кабелна телевизия, а посочената в спецификациите VA матрица ме навежда на мисълта за лоши ъгли на виждане. Дали ъглите на виждане са толкова лоши или са поносими цветовите изкривявания, които се получават?
    Благодаря, предварително.


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #379

    Отговор: TCL телевизори

    Щом е за осветена стая взимай ips ,в емага sm8200 е на прилична цена.Ec780 е с кофти ъгли на видимост като всяка VA матрица,променя цветовете дори при малък ъгъл.Иначе пък има страхотно черно за тъмна стая.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    51
    #380
    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Не преценявайте на база унгарският емаг.От там гаранция няма,нямат дори регистрирано юридическо лице в България.Не подлежат съответно на нашите закони.Много хора изгоряха така.

    - - - - - - - - - -

    Една хубава новина за собствениците на ЕР660.Новата версия фърмуер v258 работи командата ok google ,която активира гласовите команди и вече не трябва специалното дистанционно за това.
    Здравейте .Ще ви помоля да споделите точно как става гласовото намиране ако сте го тествали, тъй като за целта е нужен микрофон в дистанционното а аз не го виждам.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #381
    Цитат Първоначално публикувано от metodirik Виж публикацията
    Здравейте .Ще ви помоля да споделите точно как става гласовото намиране ако сте го тествали, тъй като за целта е нужен микрофон в дистанционното а аз не го виждам.
    От задната страна на телевизора близо до копчето за включване трябва да има on/off бутонче за микрофона вграден в телевизора.Правите го на on.И ако имате версия на фърмуера v252 или v258,просто казвате ok google и на телевизора излиза google assistant лентата за слушане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #382

    Отговор: TCL телевизори

    След актуализация на EC780 до v252 няма оцветяване на менюто в синьо и червено. Стои само сиво. При вас как е? Иначе ново забелязах почистване на паметта и функцията "ok google".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #383

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Снощи ъпдейтнах моя EP660 до v252. Процедурата е елементарна. Ъпдейта се сваля от официалния сайт на TCL Европа в подраздела на всеки модел - https://www.tcl.com/content/tcl-eu-site/en.html . Появиха се някои нови приложения, вече има Amazon Prime и още други. Появи се опция за използване на Alexa. Ъпдейта беше доста голям, над 1GB. Има леки козметични промени в дизайна и цветовете на интерфейса на менютата. В "Home" се появи бутон за изчистване на паметта и "забързване" на работата /голямо чакане докато приключи/. Google асистента работи през T-Cast приложението за смартфон. Преди ъпдейта не работеше, поне при мен. Асистента като цяло е бавен и не съм сигурен, че бих го ползвал, но все пак го има като опция. Най-важното за мен, обаче, е на същото дередже. Стриймването на видеота от смартфона през T-Cast е негледаемо все още. Клиповете забиват стабилно. Как е при вас? Само аз ли го имам този проблем?
    При мен и след ъпдейта не работи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    От задната страна на телевизора близо до копчето за включване трябва да има on/off бутонче за микрофона вграден в телевизора.Правите го на on.И ако имате версия на фърмуера v252 или v258,просто казвате ok google и на телевизора излиза google assistant лентата за слушане.
    Колега на ЕР660 няма такова бутонче и не намирам v258.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #384
    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov Виж публикацията
    При мен и след ъпдейта не работи.

    - - - - - - - - - -



    Колега на ЕР660 няма такова бутонче и не намирам v258.
    Явно 660 няма вграден микрофон и остава варианта със закупуване на дистанционно,което в алиекспрес е 30лв
    Отностно фърмуерите ето всички излезли до сега -> https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1K5MiRPwuZ1zCZXeu31UBSAKfGQT5AqZa

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #385

    Отговор: TCL телевизори

    Как може да се пооправи само "червеното" на СЕ780? Струва ми се, че малко оранжавее след ъпдейт до v258.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #386
    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Как може да се пооправи само "червеното" на СЕ780? Струва ми се, че малко оранжавее след ъпдейт до v258.
    Всички финни настройки на цветовете до колкото разбрах се правят от 2 point и 20 point менюто,но аз не смея да барам там...все още

  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #387

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от metodirik Виж публикацията
    Здравейте .Ще ви помоля да споделите точно как става гласовото намиране ако сте го тествали, тъй като за целта е нужен микрофон в дистанционното а аз не го виждам.
    Използвай T-Cast приложението за смартфон. То използва неговия микрофон и няма нужда от друго дистанционно.

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    След актуализация на EC780 до v252 няма оцветяване на менюто в синьо и червено. Стои само сиво. При вас как е? Иначе ново забелязах почистване на паметта и функцията "ok google".
    Същата работа е и на EP660. Малко по-горе съм описал по-основните промени, които забелязах.

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov Виж публикацията
    При мен и след ъпдейта не работи...
    Кое не работи?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #388

    Отговор: TCL телевизори

    Не работи Т-cast микрофона. Излиза и иконката и му говоря, но не възприема. С друго приложение, свалено от google play, работи.
    Този пост е редактиран от j_bojkov; 24-02-20 в 16:08.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #389

    Отговор: TCL телевизори

    Не виждам дали има собственик на 65/75'' EP660,но ме интересува следните неща(може и с 55'' ако някой има подобно наблюдение)...
    Става въпрос за гледан на футбол.
    След като погледнах какво се предлага в големи размери по магазините и само за това(за филми съм по-наясно),
    1.Не се вижда значително размазване при гледане на нормална програма.Под ''нормална'' в случая имам впредвид BNT3 ,ефирна,която е sd програма(Svetlio се оказа прав,проверих) .И при 100hz и при 50 hz-те тв-ри.
    Гледах 75''SA7092
    65''SA7100
    65'' Q70
    65''Q60
    70''PH7304
    70''LG7450
    2.Eдинствено размазване видях на Philips-a,но пробата беше с Булсатком и затова сравнението не мисля ,че е стандартно.Затова ограничих заключенията само към ефирната.Не знам Булсат какво правят-компресират или ...те си знаят.
    3.Общата картина обаче беше доста различна.
    На SAMSUNG моделите предаваха по-светло и имаше разлика м/у Q моделите и останалите ,като по-скъпите бяха по-ясни.
    PHILIPSa ми се стори най-зле в това отношение,дори пуснат на друг сигнал.
    LG-то предаваше ясно,но доста тъмно и картината не изглеждаше добре.Цветовете му може би бяха по-естественни,терена беше по-зелен,докато при Sami-та жълтее малко,но не знам на осветление кое би било по-близо до действителността.
    Освен това при по-слабо осветление може би яркостта няма да е от такова значение.Моя OLED има ниска яркост ,но не пречи в нормално осветена стая.В магазина по-тъмните просто като,че ли бяха по-мъгляви.
    Всички тв-ри бяха пуснати в динамичен режим,но без допълнителни настройки.

    Пробвах в rtings сравнение на TCL 6серия 2018 за САЩ(който не е QLED) с Q60 и:
    HDR Real Scene Peak Brightness
    840 cd/m²
    424 cd/m²

    От което излиза,че TCL е с по-голяма яркост на сд(доста учудващо),но не знам доколко EP660 прилича на R617 по този показател.

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Та ,ако някой може да сравни TCL EP660 със споменатите модели и особенно по възможност futbol на BNT3 ефирна,може да даде отзив.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #390

    Отговор: TCL телевизори

    Навсякъде всички съветват да бъдат изключени подобряващите настройки,но при мен при определени настройки телевизора просто прави чудеса.При следните настройки гледах марко поло нетфикс и резултати са поразяващи.Dolby vision-bright,Dynamic contrast-low,Micro dimming-low,gamma+1,color saturation-80,contrast-100,black level-50,black streach-off,sharpnes-4,digital noise reduction-high,gradation clear-high,judder reduction-6.На първи сезон десета серия преди финалната битка когато са край лагерните огньове,невероятни огнени отблясъци по броните и лицата в пълен мрак.Гледедах с отворена уста...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 112 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе