Страница 32 от 112 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1673

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #466

    Отговор: TCL телевизори

    100 hz е предимство при бързо движение,спорт(футбол),мисля и за игри ,но поне на мен това не е интересно.
    Там при движение на камерата и играчите се получават най-различни да ги наречем за опростяване смущения,които са по малки при 100hz....

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #467

    Отговор: TCL телевизори

    Благодаря.
    Къде най-сигурно може да се проверят матриците вложени в конкретен модел?

    Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #468

    Отговор: TCL телевизори


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #469

    Отговор: TCL телевизори

    Panasonic GX800 наистина е добре да се сравнява с TCL.Но когато отидох в технополис и го видях на живо се отказах от него.Ужасно огледален дисплей,всичко се отразява...пък и този My home screen 4.0 ...Иначе по ревютата го хвалят,все пак не всяка 8 битова матрица може да вдигне DCI 93%.Почти wide color gammut !

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #470

    Отговор: TCL телевизори

    Отвратителен стъклен екран!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #471

    Отговор: TCL телевизори

    Я кажете има ли някакъв експлорер, който позволява да се трият файлове от юсб? Пробвах какви ли не-и безплатни, и хакнати и нито един не може.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #472

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Panasonic GX800 наистина е добре да се сравнява с TCL.Но когато отидох в технополис и го видях на живо се отказах от него.Ужасно огледален дисплей,всичко се отразява...пък и този My home screen 4.0 ...Иначе по ревютата го хвалят,все пак не всяка 8 битова матрица може да вдигне DCI 93%.Почти wide color gammut !
    PAN за цветовете не се съмнявам.Имам един в момента среден клас и цветовете му са много естествени,което за мен е най-важното.За GX8xx почти всички казват същото.Дисплея не забелязах в магазина да ми пречат отражения,но не съм се заглеждал.
    Общо взето го дават подобно качестово на EC780,като и цената в момента в Емаг(с gx810) е еднаква за 65'' те.Мисля,че ти след като познаваш добре EC780 можеш по-лесно да забележиш разликите.
    SA ru800x - като малко по-добър за спорт и малко по-зле за филми.
    От 70'' те тук таме хвалят PHLIPSa,ама там не са еднакви матриците,пък и на едно место прочетох,че PHILIPS за ревютата давали само 58'' .На мен лично в магазина не ми хареса много,но прочетох и мнение на клиент,че картината много се подобрявала с нов софруер,което до колкото разбирам е и за TCL.Да не говорим,че в магазините си въртят едни клипове и изобщо не се интересуват кво искат да гледат клиентите,за тв канали от доставчици говоря и ефирна тв-я,а не записи на флашки.
    За LG-то няма нищо
    Този пост е редактиран от cable; 04-04-20 в 21:00.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #473

    Отговор: TCL телевизори

    Въпреки ,че са в един и същ ценови диапазон са много различни,като може би качеството на картината е прилично еднакво.Панасоника няма гласов контрол,няма хромкаст,tcl нама запис на флашка,няма usb3.0.И двата имат фосфорни филмове пред матрицата,еднакво dci-p3,макар да липсва информация за rec 2020 на панасоника предполагам ще е малко по малко от tcl-a.Основната разлика както казах брутално огледалният дисплей на панасоника и липсата на андроид решават спора .

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #474

    Отговор: TCL телевизори

    Мен другите неща освен картината не ме вълнуват много.
    При TCLa освен андроида,мисля има dts и саундбар(все пак).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #475

    Отговор: TCL телевизори

    А някой знае ли как стои въпроса с ШИМ-а при 55EC780?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #476

    Отговор: TCL телевизори

    ЕС780 намира ли се в по-малък диагонал? 40-43 инча?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #477

    Отговор: TCL телевизори

    Не,само 55 и 65.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    А някой знае ли как стои въпроса с ШИМ-а при 55EC780?
    Ми има си според молива.Нали на 0 трябваше да е brightness-а? https://youtu.be/Y5mXT3rJ7jY
    Този пост е редактиран от vakill; 05-04-20 в 11:58.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #478

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Ми има си според молива.Нали на 0 трябваше да е brightness-а? https://youtu.be/Y5mXT3rJ7jY
    Май на 50% е оптималнo. Не съм сигурен доколко този метод е адекватен обаче. Събирам мотивация да избърша паяжините от DSLR-а и да тествам монитора си с него във видео режим. Чета мнения на специалисти по пантофи в Тубата, че като снимаш във видео режим който и да е екран (ТВ, монитор) на slow motion, най-ясно се вижда трептенето, ако има такова. Една от причините да клоня към OLED, който въпреки истерията около прогарянето, искам да използвам за PC монитор и да изхвърля уж нетрептящата Iiyama, дето ми боде очите в момента.
    Този пост е редактиран от meleager; 05-04-20 в 12:57.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #479

    Отговор: TCL телевизори

    Значи не съм тествал правилно.Аз го зададох на 0.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #480

    Отговор: TCL телевизори

    Четейки за ШИМ, попаднах на нещо интересно, за което чувам за първи път. Този образ, който нарича сам себе си професионален калибратор, говори за т. нар. eфект "сапунена опера" (филмите изглеждат така, сякаш са снимани с евтина видео камера). Според него, този ефект е налице с настройките по подразбиране на повечето телевизори - става дума за опцията "заглаждане на движението" (Motion Smoothing). Съответно, ако искате да гледате даден филм, така както биха искали да го видите създателите му, препоръчва се да изключите тази опция. В линка по-горе, специалистът показва как да сторите това при по-популярните марки телевизори. За TCL (в конкретния случай TCL DP648) - тук.
    Този пост е редактиран от meleager; 05-04-20 в 15:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 112 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе