Страница 22 от 112 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 1674

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #316

    Отговор: TCL телевизори

    Какво има да разпознава -задаваш на "дръвчето" (сиреч приемника на Виваком) да подава максималната поддържана от него резолюция - 1080р50 (ако не бъкам) и толкова.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #317

    Отговор: TCL телевизори

    Излиза логото на виваком приемника и пише моля изчакайте да зареди приемника и така остава като забил.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #318

    Отговор: TCL телевизори

    Ако има нещо общо това с тв-ра значи той му предава сигнал за резолюции или квото и да е ,което не ми се вярва....просто....
    Особенно,ако не са зададени у-я през hdmi,аз винаги си ги управлявам отделно,за по-лесно.

    Но какъв да е проблема,ако техниците на Виваком не го знаят,трябваше да дойдат на место да се запознаят,а не да ти казват такива............
    Този пост е редактиран от cable; 10-02-20 в 22:28.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #319

    Отговор: TCL телевизори

    Пробвани са всички резолюции на приемника ,ефект никакъв...

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #320

    Отговор: TCL телевизори

    Пробвай с къв да е друг приемник,ако няма проблеми им кажи да си търсят причините...Може и със стар андроид бокс.
    Според мен резолюцията и забиването няма нищо общо,или поне досега не съм чул такова нещо.
    И ако тв-те им работят само с hd тв-ри,което меко казано ме съмнява,те такива скоро няма да има.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #321

    Отговор: TCL телевизори

    След като виждаш надписа на екрана , то за какъв проблем с резолюция има да говорим... нали все пак виждаш сигнал от СТБ на екрана на тв?

    Ако рестартираш СТБ-то на Виваком пак ли е така - рестарта става със задържане на бутона за включване?

    В настройките на тв за HDMI има ли такава за формата на сигнала и пробвал ли си различните опции?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #322

    Отговор: TCL телевизори

    В настройките на тв за HDMI има ли такава за формата на сигнала и пробвал ли си различните опции?
    Сигурно има,ама това е изходящ сигнал,как да приема от тв-ра?
    оп...помислих,че за бокса говорим.
    Ама квото и да има,как ще забие бокса?
    Може да пробваш на друг вход,въпреки,че и това не е.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #323

    Отговор: TCL телевизори

    Пробвах и на трите hdmi,къде що пише hdr в настройките на тел съм го изключил,нищо не помага.На право съм в шах.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #324

    Отговор: TCL телевизори

    Интересно,звънни им на централата и ги вдигни малко по тревога.Дори и да е от тв-ра пак трябва да им е ясен проблема,защото сигнал имаш,щом ти показва каво пише на бокса.Просто бокса си забива,и трябва да кажат защо.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #325

    Отговор: TCL телевизори

    Забива защото е дръвче китайче срещнало друго китайче - те и с другите модели/марки тв вкарват грешки , а тука няма да се учудя ако и някоя команда от дистанционните съвпада.
    Тъкмо имаш повод да ти го сменят с новите им СТБ - звъни на Виваком и заяви проблем да идват да го сменят това дръвче.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #326

    Отговор: TCL телевизори

    Забива защото е дръвче китайче срещнало друго китайче - те и с другите модели/марки тв вкарват грешки , а тука няма да се учудя ако и някоя команда от дистанционните съвпада.
    Аз пък доста бих се зачудил.Не,че това което си написал е невъзможно,ама дори и да съвпада,това дистанционно някой трабва да го натиска за да прави проблеми.Ако си стои на масата....
    При включен тв-р ,включваш бокса без да пипаш тв-ра и....как става грешката(от дистанционото)?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #327

    Отговор: TCL телевизори

    По HDMI си вкарват грешни команди и шашкат "умните" тв и по някое време нещо спира да работи или поне не както трябва - проблема си е отдавна - оправя се след рестарт на тв .
    Май сега Вивакомското недоразумение е срещнало достоен противник и се е ошашкало то
    Донякъде помага и по-добър HDMI кабел, така че може да пробва и с друг кабел дали ще има проблеми.
    Най-добре се решава проблема със смяна - новите им СТБ са по-добри ... поне такива са отзивите.

    п.п. Относно съвпадението - дълго време си управлявах стария медиен плеър (Егриит) с дистанционното ... управляващо ЛЕД лента - китайска му работа.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 10-02-20 в 23:48.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #328

    Отговор: TCL телевизори

    Не знам как се е ошашкало,ама когато на тези които им плащат за това и не им се мисли,а го пращат за зелен хайвер....
    Няма да допълвам,може би в темата ''спасението на България'' в дъра бъра ще познаят по-добре.
    Няма да повтарям и истински случки как се отнасят хората,въпречки че настройването на тв-р не им е работата.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #329

    Отговор: TCL телевизори

    Драмата приключи виваком ми взеха 60лв за нов приемник модел Q11 и вече имам телевизия.Благодаря за помоща Светльо.Случайно да знаете от къде да изключа soup opera effect-а?

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #330

    Отговор: TCL телевизори

    Честито.И какво беше заключението.Доколкото разбирам няма нищо общо с тв-ра,както се и очакваше.
    Един приятел скоро сключи договор и е с 3 приемника от новите и не каза да са му искали пари........
    Този пост е редактиран от cable; 11-02-20 в 17:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 112 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе