Страница 23 от 112 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1673

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #331

    Отговор: TCL телевизори

    Вероятно някоя от опциите за движение - не съм им преглеждал менютата, но ако са като на Сони/Андроид моделите би трябвало да е там.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #332

    Отговор: TCL телевизори

    Само за нови клиенти са безплатни,за настоящи плащаш 60лв за да го подменят.Не е проблема в телевизора,а в старите им приемници..

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #333

    Отговор: TCL телевизори

    Там е един от проблемите.Другият е,че даже ги мързи да си помислят,да не говорим,че още вчера трябваше да дойдат с другия приемник,поне да пробват.И хората даже се замислят дали да сменят тв-ра.Въпреки,че ако се замислим разлика м/у ''китайско дърво'' и hakuro nishiki едва ли има.Ако не от тази година,поне от другата всичко що е led матрица ще е от Китай,а OLED от LG.
    Разбира се нищо не е завинаги.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #334

    Отговор: TCL телевизори

    Продължава моето търсене на лесен и удобен начин за гледане на филми и сериали, свалени от нета или иначе казано "пиратстване". Свалих и инсталирах Serviio. Работи коректно и телевизора плейва съдържание директно от хард диска на лаптопа. Да, ама не баш. Оказва се, че вградения плеър на телевизора май е доста "тъп" и не може да се разбере с повечето от файловете (с филми). Най-вече не иска да подкара звука. Казва, че не поддържа аудио формата. Знам, че могат да се ползват други плеъри, които да се свалят отделно. Можете ли да препоръчате такива плеъри? Те дали биха работили със Serviio или когато телевизора е в такъв "режим", на DLNA връзка, плейва всичко само с оригиналния плейър?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #335

    Отговор: TCL телевизори

    Намерих опцията за махане на опера ефекта ,казва се jugger и не е просто on/off,а има възможности от 0 до 10 да променяш плавността според твоите предпочитания.На мен 2 ми пасна перфектно.Днес гледах Маугли в нетфикс и dolby vision-a се активира.В настройките на телевизора излязоха куп нови опции.Страшен кеф !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #336

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте ,имам два телевизора tcl :40es 560 и 43er660 .На първия гледам тв през едно приложение uni tv ,сега пробвам на втория и като отворя приложението ,зарежда списък с програмите и дотам ,избраната програма не тръгва а изписва лош сигнал ,при условие ,че интернета е с Лан кабел ?!? Някой има ли идея ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #337

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Намерих опцията за махане на опера ефекта ,казва се jugger и не е просто on/off,а има възможности от 0 до 10 да променяш плавността според твоите предпочитания.На мен 2 ми пасна перфектно.Днес гледах Маугли в нетфикс и dolby vision-a се активира.В настройките на телевизора излязоха куп нови опции.Страшен кеф !
    Как по точно се активира този Dolby Vision? Пробвах със същия филм през Netflix, но никакви допълнителни опции не ми излязоха в настройките. Да попитам и за този "опера" ефект. Аз такова "jugger" не намирам.И какво по-точно прави?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #338

    Отговор: TCL телевизори

    Dolby vision се активира автоматично когато провери дали телевизора има тези възможности ,до колкото знам трябва да е поне 350 нита яркост т.е.ако си с ep660 трудна работа.Soup opera ефекта е поради наслагване софтуерно на допълнителни кадри картината изглежда гладка и жива.За такива 40+ като мен свикнали на 20 херца филми цял живот това е доста не естесвено и трудно за възприемане макар картината да е в пъти пъти по добра от всичко което съм гледал до сега.Jugger опцията ти дава възможност да избереш ниво на плавност на изображението т.е.ръчно да скапеш иначе перфектната картина само заради факта ,че не си свикнал с това.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #339

    Отговор: TCL телевизори

    EP660 не поддържа Dolby Vision

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #340
    Ако не си със v252 фърмуер направи ъпдейт.
    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Ползвали ли сте DLNA конекция? Много е удобно да се гледат филми директно от хард диска на лаптоп/компютър без да има нужда от кабели и преносими памети. Имате ли успех? С какъв софтуер?


    И аз имах подобни подозрения, но след последния тест - отпаднаха. Снимах клип на 1080p и 30fps, резултата е същия - клипа е не гледаем. Дори не съм пробвал да пусна нещо, заснето на 4К. Едва ли има смисъл.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #341

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Dolby vision се активира автоматично когато провери дали телевизора има тези възможности ,до колкото знам трябва да е поне 350 нита яркост т.е.ако си с ep660 трудна работа.Soup opera ефекта е поради наслагване софтуерно на допълнителни кадри картината изглежда гладка и жива.За такива 40+ като мен свикнали на 20 херца филми цял живот това е доста не естесвено и трудно за възприемане макар картината да е в пъти пъти по добра от всичко което съм гледал до сега.Jugger опцията ти дава възможност да избереш ниво на плавност на изображението т.е.ръчно да скапеш иначе перфектната картина само заради факта ,че не си свикнал с това.
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    EP660 не поддържа Dolby Vision
    Сега видях, че моя /EP660/ не поддържа Dolby Vision. Вчера гледах в сайта им и мога да се закълна, че в спецификациите видях и Dolby Vision. Сигурно съм сънувал нещо. Много съм любопитен каква ще е разликата при двата телевизора и един и същи сигнал, сложени един до друг, с и без Dolby Vision. Защо ли имам чувството, че няма да е кой знае какво... Благодаря за разяснението на "soup opera" ефекта. Аз не намирам в настройките опция "Jugger". Може би я нямам? Къде се намира при теб?

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Ако не си със v252 фърмуер направи ъпдейт.
    Това по повод на кое? Че не мога да стриймвам нормално видеотата от телефона на телевизора ли? Как е при теб? Не съм сигурен дали съм с версия v252. Трябва да проверя. А и не знам как се ъпдейтва още. Те не трябва ли да идват OTA ъпдейтите при тези телевизори?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #342
    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Сега видях, че моя /EP660/ не поддържа Dolby Vision. Вчера гледах в сайта им и мога да се закълна, че в спецификациите видях и Dolby Vision. Сигурно съм сънувал нещо. Много съм любопитен каква ще е разликата при двата телевизора и един и същи сигнал, сложени един до друг, с и без Dolby Vision. Защо ли имам чувството, че няма да е кой знае какво... Благодаря за разяснението на "soup opera" ефекта. Аз не намирам в настройките опция "Jugger". Може би я нямам? Къде се намира при теб?


    Това по повод на кое? Че не мога да стриймвам нормално видеотата от телефона на телевизора ли? Как е при теб? Не съм сигурен дали съм с версия v252. Трябва да проверя. А и не знам как се ъпдейтва още. Те не трябва ли да идват OTA ъпдейтите при тези телевизори?
    Jugger се намира на picture-motion-clarity-jugger.Би трябвало да го имаш,всички телевизори го имат.
    Моят го купих с тази най новата версия,но може да се ъпдейтва автоматчно,както и ръчно с флашка.Сваляш фърмуера от tcl.com/eu мяташ на флашка.Гасиш телевизора,слагаш флашката и го пускаш от бутона/не от дистанционното/като задържаш копчето.И той сам се флашва,но не гаси телевизора и не махай флашката докато свърши.
    Скоро ще има и v258 която се очаква да оправи бъга с долби атмос при нетфикс понеже не тръгва/иначе от флашка си работи/.За сега доколкото разбрах е пуснат само в Унгария за тест.
    П.п.Аз си гледам от да плеара от телефона на телевизора перфектно.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    9
    #343

    Отговор: TCL телевизори

    А изтегления файл, трябва ли да се разархивира , преди да се качи на флашката ?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #344
    Цитат Първоначално публикувано от Dejko Виж публикацията
    А изтегления файл, трябва ли да се разархивира , преди да се качи на флашката ?
    Идея си нямам.

  18. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #345

    Отговор: TCL телевизори

    Разархивира се да. Архив няма как да се прочете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 112 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе