Страница 27 от 112 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1674

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    7
    #391

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте, възможно ли е на TCL EP660 да се инсталира торент клиент и да сваля филми на флашка или външен хард включен в usb-то му?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #392
    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    ...телевизора просто прави чудеса...
    Тази марка взе да ми става доста интересна. Бихте ли ми казал модела на телевизора, за който става въпрос?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #393
    Цитат Първоначално публикувано от iwan33 Виж публикацията
    Тази марка взе да ми става доста интересна. Бихте ли ми казал модела на телевизора, за който става въпрос?
    EC780

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    6
    #394
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не виждам дали има собственик на 65/75'' EP660,но ме интересува следните неща(може и с 55'' ако някой има подобно наблюдение)...
    Става въпрос за гледан на футбол.
    След като погледнах какво се предлага в големи размери по магазините и само за това(за филми съм по-наясно),
    1.Не се вижда значително размазване при гледане на нормална програма.Под ''нормална'' в случая имам впредвид BNT3 ,ефирна,която е sd програма(Svetlio се оказа прав,проверих) .И при 100hz и при 50 hz-те тв-ри.
    Гледах 75''SA7092
    65''SA7100
    65'' Q70
    65''Q60
    70''PH7304
    70''LG7450
    2.Eдинствено размазване видях на Philips-a,но пробата беше с Булсатком и затова сравнението не мисля ,че е стандартно.Затова ограничих заключенията само към ефирната.Не знам Булсат какво правят-компресират или ...те си знаят.
    3.Общата картина обаче беше доста различна.
    На SAMSUNG моделите предаваха по-светло и имаше разлика м/у Q моделите и останалите ,като по-скъпите бяха по-ясни.
    PHILIPSa ми се стори най-зле в това отношение,дори пуснат на друг сигнал.
    LG-то предаваше ясно,но доста тъмно и картината не изглеждаше добре.Цветовете му може би бяха по-естественни,терена беше по-зелен,докато при Sami-та жълтее малко,но не знам на осветление кое би било по-близо до действителността.
    Освен това при по-слабо осветление може би яркостта няма да е от такова значение.Моя OLED има ниска яркост ,но не пречи в нормално осветена стая.В магазина по-тъмните просто като,че ли бяха по-мъгляви.
    Всички тв-ри бяха пуснати в динамичен режим,но без допълнителни настройки.

    Пробвах в rtings сравнение на TCL 6серия 2018 за САЩ(който не е QLED) с Q60 и:
    HDR Real Scene Peak Brightness
    840 cd/m²
    424 cd/m²

    От което излиза,че TCL е с по-голяма яркост на сд(доста учудващо),но не знам доколко EP660 прилича на R617 по този показател.

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Та ,ако някой може да сравни TCL EP660 със споменатите модели и особенно по възможност futbol на BNT3 ефирна,може да даде отзив.
    Супер е сега гледам Интер Лудогорец и реших да ти отговоря единствено ми липсва функция за интерпотация на движението но след апдейта до 252 определено движенията са по плавни

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #395

    Отговор: TCL телевизори

    Super ,но не помня вече кой кой модел има,колко инча,на кой оператор,коя платформа?

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    6
    #396
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Super ,но не помня вече кой кой модел има,колко инча,на кой оператор,коя платформа?
    50ep660 Iptv от местната кабеларка

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #397

    Отговор: TCL телевизори

    Имах 55EP660. Гледах го на iptv на Виваком и беше с fw172. С уговорката, че не разбирам много от настройки, само с информация от нета, картината по време на мач не можа да ме удовлетвори. Дразнеше ме замазването при бързи сцени. Не ми хареса и при тъмни сцени. Но за цената и за не много претенциозни е добре.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    6
    #398
    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Имах 55EP660. Гледах го на iptv на Виваком и беше с fw172. С уговорката, че не разбирам много от настройки, само с информация от нета, картината по време на мач не можа да ме удовлетвори. Дразнеше ме замазването при бързи сцени. Не ми хареса и при тъмни сцени. Но за цената и за не много претенциозни е добре.
    Разбирам за какво говориш за това споменах апдейта до 252 но пак ми липсва опция за Jugger в тъмните с сцени е добре за мен високия контрас посволява да не губиш детаили въпреки ниската яркост при v252 има и степени вече на динамичния контраст и micro diming има ниско и високо не само on ,off тия 50 инча за под 600лв. с широка цветова гама е супер
    е да това затъмняване при лека осветеност на моменти се показва мисля че се влиае от черно стреч настройката или динамична подсветка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #399

    Отговор: TCL телевизори

    Аз съм с най-малкия 32ES560 в кухнята и не намирам v.252. Китайците дали имат changelog или обявени някъде EOL модели?

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    6
    #400
    Цитат Първоначално публикувано от freakobg Виж публикацията
    Аз съм с най-малкия 32ES560 в кухнята и не намирам v.252. Китайците дали имат changelog или обявени някъде EOL модели?
    Да бе на тия къде им отидеха firmware ,секция download от сайта я няма въобще нещо човъркат явно.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #401

    Отговор: TCL телевизори


  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #402

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Имах 55EP660. Гледах го на iptv на Виваком и беше с fw172. С уговорката, че не разбирам много от настройки, само с информация от нета, картината по време на мач не можа да ме удовлетвори. Дразнеше ме замазването при бързи сцени. Не ми хареса и при тъмни сцени. Но за цената и за не много претенциозни е добре.
    Аз не знаех, че си имал и EP660. Как ще го сравниш с EC780? Би бил най-обективен, като се има предвид, че си ги имал и двата. Говоря само за картината и начина на работа. Звука е ясен и не ме интересува... Това "замазване" сякаш не съм го усетил. Само на спорт ли е било?. Аз футбол не гледам изобщо, спорт също не много. Сякаш усещам леееко насичане на картината на места с по-бързо движение. Някак не толкова плавно е. Май ти обясняваше за Jugger настройка, но на EP660 я няма. Аз поне не я намерих. Не знам дали тя има общо в случай, но май това трябва да е. А при тъмните сцени какво не ти хареса? Аз мисля, че се спрява повече от прекрасно с черното. Още повече като се има предвид цената...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #403

    Отговор: TCL телевизори

    Мога да кажа, че ЕР660 напълно отговаря на цена - качество. Просто ме дразнеше на някои сцени, особено футбол. Не намирам коренна разлика с ЕС780 на каналите, които гледам, но има много повече възможност за настройки на картината, които явно не мога да направя като хората. И двата модела са много добри, просто всеки трябва да реши какво ще се гледа преимуществено на тях.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #404

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    . Просто ме дразнеше на някои сцени, особено футбол. .
    И аз преди се заблуждавах , че ТВ е най-важния фактор при гледане на спорт и бързи сцени. След като от няколко месеца чета формуми за подходящ ТВ за спорт попаднах на инфо, което реших да пробвам. Футбол и тенис вече гледам само в HD 50FPS- HD720p или FHD1080p. 47" LCD на 6 години 50hz TruMotion изключен картината е ОК. При FHD 25fps има замазване - при тенис е най-забелижимо. 50fps дори при тениса замазването е едва забелижимо, при футбол, хокей - няма. Начинът по-който сравнявате ТВ-та поставени в различни условия е все едно да сравнявавате ябълка и диня.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #405

    Отговор: TCL телевизори

    FHD 25fps се използва само при филми!
    Ако си с външен box, неговите характеристики също са от голямо значение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 112 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе