Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

ТВ за стриим на радио

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #1

    ТВ за стриим на радио

    Кажете някой мнение за моделите предлагани в момента от НЕО у нас. Гледам са на добри цени...
    Имат 4К не лоши модели.
    Интересува ме и друго, някой пробвал ли е да стриимва радио пред тях? Дали би вършили работа за това?
    Какво бихте препоръчали за стриим което да върши работа и да плейва всички радиа от тези у нас?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    .........
    Интересува ме и друго, някой пробвал ли е да стриимва радио пред тях? Дали би вършили работа за това?
    Какво бихте препоръчали за стриим което да върши работа и да плейва всички радиа от тези у нас?
    Я пак обясни какво искаш да стриймваш или какво да плейваш? Наясно ли си въобще за смисъла на тези понятия?
    Ако телевизора има вграден тунер за ефирно или кабелно приемане на радио, правиш си търсене, настройваш си съответните станции и слушаш. Ако няма - намираш си тунер (или си купуваш за няколко долара от китайците един тунер), вкючваш го към аудио входа на телевизора и слушаш. Това е цялата философия.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #3

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Не съм се изказал правилно. Жела я да плейвам радио през интернет което е стриимнато някъде от някой си.
    Точно за това питам, някой дали разполага с ТВ от марката които се продават в момента. Повечето са с еднакви хардуерна конфигурация като възможности. В момента на пазара у нас дори модели на Самсунг по 600-700лв не съм видял да имат такава функция за приемане на радио. После тука не говорим за един вид тунер с възможности за ловене на радиа които са през ФМ или някога ДАБ+. Говорим за съвсем друго, именно за плейване през ЛАН. Тоест през интернет. За това не съм запознат как точно става. От какво зависи какво точно ще може и кои радиа? Да кажем на комп се отварят през браузър в някой си сайт някъде... на андроид се отварят с програми в които няма всички радиа. При ТВ как ще е? Търся начин със заложен софтуер които да е специализиран за това и да се смеят максимално бързо както и да излизат в табличен вид. Тоест неща като списък с ТВ канали.
    Реално нали има радиа и ресивъри които плейват през нета директно. Там има ли представа някой как е положението? Те със какъв софтуер работят, към кого се свързват и през какъв сървър? Все пак това което е заложено в тях, как знае кой стрииминг е актуален и къде има такива за да ги намери като позиция? Тоест тука може би идва основата на въпроса ми, че такъв вид техника именно предназначена за плеъване на он лайн радиа, на какъв принцип работи и не комуникира ли с конкретен адрес строго насочен за такъв вид дейност?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Това вече е съвсем друго!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #5

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Дано намерим добро решение
    Не съм се занимавал с това, освен с професионална техника по радио кулите.
    Тука не говорим за тава. Целта е домашно да се ползва.
    На първо място беше ми идеята за нов ТВ който да има тази възможност.
    Ако не някое домашно кино ( не знам при тези разполагащи с ЛАН порт дали ще стане) знам че са за ъпдейт и за плеъване от тубата, но за друго едва ли.
    Изобщо не ми е ясно принципа на действие към кой се свързва, как го намира... все пак говорим за самостоятелен уред, без монитор или аз да му задавам от къде да плеъва. Тоест целта е да работи като самостоятелен ресивър.
    Кои радиа ще плеъва, чужди, Бг... нека наже някой.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #6

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Повечето съвремени ресийвъри имат тази функция. А да си пускаш радио на телевизор не е удачно поради слабите аудио възможности на повечето от тях.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #7

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    За аудио възможнистр няма проблем. Ако е крайно сле ще изпо.вам външен ДАК.
    Ресивърите не искам, понеже повечето не покриват изискванията ми като звучене, а 2000лв за ресивър няма да дам. Не защото са много, а защото са не оправдани като цена спремо качества.
    Най- ме устройва някое домашно кино, но не знам дали могат.
    Ако не, някое от предлаганите китайски радиа в опция за он лайн радио, също е вариант. Проблема обаче е, че никой не каза принципа на действие, дали ресивър или кино, радио или тв... все тая, искам да знам с къде точно се свързва. Как мога да проверя, на конкретния сървър какво има като радиа? Предполагам това е конкретен адрес който е зададен в софтуера на всички тези компоненти предлагащи такъв вид плейване. На това място как мога да разбера кои радиа от нашите и кои от чуждите има? Предлагам е световен.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Няма как да разбереш къде се свърза без да дъмпиш мрежата и да видиш ресийвъра с кой IP адрес си "говори". Поне ресийвърите които съм виждал не са искали доброволно да споделят през менюто. Колкото до телевизор в посоченият бюджет ....едва ли ще има интернет радио. Ще е радостно ако има някакви смарт наченки и приложение от типа на Spotify.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #9

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Смарт са ТВ-тата но не виждам никъде опция за радио.
    Сега точно това питах, въпросният адрес не искам да видя ИП, просто искам да знам каква е гаранцията че ако купя даден уред с опция за интернет радио, то ще може да плейне всичко от това което има у нас? Все пак нали някой трябва да му зададе кои адреси да вижда.
    Именно за да излизат тия радиа в менюто му, нали трябва да ги види. То как разбира да ги търси след като всяко радио е качено някъде си под някакъв си адрес и тн.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #10

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    В някой модели Смарт тв на Lg има Spotify


    Отправлено с моего iPad используя Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #11

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Какво точно представлява това нещо, отделно не казахте каква е гаранцията, че след като се закупи уред поддържащ да плейва радио през интернет, ще може да свири всичко у нас и изобщо как да разбера какво ще свири?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #12

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Ами каквото има качено в програми за стрийм на радио. За моя Samsung ма десетки такива програми , някои със хиляди радиостанции от цял свят. Зависи какъв е телевизора и какви апове има за него.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #13

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Не говорим за допълнителни приложения които да се инсталират. Казах ако купя плеър, ресивър, радио, каквото и да е още то което да има опция за радио през интернет, от къде да знам то какво ще поддържа и ще слушам на него? Там няма какво да се инсталира.
    Тези всичките нали работят с един хост? Предполагам поне аз?

    За ТВ, някой да каже, може ли ад се сваля директно музика на УСБ през смарт ТВ? Тоест да се познае УСБ-то като допълнителна памет в която да може да се записва а не само да чете. Отделно като се щракне на даден файл който да кажем под уин се сваля, на ТВ -то какво е ще стане?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #14

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Един елементарен компютър , свързан с нета , ще ти свърши 100 пъти по-добра работа за всичко това , което искаш , отколкото телевизори , ресийвъри и други. Отделно , че трудно връзвам , какво точно искаш. Явно понятията за смарт ТВ-та и другите "цифрови" устройства са ти доста объркани. Няма ТВ което да сваля нещо на USB , дори да запишеш някой филм , ще можеш да го възпроизведеш само и единствено на ТВ което го е записало.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #15

    Отговор: ТВ за стриим на радио

    Нямам желание да ползвам ПЦ за аудио цели поради други причини. Трябва ми нещо което да си е предвидено конкретно за тази цел без да зарежда софт да пускам програми и тн. Щрак бутона и свири директно казано.
    Понятията за нищо не са ми объркани а просто не ясни възможностите на някои уреди. Защо да няма такъв вид ТВ, ако познава флашката като допълнителен диск, защо да не може? Никой не знае какво има заложено в софтуера на дадения ТВ, нали? Това може да се кажи само с тест, ако има някой.
    В крайна сметка, никой до момента не каза, конкретно по какъв начин и с какъв хост се свързва ресивър или радио което е направено да се слуша през интернет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за стриим от PC към плеар
    От SPaun във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-11, 12:07
  2. радио или блутут
    От dufo във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-10, 21:17
  3. Интернет радио
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-09, 09:58
  4. радио по LAN
    От Araiz във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 17-03-05, 00:03
  5. Радио по LAN?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-05, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе