Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57
Like Tree19Одобрявам

Daewoo телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #46

    Отговор: Daewoo телевизори

    Благодаря отново!
    Май ще пропусна тв, производство на Vestel.
    Дали няма някакъв метод за заобикаляне на това ограничение за NTFS?
    Не знам да има платен лиценз за файловите системи. За мен не е логично да не се поддържат файлове, по-големи от 4GB.
    Освен антипиратска защита, но пък точно от Vestel? Дори Sony, които имат филмови компании поддържат NTFS.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #47

    Отговор: Daewoo телевизори

    Защо държиш толкова на ntfs? Нали има и андроид, който би улеснил стриймване по други канали? Не отричам факта, че липсата на нтфс е брутална тъпотия.

    Разрових се в турския сайт на Вестел и най-евтиният им 50" 4к тв е някакъв модел U9600, който си поддържа абсолютно всичко, включително Dolby Vision и hdr10. Но струва 1000 лв наши пари.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 25-01-23 в 13:30.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #48

    Отговор: Daewoo телевизори

    Гледането от флашка е един вид отживелица и може би затова не се подържа. Затова пък можеш директно торенти да гледаш без да ги сваляш. Или ако имаш рутер с юсб си връзваш хард и си ти

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #49

    Отговор: Daewoo телевизори

    На мястото, където ще бъде телевизора (повече от 43" не е нужен) има "лек" проблем с нета. Ограничен е по обем и скорост, и предпочитам да подготвя нещата предварително на външен носител.
    Дали USB е отживелица не мога да кажа със сигурност, но всички други марки и не-марки го поддържат.

    Така, нещата пак опират до пари и лицензи от Google! Оправдават се с ограничения в Android 11!!!
    Защо ли не ме учудва?
    Пост #7 тук:
    VESTEL Android TV USB диск форматиране FAT32 NTFS БЕЗ поддръжка | Форум за препоръки (tavsiyeforumu-com.translate.goog)
    "Купих телевизор Vestel 9090 преди 15 дни. Включих usb, но ги пробвах всички (NTFS, exFat) без резултат. Вижда само Fat32. Подадох жалба във Vestele. Обадиха ми се от техническата част на завод Маниса. Те заявиха, че проблемът не е в телевизора, идва с версията на Andriod11 и е изцяло свързан с лицензите на Google. Не знаят дали ще се отвори. Накратко, Goole може да го отвори, ако иска, или не. Така е, приятели."
    Има някакво външно приложение, но не разбрах кое е и дали успешно са се справили.

    Човекът е направил клип по въпроса, но разбирам 10-тина думи, които ползваме и на български:
    Vestel Televizyon NTFS Sorunu ve Tüketici Şikayeti - YouTube
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 25-01-23 в 15:18.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #50

    Отговор: Daewoo телевизори

    Глупости, Андроид-а няма отношение към тая поддръжка - някаква тяхна си (на Вестел) простотия ще да е ... еле пък за exFAT

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #51

    Отговор: Daewoo телевизори

    Android по принцип не поддържа NTFS. Бях забравил този факт до преди малко.
    Има "официално" решение с външен app, но заема системни ресурси, и е платен, разбира се:
    Paragon Software Releases NTFS USB Plugin for Android TV: Easily View Large 4K and HD Videos from External Storage Using Any File System Format
    За няколко $ повече е циганията:
    Microsoft exFAT/NTFS for Android | Paragon Software (paragon-software.com)

  8.  
     
  9. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #52

    Отговор: Daewoo телевизори

    Това е - взех Toshiba-та. Учудващо добър образ. Ярки цветове, дълбочина на картината, Не, че и Daewoo-то беше лошо, но на този повече ми хареса картината. Като звук бива, но е на светлинни години след Philips PF9960.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #53

    Отговор: Daewoo телевизори

    Честито и със здраве да го ползвате!

    Поразрови го малко и ако имаш желание, напиши как е откъм поддръжка на видео и аудио кодеци, субтитри, настройки и т.н.
    vdsvicky одобрява това.

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #54

    Отговор: Daewoo телевизори

    Ще пиша със сигурност, но вече ще е в раздела на Toshiba, щото не е редно да е тук, след като не е Daewoo.
    Иначе като първо впечатление съм очарован. Принципно търсех този: Toshiba 50QA4C63DG, цената му ме възпря - над 1200 лв. Перфектен ТВ с разкошно изображение. Затова се спрях на Toshiba 50QA4263DG. Тепърва ще си играем с настройките и с приложенията. Даже днес го взех и без да го проверя и чрез флашка, щото просто я забравих. Дано всичко е наред, защото не ми е приятно да изневерявам на Philips. Но определено картината му е 100 пъти по-добра от Philips 50PUS6203. Приятелчето ми каза, че матрицата му била Samsung, но нещо не вярвам. Каквото - такова.
    Като го разцъкам и видя какви са му възможностите, ще уведомя в този раздел с препратка към Toshiba раздела. Всяко споделяне на информация е ценно измежду нас, че да няма преебушки.
    Gena_bs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #55

    Отговор: Daewoo телевизори

    Gena_bs
    маймуните от Гугъл направиха OS за мобилни устройства, която наложиха на съвсем друг тип устройства....а причинагта за липса на NTFS е
    В дебат относно exFAT срещу NTFS срещу FAT32, NTFS е най-добрият формат за устройства за съхранение с операционна система Windows. Въпреки това exFAT е най-добрият за преносими устройства за съхранение поради по-ефективното управление на мощността и паметта . Освен това ви позволява да използвате устройство за съхранение както на Windows, така и на macOS.

    https://www.quora.com/Why-is-NTFS-no...ort-on-Android
    NTFS, собствената файлова система на Microsoft, не се поддържа в Android , защото е върху ядрото на Linux с ext3, файлова система с отворен код. Linux може да използва ntfs3g, драйвер за обратно инженерство за четене/запис на файловата система на Microsoft.

    https://www.transcend-info.com/support/faq-897
    Android не поддържа NTFS файлова система . Ако SD картата или USB флаш устройството, които поставяте, са с файлова система NTFS, те няма да се поддържат от вашето устройство с Android. Android поддържа файлова система FAT32/Ext3/Ext4.

    https://www.alphr.com/ntfs-android/
    За да активирате NTFS достъп на вашето Android устройство без root достъп, първо ще трябва да изтеглите Total Commander, както и USB плъгин за Total Commander (Paragon UMS). Total Commander е безплатен, но USB плъгинът струва $10. След това трябва да свържете своя USB OTG кабел към телефона си.

    https://techzillo.com/how-to-enable-...-your-android/
    Gena_bs одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #56

    Отговор: Daewoo телевизори

    Благодаря h2!
    Аз вече се разрових и тук или в другата тема за избор UHD ги написах линковете към двата софта.
    Нямам си идея колко струват индустриалните лицензи за този или подобен software да се вгради в Android firmware на Vestel.
    Но е факт, че при Sony и Philips се поддържа NTFS. Не знам за другите по-известни марки като TCL как е, но е много вероятно само Vestel шаситата да имат това ограничение. Не знам дали не е свързано с някакво ограничение на процесорите, но не вярвам да е така.
    Най-вероятно става въпрос за пари, отново!

    Язък, както се казва на чист български, за модерните технологии и комплекса в Маниса!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 26-01-23 в 22:10.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #57

    Отговор: Daewoo телевизори

    Няма как да няма компромиси. Когато го взех Деуто, най-близките по цена невестелски qled бяха с около 400 лв. отгоре.
    За мен цветове, яркост, контраст, ъгли на гледане са доста добри. Ясно е, че все от някъде идва тази ниска цена. 10 долара на примерно (нямам представа колко точно е) 200 долара, на която го вземат от тях вносителите, хич не е малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Daewoo DSB-F1281ELH-V
    От Dimitar4321 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-16, 19:44
  2. DAEWOO DLT - L2
    От cecko24 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-08, 08:42
  3. Сервизно за tv Daewoo
    От airclima във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-07, 13:30
  4. DVD DAEWOO DV2000S
    От kire* във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-07, 13:06
  5. DVD DAEWOO dv 700s
    От durex във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 14-08-06, 22:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе