Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос за телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #1

    Въпрос за телевизори

    Здравейте,



    наканил съм се да си купувам нов телевизор. Държа да е 100 Hz. Забелязвам обаче различни характеристики - 100 Hz Digital Scan, 100 Hz Super Digital Scan и 100 Hz Progressive Scan. Моля, ако някои има представа, да обясни каква точно е разликата между тези 3 вида и кое е по-добро?

    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    Въпрос за телевизори

    Цените на тия три вида телевизори подсказват ли, че някоя от тези технологии е по-добра от другите?

    Според мен трябва да заложиш на телевизор с прогресивна развивка, но от имената на другите две технологии не става ясно дали те сканират презредово или също прогресивно.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #3

    Въпрос за телевизори

    Здравей и на теб!



    Според мен 100 Hz, Digital Scan (и Super Digital Scan, за която нямам информация) са технологии, които целят да не се забелязва "трепкането" на картината, като четат и запомнят в паметта по различен начин двата полукадъра и се използват съвместно за по-стабилна картина (т.е. по определение те би трябвало да се разглеждат към презредовото сканиране, макар че формулировката ми не е много коректна).

    Изборът, мисля, не е от огромно значение на фона на другите характеристики на един телевизионен приемник.



    Също по мое мнение 100 Hz Progressive scan трябва да се разглежда отделно - 100 Hz + Progressive scan, т.е. Progressive scan е отделна характеристика от 100 Hz. (ако греша, ще се радвам някой да ме поправи). Ако съм права, тук изборът вече е от значение, но предполагам, е пряко свързан с цената.



    Ще ти дам линк към една статия, в която може да се види графично как действат 100-Hz TV и 100 Hz Digital scan:

    http://www.udayton.edu/~cps/cps460/n...set/tvset.html



    Относно Progressive scan

    http://www.digitalhomemag.com/featur...bsectionid=935



    Накратко за "progressive vs interlaced"

    http://www.pioneerelectronics.com/Pi...iles/18008.pdf

    Има и статия "Защо прогресивното сканиране е по-добро", мога да ти я изпратя, ако искаш.



    В крайна сметка, най-добрият вариант според мен е 100Hz (Super) Digital Scan/Progressive Scan.



    Ще е добре, ако споделиш и друга информация, която научиш.




  5. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #4

    Въпрос за телевизори

    Progressive Scan можеш да ползваш ако имаш двд плейър, който има такъв изход. Той няма общо със 100те херца. А колкото до Digital Scan и Super Digital Scan, второто е естествено по-доброто. Друг е въпросът, че тези неща се реализират различно при различните марки телевизори, затова и имат различни имена, примерно при Сони е Digital Plus. Така че добре ще е да зададеш конкре.тен въпрос за конкре.тен модел ТВ, или поне да определиш ценовата категория. Иначе, в рамките на една марка, най-скъпото е най-добро [:D]

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #5

    Въпрос за телевизори

    <font color="blue">offtopic//

    -CTPAX-, можеш ли да обясниш принципа на действие, или да дадеш някакъв линк за Super Digital Scan?</font id="blue">

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #6

    Въпрос за телевизори

    Благодаря на всички за отговорите и специално на Jenny - линковете които пусна ми бяха много полезни. Изясних си за какво става дума.



    @Dark Skywalker

    Цените са в горе-долу еднакъв порядък (1000-1200), а и моделите които разглеждам са на различни производители и с различни други характеристики, т.е не може да се определи по цената коя е по-добрата технология. Както разбрах от статиите които Jenny e дала, DigitalScan си е презредово сканиране с някакви подобрения за намаляване на трептенето в най-горната и най-долната линия.



    @-CTPAX-

    Предполагам, че ако телевизора поддържа прогресивно сканиране но нямам двд-плейър с такова, то телевизора пак ще си предава. А и ефирни/кабелни телевизии се предават презредово, нали така?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #7

    Въпрос за телевизори

    Jenny



    Линкът, който си дала, много добре обяснява принципа на действие на 100Hz и Digital Scan. Super Digital Scan е измислица на Panasonic, така че само те могат да кажат какво представлява. По принцип всяка фирма си има собствено име на тази технология, реализацията е различна и постигнатият ефект е различен. Тук идва вече субективният фактор и фенщината. Аз съм фен на Сони например и има голяма разлика между 100Hz Digital и 100Hz Digital Plus (първото е при най-евтините техни 100Hz ТВ-та)



    Wolf



    Да, предават си презредово, прогресивна развивка са ползва при HDTV, но в БГ няма още [:D]

    А колкото до избора ти на ТВ, за 1000-1200 лв със сигурност ще вземеш нещо от ниския клас 100Хц, така че това ти е най-малкото притеснение. По-скоро гледай цветовете да са добри, да не бие на червено или синьо. В това отношение Филипс са класа. Ако гледаш кабелна, ще ти е от полза PIP с два тунера [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  2. Телевизори DSM???
    От dimex във форум Други телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-02-13, 15:23
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39
  5. Въпрос за преносими телевизори
    От Dorostol1902 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-11, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе