Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

защо не ми приемат кредитната карта?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Здравейте! Я да ви попитам нещо - та, имам кредитна карта Visa издадена от ОББ и където и да се опитам да платя нещо по чуждите сайтове с нея, все ми бива отхвърлена[!]

    Картата е международна и от банката ме уверяват че би трябвало да нямам проблеми с разпрлащанията, плащам си и редовно таксите - т.е. не ми е спряна по някаква причина.

    Да не би да бъркам аз нещо? Да не би да вкарвам адреса си по един начин а на картата да е записан по друг и затова да ме отхвърля?


  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Данните се пишат така, както са изписани на картата, а ако се иска адрес се попълва така, както си се регистрирал в ОББ или по-точно, както са те въвели в компютъра. Важно е изписването, тъй като в България изписването на адреса не е унифицирано

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #3

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Май има разминаване в това как аз си пиша адреса с латински букви и как ми се води в банката, името си го пиша точно както по картата. Вече на няколко пъти им се обаждам да ми кажат как са ме записали ама не могли в момента - трябвало в централата да се обаждат и т.н. [V] бе какво говоря - те не могат да ми кажат дали съм платил нещо[!]

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Така е с ОББ. Аз също ползвам някои тяхни услуги и винаги възникват разни проблемчета. Просто трябва да си силно настоятелен и ще ти дадат данните.

  6. Gadget
    Guest
    #5

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Данните ще ти ги дадат единствено на място. По телефон - никога. ЗПЛД или там както се води

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #6

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Причината може и да е друга.

    Аз също ползвам такава карта и мога да кажа, че единственият идентификатор е името и малките цифрички на гърба на картата.

    Но за да може да се плати през някоя система трябва насрещната страна да има сключен договор с ОББ за обслужване на нейни кредитни карти - все пак парите трябва да дойдат от някъде. Например колкото и парадоксално да звучи - тази карта не може да се ползва и в българската система за разплащания e-pay.bg. Така, че за да можеш да платиш нещо първо трябва да провериш дали ОББ се явява кореспондентска банка на съответната система за разплащания.

  8.  
     
  9. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #7

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    minkov, щом картата е VISA то с нея може да се плати във всички обекти, които обслужват VISA карти, без значение че тя е издадена от ОББ. Аз имам кредитна MASTER карта също издадена от ОББ, която съм ползвал зад граница и проблем няма. Но примерно в нашето "МЕТРО" - не мога да платя с нея, защото "те не приемали такива карти". Иначе казано няма да приемат MASTER от където и да е издадена, защото не ги обслужват. Щом една банка издава VISA или MASTER карти то те са 100% конвертируеми, разбира се до ограниченията включени в договора.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Например колкото и парадоксално да звучи - тази карта не може да се ползва и в българската система за разплащания e-pay.bg.

    <div align="right">Originally posted by minkov - 29/06/2004 : 08:16:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Никоя БГ-банка не иска да обработва транзакции с кредитни карти с Виртуален POS терминал. (заради това не работи ePay, питал съм молил съм не искат). Поради общоизвестни причини. Всякаква VISA или MASTER CARD могат да се използват за плащания по Интернет, освен ако търговеца не е заявил да се анулират транзакции с карти издадени извън САЩ.



    Данните които се изискват задължително са Номер XXXX-XXXX-XXXX-XXXX, дата на изтичане ХХ-ХХ, име на собственика.

    Данните които може да се изискват с цел да се провери дали е легална картата: Адрес, трицифрения код на гърба на картата. Всяка грешка от неправилно изписване води до грешка при транзакцията.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #9

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Ето че измина годинката през която бях "горд" собственник на гореспоменатата карта, а така и не я използвах [V]. Взех я само с единственната цел да си купувам неща отвън през интернет, но на всичките ми опити тя беше отхвърлена [!].

    Та както и да е - не ми е за 50те лева хвърлени на вятъра.

    Молбата ми е към тези които ползват карти и успяват да пазаруват online - кажете какви карти имате и от коя банка са!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #10

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Имам 2 MasterCard от ОББ - нямам проблеми с интернет разплащания ( 58-60 досега )....Провери в клона си дали си я разрешил за интернет разплащания...Много онлайн магазини лимитират използването на карти от източна европа, но това си е политика на фирмата...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #11

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Ако знаеш каква пътечка направих до този клон, ама тия там си нямат халхабер какво предлагат.

    Все пак не знаех че трябва да бъде разрешена за онлине разплащания - ще питам банката дали има такова нещо.

    Благодаря!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Apropo - нали говориш за Visa a не Visa Electron? Има и друго - втората си карта поисках преди 5-6 месеца, когато попълвах формулярите, поисках Visa, щото вече Мастер си имах, но тогава жената незнайно защо ме посъветва да не си взимам Виза, щото имали някакви проблеми с тях и мислели да преустановят издаването им. Незнам дали това няма някаква връзка с твоя случай...

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    @skynet,

    С кои са проблемите - с Visa или с Visa Electron?

    Че и на мен взе да ми трябва.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #14

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Мойте проблеми са с Visa, не е Visa Electron

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #15

    защо не ми приемат кредитната карта?!

    Visata - no tova se otnasia samo za OBB

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо ?!
    От dokkito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 42
    Последно: 17-10-14, 17:55
  2. От утре се приемат заявки за таблета Notion Ink Adam
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-10, 08:09
  3. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 21:26
  4. Защо??
    От Waverunner във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 26-11-03, 00:24
  5. ЗАЩО???
    От LordOfEvil във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-03, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе